Хресний хід за єдину помісну церкву втричі перебільшив ходу Московського патріархату

Понад 65 тисяч вірян пройшли центром Києва у суботу, 28 липня, з нагоди 1030-річчя Хрещення Русі, а також з метою підтримати створення єдиної Української православної церкви. На відміну від процесії Московського патріархату, яку очолили депутати від «Опозиційного блоку», хресний хід очолили військові капелани, президент із родиною та духівництво з усієї України.

Про це повідомляє ТСН.

Українці приїхали у столицю на спільну молитву і не приховували свого піднесення від цього. Володимирський собор у Києві не вміщував всіх охочих помолитися: побувавши в святині, люди поступалися місцем одне одному.

Серед вірян було чимало військових, хтось буквально щойно повернувся зі сходу разом із капеланами.

«Ми відчували і відчуваємо цю підтримку від капеланів. Ми бачимо, як змінюється громада, коли приходить в громаду саме Київський патріархат», – казали вони.

Саме військові капелани й очолили процесію, далі йшло духівництво, офіційні особи, а слідом десятки тисяч людей із прапорами. Порівнюючи цю процесію з утричі меншою ходою УПЦ МП днем раніше, віряни зазначали: «Чесно – різниця колосальна. Це просто стати між людьми, коли почалося богослужіння, і тут все одразу зрозуміло. Це не селфі-фото, це поклик душі і серця».

«Ми наблизилися впритул, як кажуть, до визнання єдиної помісної Української церкви. А це означає, що це наближає нашу перемогу над зовнішнім ворогом», – заявив під час ходи Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

«Я гарантую: влада не втручатиметься у суто внутрішні церковні справи, але наголошую – і іншим державам українська влада не дозволить цього робити. Для того і вважаю конче необхідним обрубати всі щупальця, якими всередині нашого державного організму орудує країна-агресор», – заявив у своєму виступі Порошенко.

Читайте також: Хрест навхрест: як Москва заважає Києву отримати незалежну церкву.

Читайте також

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії
Світ
0 shares0 views

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії

vidia.ua - Лис 25, 2018

[caption id="attachment_70602" align="aligncenter" width="545"] Фото: Оксана Федорук-Терлецька[/caption] Повідомлення про заплановані протести української діаспори у США проти російської воєнної агресії почали з'являтись на сторінках…

Як діаспора боролась за правду про Голодомор
Україна
0 shares0 views

Як діаспора боролась за правду про Голодомор

vidia.ua - Лис 24, 2018

Попри географічну віддаленість від Батьківщини, українська діаспора США і Канади завжди зберігала ментальний зв’язок нею та вболівала за долю свого народу, пильно стежила…

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…