США наполягають на масштабній миротворчій місії ООН на Донбасі

За словами спеціального представника Держдепу США у справах України Курта Волкера, США, Німеччина та Франція на відміну від Росії підтримують ідею масштабної миротворчої місії ООН на Донбасі.

Про це спецпредставник Держдепу США Волкер розповів в інтерв’ю Голосу Америки.

26 липня у Берліні зустрінуться керівники політичних департаментів МЗС країн «нормандської четвірки», щоб обговорити ситуацію на сході України. Волкер повідомив, що на цій зустрічі говоритимуть про те, як має виглядати миротворча операція ООН.

«Це питання, яке вже давно очікує на відповідь. Росія запропонувала ідею, щоб ООН забезпечила захист моніторингової місії ОБСЄ. Втім, на думку США, Німеччини, Франції і України, має бути справжня миротворча місія, щоб забезпечити безпеку на ширшому рівні. Сподіваюсь, ми зможемо обговорити саме цей формат миротворчої місії», – зазначив спецпредставник дипломатичного відомства США.

Волкер розповів, що підтримував дуже близькі контакти з колегами із Франції та Німеччини минулого тижня, як і в цілому протягом минулого року: «Ми дуже багато думали над процесом. Незабаром я говоритиму із російськими колегами, щоб передати їм наші ідеї». Він також зауважив, що зустріч із помічником президента Росії Владиславом Сурковим відбудеться після зустрічі керівників політичних департаментів МЗС країн «нормандської четвірки».

На думку Волкера, ідея розгорнення миротворчої місії ООН буде успішною тільки у тому випадку, якщо Росія вирішить закінчити конфлікт і виведе війська. «Якщо вона продемонструє готовність це зробити, тоді міжнародне співтовариство буде готове втручатись, щоб забезпечити безпеку для всіх місцевих жителів і створити умови для виконання Мінських угод та повернення територій під контроль України. Якщо Росія буде готова це зробити, на що вона погодилась у Мінських угодах, то в нас все вийде», – сказав Волкер.

Нагадаємо, раніше цього року ПАРЄ визнала окупацію Донбасу Росією.

Читайте також

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців
Світ
0 shares0 views

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців

vidia.ua - Жов 11, 2018

12 жовтня в Українському інституті сучасного мистецтва в Чикаго відбудеться відкриття виставки "Сучасна українська графіка", повідомляє VIDIA.ua з посиланням на Генеральне консульство України в…

Як закінчувалася «дружба народів»: п’ять фактів порушення Росією договору
Україна
0 shares0 views

Як закінчувалася «дружба народів»: п’ять фактів порушення Росією договору

vidia.ua - Сер 31, 2018

Президент України Петро Порошенко пропонує розірвати договір «Про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією», що «з вини Москви вже давно став…

Аеропорт «Бориспіль» урочисто відзначить старт першого рейсу Ryanair
Україна
0 shares0 views

Аеропорт «Бориспіль» урочисто відзначить старт першого рейсу Ryanair

vidia.ua - Сер 31, 2018

Урочистий запуск першого рейсу авіакомпанії Ryanair «Київ-Бориспіль – Берлін-Шенефельд» відбудеться 3 вересня у Міжнародному аеропорту «Бориспіль». Про це повідомляє VIDIA з посиланням на…