Українсько-канадський гурт заспіває старовинних пісень на фестивалі в Англії

У четвер, 12 липня, канадсько-український гурт Balaklava Blues виступить на відкритті міжнародного фестивалю Latitude у британському Саффолку. Учасники гурту – подружня пара Марічка та Марк Марчики – виконають сучасну електронну музику, повністю базовану на старовинному українському фольклорі.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Зі своїм новим проектом відкриваємо потужний міжнародний фестиваль Latitude. Вперше свою програму Balaklava Blues презентували 21 червня в Торонто (Канада), в рамках міжнародного фестиваля Luminato. Це була світова прем’єра сучасної електронної музики з елементами хіп-хоп та дабстеп, повністю базованої на українському традиційному старовинному фольклорі», –  розповіла Марічка Марчик.

За словами учасників гурту, їхнє шоу створено як музично-театральний перформанс з елементами контемпорарі денсу. Сценічний дизайн побудовано з пересувних блоків, на які проектується 3D видео-мапінг. Тришарове відео з анімацією розказує про внутрішній світ людей, що пройшли крізь війну. Над відео-контентом працював київський режисер Роман Любий, співзасновник спілки Вавілон’13. Партитуру світла створив талановитий молодий митець з Лос-Анджелесу, який працював для найбільшого фестивалю Kochela.

Перформанс в Торонто було присвячено пам’яті режисера Леоніда Кантера, який загинув 4 червня.

Марко Марчик – канадський музикант українського походження, лідер та засновних гурту Lemon Bucket Orkestra. Його дружина Марічка – українська співачка, солістка гуртів «Божичі», «Сонцекльош» та «Куку Шанель». Познайомилися в Києві під час Революції Гідності.

Наразі Марчики готуються презентувати альбом з 16 пісень, які ввійшли до проекту, разом з Belarus Free Theatre (Лондон) працюють над новою версію своєї фолк-опери Counting Sheep, присвяченої подіям Революції Гідності в Украіїні, і шукають організаторів їхнього туру в Україні.

Музичний фестиваль Latitude щороку проходить у британському Саффолку, починаючи з 2006 року.

Нагадаємо, раніше цього року український музичний гурт ATMASFERA отримав премію в Нью-Йорку.

Читайте також

Рятувалась втечею з рідного села, а тепер допомагає українцям з Америки: історія Віри Андрушків
Україна
0 shares0 views

Рятувалась втечею з рідного села, а тепер допомагає українцям з Америки: історія Віри Андрушків

vidia.ua - Лип 20, 2018

Заможні українські селяни з Тернопільщини тікали з власної хати, щоб врятувати своє життя – вони відмовилися іти до колгоспу у 1944 році. У…

День шахів: інтерв’ю з однією із найсильніших шахісток світу Анною Музичук
Україна
0 shares0 views

День шахів: інтерв’ю з однією із найсильніших шахісток світу Анною Музичук

vidia.ua - Лип 20, 2018

20 липня відзначають Міжнародний день шахів. Ініціатива свята належить Всесвітній шаховій федерації (ФІДЕ), яку заснували ще 1924 року. Українка Анна Музичук – у трійці найкращих…

Відома у США українська майстриня просить про допомогу у лікуванні
Світ
0 shares0 views

Відома у США українська майстриня просить про допомогу у лікуванні

vidia.ua - Лип 20, 2018

Відома у США українська майстриня Христина Балушка просить про допомогу у лікуванні важкого онкологічного захворювання. Про це повідомляє VIDIA. Після переїзду в США…