Як українці з PatentBot здійснили переворот у реєстрації торгових марок

Українська компанія отримала престижну премію від популярного американського сервісу з пошуку стартапів ProductHunt в категорії найкращий бот 2017 року. PatentBot дозволяє зареєструвати торгову марку (ТМ) – і оплатити цю послугу – за 15 хвилин просто у Facebook Messenger.

Про шлях українського стартапу до міжнародного визнання розповідає у своєму матеріалі Новое Время.

Скільки коштує «ім’я» компанії

Ідея створити PatentBot виникла, відштовхуючись від проблеми. «Згідно з дослідженнями ринку, 80% українських компаній, які з’являються, – стартапи або малий бізнес – спочатку не реєструють торгових марок. В майбутньому це призводить до того, що бізнес, вже стоячи на ногах, має іміджеві проблеми, які часто переростають у фінансові. Світові відомі випадки, коли вартість викупу своєї торгової марки в іншої компанії була більшою за вартість самої компанії. Власнику доводилося робити повний ребрендинг і починати з нуля», – розповів Валентин Пивоваров, керівний директор PatentBot.

Як побороти бюрократію

Для того щоб зареєструвати торгову марку в Україні, вам необхідно піти до юриста, провести кілька зустрічей, зібрати стоси паперів, оплатити рахунки в банку. «Все це в класичному форматі займає в кращому випадку кілька днів, в гіршому – тиждень. У підприємця цього часу просто немає», – описала проблеми українських бізнесменів при спробі зареєструвати ТМ Наталія Владимирова, CEO PatentBot. За її словами, розроблений в Україні фейсбук-бот зводить весь процес подачі заявки до 10-15-хвилинного чату з електронної «дівчинкою». Потрібно просто почати діалог, відповісти на питання і оплатити рахунок, не залишаючи месенджер.

Заощадив – заробив

Крім економії часу, який підприємці часто цінують так само високо, як і гроші, PatentBot надає послуги в рази дешевше, ніж «живий» юрист.

В Україні послуги бота коштують 499 грн., А в США – $99. Це без державного мита, яке підприємець повинен сплатити за саму реєстрацію ТМ.

Вартість послуг українського юриста коливається в межах від 1,5-2 тис. грн., а його заокеанського колеги – $200-250. Різниця цін залежить від рівня обраного фахівця.

Швидкі гроші

На український ринок PatentBot вийшов у липні 2017 року. Цьому передувала чотиримісячна розробка і шліфування продукту. Адаптація для американського ринку зайняла близько двох місяців – з грудня минулого року фейсбук-бот надає послуги і за океаном. Інвестиції вже починають повертатися і протягом найближчих декількох місяців PatentBot повністю окупить витрати, відзначили в компанії.

Гаазький інститут інновацій у праві відзначив PatentBot як один із кращих проектів 2017 року і надав грант на розвиток. Українська розробка також стала «Ботом року», отримавши Golden Kitty Award 2017 від американської платформи ProductHunt.

Щоб зареєструвати ТМ за допомогою PatentBot, вистачить 10-15 хвилин листування з “дівчиною” в Facebook Messenger

«Батьки» українського фейсбук-бота

Один із засновників PatentBot і його керівний директор Валентин Пивоваров стояв також біля витоків компанії lexnet.io. Це перша у Східній Європі лабораторія юридичних інновацій. Крім PatentBot, вона створила Legal Alarm (кнопка екстреного виклику адвоката) і LITT (конструктор юридичних договорів).

Legal Alarm в 2016 році отримала визнання і грант від Гаазького інституту інновацій у праві. У вересні 2017 року «гаряча юридична кнопка» пройшла відбір серед стартапів і поїхала на престижну конеференцію TechCrunch Disrupt в Сан-Франциско.

CEO PatentBot Наталія Владимирова є також засновницею патентно-правової компанії Prima Veritas. Яка з 2007 року надає послуги із захисту прав інтелектуальної власності.

Нестор Дубневич (CLO PatentBot) – партнер lexnet.io, а також старший юрист компанії Juscutum з більш ніж трирічним досвідом роботи в криптовалюті і fintech.

Артем Афян, який відповідає за розвиток проекту PatentBot, відомий також як керівний партнер юридичної компанії Juscutum. Яка з 2008 року надає юридичні консультації в області безпеки бізнесу, IT-права, вирішення конфліктів і суперечок, міжнародного бізнес-адміністрування. Juscutum підтримує легалізацію біткоінів в Україні.

Технічний директор PatentBot Володимир Ярославський – Scala розробник. У нього чотири роки комерційного досвіду розробки програмного забезпечення.

У Оксани Косткіної, Software-інженера PatentBot – чотирирічний досвід роботи в якості інженера-програміста, розробника інтерфейсів.

Плани щодо завоювання світового панування

«У рік в Україні реєструють в середньому 30 тис. торгових марок і ця кількість постійно зростає. У 2017 році за півроку існування ми вже зайняли 7% ринку. І наша найближча мета – збільшити частку до 10%. Тобто реєструвати близько 3 тис. торгових марок на рік. Так як ринок дуже сильно роздріблений і на ньому немає монополістів – це дуже хороший показник. в США наша мета на найближчі кілька років – зайняти 1% ринку і реєструвати через бота більше 10 тис. торгових марок на рік», – розповіла про амбіції компанії Наталія Владимирова.

«У планах на 2018 рік – вихід на ринки Євросоюзу і Китаю. Зараз вже ведуться роботи з розробки й масштабування», – поділився планами на поточний рік Валентин Пивоваров.

З ким змагається PatentBot

У компанії визнали, що у них є один конкурент в Україні і один у світі. У нашій країні – це мобільний додаток, який пропонує онлайн-реєстрацію торгових марок. Перевага PatentBot – не потрібно завантажувати додаткові програми, реєструватися, заводити акаунт. Досить зайти в месенджер і написати повідомлення.

Суперник на світовому ринку – AlbertBot (Австрія). Але це розробка конкретної патентної компанії, яка виконує інші, порівняно з українським ботом, завдання – роль якісного customer success service.

Микола Оліярник, Новое Время

Читайте також

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії
Важливе, Світ
0 shares0 views

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії

vidia.ua - Лют 06, 2019

9 лютого виповнюється 136 років від дня народження одного з лідерів Української національної революції 1917–1921 рр. та українського еміграційного осередку у Чехословаччині, першого директора…