Після автокефалії храми Московського патріархату перейдуть до української парафії – Філарет

Усі будівлі, які зараз займає в Україні Московський патріархат, перейдуть у власність єдиної Української православної церкви.

Про це повідомляє Новое Время.

Московський патріархат не має в Україні ніякої власності, повідомив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет. Храми, які побудовані на кошти парафії, є власністю цих парафій, а не церкви. Тому Росія тут своєї церковної власності не має.

«Києво-Печерська лавра, Почаївська лавра – це власність української держави. Держава передала свою власність у користування українській церкві Московського патріархату. Але коли буде українська церква визнана, то лавра і одна, і друга будуть передані українській церкві. Це є українська святиня. Московський патріархат ніякого відношення до цих святинь не має», – зазначив Філарет.

До складу Української православної церкви Московського патріархату входять усі три розташовані в Україні лаври. Зокрема, Києво-Печерська, Почаївська і Святогірська. Серед соборів, які відвідують парафіяни УЦ МП, найважливіші Успенський собор, Кафедральний собор Воскресіння Христового, Свято-Покровський собор. З монастирів – чоловічий Архангело-Михайлівський Звіринецький монастир, заснований в 11 сторіччі, жіночий Свято-Вознесенський Фролівський монастир, Десятинний монастир Різдва Пресвятої Богородиці. Загалом, у підпорядкуванні УПЦ МП 11 монастирів та щонайменше 10 навчальних закладів.

Юридично храми та монастирі перебувають у власності української держави. А сфера управління належить представникам церкви УПЦ МП. За даними Міністерства культури, на початок 2018 року в Україні більше 12 тис. громад Московського патріархату.

Патріарх Філарет також додав, що перехід у нову автокефальну церкву відбуватиметься не силою, а еволюційним шляхом. Питання власності зрозуміле – по факту майно належить державі. Єпископат та священники буду вирішувати, кому належатимуть права на управління.

Нагадаємо, у липні Вселенський Патріарх Варфоломій у своєму посланні до Президента України Петра Порошенка заявив, що Константинопольська церква взяла на себе ініціативу відновити єдність православних віруючих України з кінцевою метою надати українській церкві автокефалію.

Читайте також

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців
Світ
0 shares0 views

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців

vidia.ua - Жов 11, 2018

12 жовтня в Українському інституті сучасного мистецтва в Чикаго відбудеться відкриття виставки "Сучасна українська графіка", повідомляє VIDIA.ua з посиланням на Генеральне консульство України в…

Як закінчувалася «дружба народів»: п’ять фактів порушення Росією договору
Україна
0 shares0 views

Як закінчувалася «дружба народів»: п’ять фактів порушення Росією договору

vidia.ua - Сер 31, 2018

Президент України Петро Порошенко пропонує розірвати договір «Про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією», що «з вини Москви вже давно став…

Аеропорт «Бориспіль» урочисто відзначить старт першого рейсу Ryanair
Україна
0 shares0 views

Аеропорт «Бориспіль» урочисто відзначить старт першого рейсу Ryanair

vidia.ua - Сер 31, 2018

Урочистий запуск першого рейсу авіакомпанії Ryanair «Київ-Бориспіль – Берлін-Шенефельд» відбудеться 3 вересня у Міжнародному аеропорту «Бориспіль». Про це повідомляє VIDIA з посиланням на…