У Франції відзначать дні Анни Ярославни

17-18 травня в Парижі та в містечку Санліс біля Парижа відбудуться традиційні святкування днів Анни Ярославни в Франції. У рамках цих днів українська громада представить новостворений “Культурний центр Анни Ярославни”, повідомляє “Львівський портал“.

У святкуваннях візьмуть участь представники української діаспори та влади міста Санліс, запрошені дипломатичні представники. Святкування відбуватимуться в катедрі святого Володимира Великого в Парижі, новопридбаній церкві Бориса і Гліба в Санлісі та абатстві Святого Венсана, яке заснувала королева Анна.

«Цьогорічне відзначення відбувається у складний і знаменний для всіх українців час, але мужність, європейськість і громадське заангажування  Анни Київської може стати для нас знаменом і заохотою. Тисячолітня перспектива, яку надає нам пам’ять про Анну Ярославну, її дідуся Святого Володимира, страстотерпців Бориса і Гліба, сьогодні особливо актуальна. Володимир, який пролив стільки крові, зумів в зрілому віці прийняти кардинальне рішення про навернення. Він радикально преобразився і як політик. Цього потребує наша політика і наші державні мужі – визнати слабину свого блуду і щиро змінити життя згідно з моральними принципами і жертовним служінням», – зазначив єпарх Паризький, владика Борис Ґудзяк.

У межах святкувань у церкві Бориса і Гліба відбудеться  молитва  за Небесну Сотню і всіх, що віддали своє життя за волю і гідність України, з проханням  про силу і стійкість у час великих випробувань для українців.

Робочою частиною святкування стане представлення новоствореного «Культурного центру Анни Ярославни». Гості зможуть ознайомитися з новою версією архітектурних пропозицій для ремонту храму у Санлісі і облаштування культурного центру авторства Лариси Курилас.

“Мета цього центру – бути платформою для міжкультурного діалогу та сприяти співпраці між Україною, Францією, Європейським Союзом та міжнародним співтовариством. Центр розроблятиме культурні та освітні проекти, зокрема, планується проведення виставок та конференцій, форумів і фестивалів, концертів, освітніх програм та інших публічних заходів. Після реставрації будівлі 17 століття, що побудована на фундаментах, які датуються періодом Римської Імперії, частину її простору займе постійно діюча виставка, присвячена постаті Анни Ярославни»,- зазначили співзасновники Вікторія Делленжер та Анна Кантер.

Нагадаємо, Українська Єпархія Святого Володимира в Парижі 27 вересня минулого року придбала церкву у Санлісі неподалік Парижа. Церква майже століття перебувала у приватній власності та не діяла як храм. Відтак, на її ремонт та облаштування потрібно ще 1,5 мільйона доларів США.

Читайте також

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США
Важливе, Світ
0 shares0 views

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США

vidia.ua - Гру 15, 2017

Провідні американські експерти із закордонної політики віднесли військове протистояння між НАТО та Росією до групи найнебезпечніших можливих конфліктів майбутнього 2018-го року, попередження яких…

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу
Світ
0 shares0 views

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу

vidia.ua - Гру 15, 2017

Американський астронавт NASA Рендольф Брезнік зняв нічний Київ з борту Міжнародної космічної станції. Про це він написав у Twitter, повідомляє VIDIA. «Доброї ночі…

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі
Світ
0 shares0 views

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі

vidia.ua - Гру 15, 2017

На щорічному традиційному Різдвяному молебні за мир у світі у Церкві Доброго Пастиря в Сингапурі заспівали найвідомішу у світі українську колядку «Щедрик». Про…