Українсько-канадський гурт заспіває старовинних пісень на фестивалі в Англії

У четвер, 12 липня, канадсько-український гурт Balaklava Blues виступить на відкритті міжнародного фестивалю Latitude у британському Саффолку. Учасники гурту – подружня пара Марічка та Марк Марчики – виконають сучасну електронну музику, повністю базовану на старовинному українському фольклорі.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Зі своїм новим проектом відкриваємо потужний міжнародний фестиваль Latitude. Вперше свою програму Balaklava Blues презентували 21 червня в Торонто (Канада), в рамках міжнародного фестиваля Luminato. Це була світова прем’єра сучасної електронної музики з елементами хіп-хоп та дабстеп, повністю базованої на українському традиційному старовинному фольклорі», –  розповіла Марічка Марчик.

За словами учасників гурту, їхнє шоу створено як музично-театральний перформанс з елементами контемпорарі денсу. Сценічний дизайн побудовано з пересувних блоків, на які проектується 3D видео-мапінг. Тришарове відео з анімацією розказує про внутрішній світ людей, що пройшли крізь війну. Над відео-контентом працював київський режисер Роман Любий, співзасновник спілки Вавілон’13. Партитуру світла створив талановитий молодий митець з Лос-Анджелесу, який працював для найбільшого фестивалю Kochela.

Перформанс в Торонто було присвячено пам’яті режисера Леоніда Кантера, який загинув 4 червня.

Марко Марчик – канадський музикант українського походження, лідер та засновних гурту Lemon Bucket Orkestra. Його дружина Марічка – українська співачка, солістка гуртів «Божичі», «Сонцекльош» та «Куку Шанель». Познайомилися в Києві під час Революції Гідності.

Наразі Марчики готуються презентувати альбом з 16 пісень, які ввійшли до проекту, разом з Belarus Free Theatre (Лондон) працюють над новою версію своєї фолк-опери Counting Sheep, присвяченої подіям Революції Гідності в Украіїні, і шукають організаторів їхнього туру в Україні.

Музичний фестиваль Latitude щороку проходить у британському Саффолку, починаючи з 2006 року.

Нагадаємо, раніше цього року український музичний гурт ATMASFERA отримав премію в Нью-Йорку.

Читайте також

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії
Важливе, Світ
0 shares0 views

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії

vidia.ua - Лют 06, 2019

9 лютого виповнюється 136 років від дня народження одного з лідерів Української національної революції 1917–1921 рр. та українського еміграційного осередку у Чехословаччині, першого директора…