Після автокефалії храми Московського патріархату перейдуть до української парафії – Філарет

Усі будівлі, які зараз займає в Україні Московський патріархат, перейдуть у власність єдиної Української православної церкви.

Про це повідомляє Новое Время.

Московський патріархат не має в Україні ніякої власності, повідомив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет. Храми, які побудовані на кошти парафії, є власністю цих парафій, а не церкви. Тому Росія тут своєї церковної власності не має.

«Києво-Печерська лавра, Почаївська лавра – це власність української держави. Держава передала свою власність у користування українській церкві Московського патріархату. Але коли буде українська церква визнана, то лавра і одна, і друга будуть передані українській церкві. Це є українська святиня. Московський патріархат ніякого відношення до цих святинь не має», – зазначив Філарет.

До складу Української православної церкви Московського патріархату входять усі три розташовані в Україні лаври. Зокрема, Києво-Печерська, Почаївська і Святогірська. Серед соборів, які відвідують парафіяни УЦ МП, найважливіші Успенський собор, Кафедральний собор Воскресіння Христового, Свято-Покровський собор. З монастирів – чоловічий Архангело-Михайлівський Звіринецький монастир, заснований в 11 сторіччі, жіночий Свято-Вознесенський Фролівський монастир, Десятинний монастир Різдва Пресвятої Богородиці. Загалом, у підпорядкуванні УПЦ МП 11 монастирів та щонайменше 10 навчальних закладів.

Юридично храми та монастирі перебувають у власності української держави. А сфера управління належить представникам церкви УПЦ МП. За даними Міністерства культури, на початок 2018 року в Україні більше 12 тис. громад Московського патріархату.

Патріарх Філарет також додав, що перехід у нову автокефальну церкву відбуватиметься не силою, а еволюційним шляхом. Питання власності зрозуміле – по факту майно належить державі. Єпископат та священники буду вирішувати, кому належатимуть права на управління.

Нагадаємо, у липні Вселенський Патріарх Варфоломій у своєму посланні до Президента України Петра Порошенка заявив, що Константинопольська церква взяла на себе ініціативу відновити єдність православних віруючих України з кінцевою метою надати українській церкві автокефалію.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…