Українська Православна Церква США відзначила столітній ювілей

Українська Православна Церква США відзначила століття від часу свого заснування.

Про це йдеться в сюжеті Голосу Америки.

«Хресною ходою понад 1000 парафіян та близько 100 священнослужителів завершили святкування 100-річниці від часу заснування Української православної церкви Америки та 1030-ліття Хрещення Київської Русі-України», – йдеться у сюжеті.

Як зазначає видання, на триденні святкування віряни з’їхалися зі всіх куточків Америки, а також були гості з Канади та України.

Водночас, паралельно зі святкуванням проходив з’їзд української православної ліги, на яку приїхала велика кількість молоді.

Митрополит Антоній, який очолює Українську православну церкву Америки, головним завданням назвав залучення молодих вірян до церкви.

«Мені особливо радісно бачити тут на з’їзді нашу молодь, бачити радість та надію на їх обличчях. Вони повні надії, вони відчувають, що для них немає нічого неможливого. Я їм завжди кажу: «Ніколи не змінюйтесь, зберігайте цю надію та позитивний настрій», – сказав він.

Українська православна церква у США – найбільша із православних юрисдикцій американських українців – народилася в той час, коли радянська влада в Україні почала кампанію знищення церкви. На пожертви прихожан церква, очолена митрополитом Мстиславом, купила в штаті Нью-Джерсі неподалік Нью-Йорка 24 га землі. Так народилася метрополія. Сьогодні на її території розташована церква-меморіал Святого Андрія, український цвинтар, український православний культурний центр, а також семінарія Святої Софії, де на повній стипендії навчаються і семінаристи з України.

Нагадаємо, минулої суботи у Києві відсвяткували 1030-річчя Хрещення Русі.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…