Українсько-канадський гурт заспіває старовинних пісень на фестивалі в Англії

У четвер, 12 липня, канадсько-український гурт Balaklava Blues виступить на відкритті міжнародного фестивалю Latitude у британському Саффолку. Учасники гурту – подружня пара Марічка та Марк Марчики – виконають сучасну електронну музику, повністю базовану на старовинному українському фольклорі.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Зі своїм новим проектом відкриваємо потужний міжнародний фестиваль Latitude. Вперше свою програму Balaklava Blues презентували 21 червня в Торонто (Канада), в рамках міжнародного фестиваля Luminato. Це була світова прем’єра сучасної електронної музики з елементами хіп-хоп та дабстеп, повністю базованої на українському традиційному старовинному фольклорі», –  розповіла Марічка Марчик.

За словами учасників гурту, їхнє шоу створено як музично-театральний перформанс з елементами контемпорарі денсу. Сценічний дизайн побудовано з пересувних блоків, на які проектується 3D видео-мапінг. Тришарове відео з анімацією розказує про внутрішній світ людей, що пройшли крізь війну. Над відео-контентом працював київський режисер Роман Любий, співзасновник спілки Вавілон’13. Партитуру світла створив талановитий молодий митець з Лос-Анджелесу, який працював для найбільшого фестивалю Kochela.

Перформанс в Торонто було присвячено пам’яті режисера Леоніда Кантера, який загинув 4 червня.

Марко Марчик – канадський музикант українського походження, лідер та засновних гурту Lemon Bucket Orkestra. Його дружина Марічка – українська співачка, солістка гуртів «Божичі», «Сонцекльош» та «Куку Шанель». Познайомилися в Києві під час Революції Гідності.

Наразі Марчики готуються презентувати альбом з 16 пісень, які ввійшли до проекту, разом з Belarus Free Theatre (Лондон) працюють над новою версію своєї фолк-опери Counting Sheep, присвяченої подіям Революції Гідності в Украіїні, і шукають організаторів їхнього туру в Україні.

Музичний фестиваль Latitude щороку проходить у британському Саффолку, починаючи з 2006 року.

Нагадаємо, раніше цього року український музичний гурт ATMASFERA отримав премію в Нью-Йорку.

Читайте також

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…

В боротьбі за незалежність України: українська діаспора США в роки Першої світової війни
Публікації, Світ, Україна
0 shares0 views

В боротьбі за незалежність України: українська діаспора США в роки Першої світової війни

vidia.ua - Лис 16, 2018

[caption id="attachment_70572" align="aligncenter" width="705"] Члени товариства «Січ» на святкових зборах у Нью-Йорку, 1917 рік.[/caption] У переддень Першої світової війни українська громада США була…

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців
Світ
0 shares0 views

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців

vidia.ua - Жов 11, 2018

12 жовтня в Українському інституті сучасного мистецтва в Чикаго відбудеться відкриття виставки "Сучасна українська графіка", повідомляє VIDIA.ua з посиланням на Генеральне консульство України в…