Українська Православна Церква США відзначила столітній ювілей

Українська Православна Церква США відзначила століття від часу свого заснування.

Про це йдеться в сюжеті Голосу Америки.

«Хресною ходою понад 1000 парафіян та близько 100 священнослужителів завершили святкування 100-річниці від часу заснування Української православної церкви Америки та 1030-ліття Хрещення Київської Русі-України», – йдеться у сюжеті.

Як зазначає видання, на триденні святкування віряни з’їхалися зі всіх куточків Америки, а також були гості з Канади та України.

Водночас, паралельно зі святкуванням проходив з’їзд української православної ліги, на яку приїхала велика кількість молоді.

Митрополит Антоній, який очолює Українську православну церкву Америки, головним завданням назвав залучення молодих вірян до церкви.

«Мені особливо радісно бачити тут на з’їзді нашу молодь, бачити радість та надію на їх обличчях. Вони повні надії, вони відчувають, що для них немає нічого неможливого. Я їм завжди кажу: «Ніколи не змінюйтесь, зберігайте цю надію та позитивний настрій», – сказав він.

Українська православна церква у США – найбільша із православних юрисдикцій американських українців – народилася в той час, коли радянська влада в Україні почала кампанію знищення церкви. На пожертви прихожан церква, очолена митрополитом Мстиславом, купила в штаті Нью-Джерсі неподалік Нью-Йорка 24 га землі. Так народилася метрополія. Сьогодні на її території розташована церква-меморіал Святого Андрія, український цвинтар, український православний культурний центр, а також семінарія Святої Софії, де на повній стипендії навчаються і семінаристи з України.

Нагадаємо, минулої суботи у Києві відсвяткували 1030-річчя Хрещення Русі.

Читайте також

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії
Світ
0 shares0 views

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії

vidia.ua - Лис 25, 2018

[caption id="attachment_70602" align="aligncenter" width="545"] Фото: Оксана Федорук-Терлецька[/caption] Повідомлення про заплановані протести української діаспори у США проти російської воєнної агресії почали з'являтись на сторінках…

Як діаспора боролась за правду про Голодомор
Україна
0 shares0 views

Як діаспора боролась за правду про Голодомор

vidia.ua - Лис 24, 2018

Попри географічну віддаленість від Батьківщини, українська діаспора США і Канади завжди зберігала ментальний зв’язок нею та вболівала за долю свого народу, пильно стежила…

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…