Пінзель – галицький Мікеланджело в Парижі

Іоанн-Георг Пінзель – неперевершений український скульптор 18-го століття, галицький Мікеланджело. Його творчість ще не зовсім відома широкому загалу в Україні, але він вже добре відомий світові. Хіба це не геніально?

Виставка 27 робіт цього надзвичайно талановитого художника і скульптора, яка відбулась у Луврі з 22 листопада 2012 до 25 лютого 2013, є прямим свідченням того, що Пінзеля визнано майстром світового рівня. Завдяки цій події, світ отримав нове бачення культурного насліддя України, що сприяє інтеграції багатої української культури в світовий мистецький простір.

Вирізані дерев’яні вироби Пінзеля були привезені з музеїв Львова, Тернополя, Івано-Франківська та церков м. Бучача. Втілилася в життя мрія Бориса Возницького, першовідкривача даного скульптора, музейника, який протягом багатьох років збирав по українських містах і селах роботи майстра і який не дожив до цієї події півроку.

Неможливо було переоцінити захоплення французів витворами українця. Ніхто з них до цієї пори і не здогадувався, що Україна багата на такі шедеври. Відвідало виставку немало і українців, які проживають у Франції та і в інших європейських країнах. «Пінзель- наша гордість», – говорили вони.

В рамках виставки робіт Іоанна–Георгія Пінзеля в Луврі, 21 лютого 2013 року в Культурно-Інформаційному центрі Посольства України у Франції відбувся творчий вечір. Культурне дійство було організоване при співпраці меценатів, бізнесменів Олега Коваля і Тараса Демкури, Паризького відділення Малої Академії Літератури і Журналістики та за сприяння Культурно-Інформаційного центру Посольства України у Франції.

На свято прибули і гості з України: культурна делегація з міста Бучача у складі 45 чоловік на чолі з головою районної адміністрації Олегом Михалівим, міста, де жив і працював славетний Пінзель, і звідки прибули на виставку в Лувр 11 робіт майстра. Були присутніми багато українських та французьких мистецтвознавців, діячів культури, представників від українського посольства, українсько-французьких асоціацій, діаспори та духовенства.

Надзвичайною подією вечора стали презентація мистецького альбому «Таїна Пінзеля» та представлення короткометражного фільму з французькими субтитрами мецената та колекціонера з України Тараса Демкури під назвою «Таїна Пінзеля. Від Бучача до Лувру». Як зазначив сам пан Демкура: «Немає більш відповідального завдання, ніж бути причетним до відродження культурної спадщини того краю, де ти народився і проживаєш, а ще, насамперед, до відродження історичної пам’яті нашого народу.»

Меценат розповів, що в рідному місті Тернополі він відкрив «Пінзель-холл», де всі бажаючі можуть отримати багато інформації про життя і творчість видатного українця, а також ознайомитися з творами учнів великого майстра. «Наша мрія, – продовжив пан Тарас,- використати якомога ширший інформаційний простір для популяризації геніальної постаті І.-Г. Пінзеля та запропонувати цікаві екскурсійні маршрути, що змогли би познайомити людей, зацікавлених місцями життя та творчої діяльності скульптора».

Впродовж вечора було представлено, також, фільм «Прогулянка старовинним містом», який привезли з міста Бучача. Стрічку було озвучено французькою мовою під музичний супровід у виконанні інструментального ансамблю «Опус» (м. Бучач) під керівництвом Віктора Гребеньовського. А у своєму зверненні до присутніх голова Бучацької районної ради Олег Михайлів, зокрема, зауважив: « Маємо на меті відкрити у м. Бучачі музей І.-Г. Пінзеля в приміщенні міської ратуші, яка була зведена у 18 столітті графом Потоцьким за проектом архітектора Бернарда Меретина та оздоблена скульптором Пінзелем». Серед гостей вечора був присутній і меценат з Бучача Василь Бабала, який приклав багато зусиль для збереження і реставрації робіт великого майстра.

Всі присутні мали змогу отримати у подарунок диски із презентованим фільмом та мистецькі альбоми. Завершилася подія приємним спілкуванням між гостями вечора та виступом інструментального ансамблю «Опус» з міста Бучача.

Стовідсотково, величезний успіх виставки Іоанна-Георга Пінзеля в Луврі дасть світові нове бачення України через призму геніальності даного майстра та приверне увагу світової спільноти до багатої культурної спадщини України.

Любов Боднарчук
Керівник Паризького відділення Малої Академії Літератури і Журналістики (МАЛіЖ), директор Департаменту зв’язків з європейськими країнами

(Використано матеріали Наталії Боднарчук)

 

 

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…