Як дипломатка з Великобританії вивчала українську мову в УКУ

Кетрін Девенпорт працює у Міністерстві закордонних справ Великої Британії, і цьогоріч вона – одна з учасників Україномовної школи Українського католицького університету у Львові. Тут вона не лише вчить мову (до речі, у розмові з нами саме спілкується українською) та досліджує культуру, але й веде блог, у якому ділиться позитивними історіями про Україну, йдеться у матеріалі прес-служби УКУ.

Говорити державною мовою – принципово

Кетрін вільно володіє німецькою та французькою, але слов’янські мови та східноєвропейська тематика – її особливе захоплення.

“Коли мені було 19 років, я часто проводила канікули в Польщі – займалася волонтерством із дітьми-сиротами. Саме через цей досвід я так сильно зацікавилася спочатку Польщею, а потім й Україною”, – каже Кетрін.

З роками це зацікавлення лише зростало. І з серпня цього року Кетрін працюватиме як дипломатка в посольстві Великої Британії в Києві. В українській столиці вона керуватиме відділом політичних питань та питань реформ в Україні.

“У посольстві я матиму багато робочих візитів у різні куточки України, знайомитимуся з різними людьми, у тому числі російськомовними, і знання російської мені теж не завадило б. Але принципово підкреслювати, що державна, офіційна мова одна – і це українська. Тому вчити українську для мене – пріоритет”, – каже Кетрін.

Школа дає найважливіше – середовище  

І так 9 місяців тому Кетрін почала вивчати українську мову. Спочатку з приватними вчителями в Лондоні, потім упродовж місяця на інтенсивних курсах у Києві і врешті вирішила приїхати до Львова. “Багато хто каже, що після 40 років дуже важко вивчати якусь нову мову, тим паче українську, але, на мою думку, коли у вас є достатньо терпіння і хороші вчителі, то ви можете досягти неймовірних успіхів”, – каже Кетрін.

УКУ та Школу української мови та культури (ШУМК) Кетрін порекомендував друг з Англії, який добре знайомий з університетом, бо теж брав участь у цій школі, і який, до слова, незабаром має одружитися з українкою.

“Мій друг мав рацію, коли позитивно відгукувався про школу та університетТут справді працюють за дуже інтенсивною методикою, яка дозволяє студентам швидко і якісно вивчати українську. Щодня – насичені заняття у малих групах, обговорення різних тем, – каже Кетрін. – Мені було б дуже важко вивчати мову самостійно (хоч я і мала певні успіхи, через базові знання польської). А Школа в УКУ пропонує нам україномовне середовище і тому процес вивчення відбувається значно легше й ефективніше. Також ми маємо можливість знайомитися із культурою країни, що є невід’ємним елементом  вивчення мови будь-якого народу”.

Для учасників Школи організовують багато цікавих екскурсій. Нещодавно вони їздили на Волинь, де відвідали середньовічні замки та спілкувалися з працівниками Музею Лесі України. Іншого дня побували в Дублянах, поблизу Львова, де пасічник Микола Клюс розповів про виробництво меду. Під час поїздки учасники куштували мед із млинцями і взяли участь у вишколі з виготовлення свічок.

Відтак, Кетрін, яка певний час провела в Києві, тепер у Львові мала нагоду порівняти ці два регіони України. І саме внутрішня різноманітність країни найбільше їй подобається.

“Відмінність різних частин країни – перевага, а не недолік. І в Україні, і в Британії регіони відрізняються один від одного, але є щось таке, що об’єднує, – каже Кетрін. – Під час Школи ми мали захопливу лекцію про українську вишиванку і навіть приміряли народний стрій. Так ось, думаю, що власне вишиванка (як і українська пісня) є чимось дуже важливим для українців у різних куточках країни. Це щось таке, що неможливо забути чи замінити чимось іншим”.

Упродовж навчання на Школі Кетрін мала ще один особливий досвід. Вона жила в однієї львівської родини. “Сім’я пані Ірини є дуже великою і я мала нагоду проводити багато часу з її дочками і внучками. Ми часто говорили про життя і роботу в Україні, – каже. –  Я зрозуміла, що українці дружні та комунікабельні, але також вони дуже швидко втрачають терпіння й очікують миттєвого успіху від реформ. І ці завищені очікування часто є причиною розчарувань. Будь-які нововведення увінчуються успіхом не одразу, вони потребують досить тривалого впровадження, і українці повинні це розуміти”.

“У блозі я розповідаю позитивні історії про Україну”

Кетрін розуміє, як важливо поширювати саме позитивну думку про Україну у світі.

“Спершу намір вивчати мову в Україні викликав у моїх близьких та друзів певний шок, адже Україна все ще не має достатньо позитивного образу, її асоціюють із Чорнобилем, війною на Сході України… Останнім часом немає позитивних новин про Україну і в британській пресі, – розповідає Кетрін. –  Тому я вирішила проводити своєрідний «лікбез» для моїх друзів із Британії –кілька разів на тиждень я розповідаю їм позитивні історії з України у своєму блозі (пишу про своє спілкування і розмови з людьми на вулиці, а також під час своєї роботи). Друзям подобається це, і багато з них уже хочуть відвідати мене в Києві”.

Оксана Левантович, Андрій Гриниха, УКУ

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…