За корону «Міс Українська Канада» боротиметься донька українського режисера

За тиждень, 15 липня, в Канаді відбудеться фінал конкурсу «Міс Українська Канада». За корону побореться донька режисера Василя Медяного, 22-річна вінничанка Ірина Медяна, яка мешкає у Торонто.

Про це повідомляє Gazeta.ua.

«Усе почалось ще торік у жовтні, коли побачила дівчину у вишиванці та вінку в оголошенні у Facebook. На той час в Канаді прожила всього декілька місяців, але моїм захопленням стало те, що українська культура тут розвивається та просувається набагато більше аніж в самій Україні! Ніколи не чула таку чисту красиву українську мову. Рідко зустрічала стільки людей в вишиванках, які захоплюються історією і знають усі пісні напам’ять та організовують хори», – розповіла Ірина.

Організаційний комітет конкурсу «Міс Українська Канада» обрав всього 15 фіналісток з понад 100 конкурсанток з усієї Канади. На кастингу дивились таланти, цікавились знаннями про культурну спадщину України.

«11 дівчат з Онтаріо – в тому числі і я. Ще 4 дівчини, які приїдуть перед конкурсом з інших провінцій. Дівчата мають корені з різних куточків України. Я гордо розказую про спадщину Поділля і з захопленням слухаю про Галичину, Полісся, Покуття, Буковину», – зазначила дівчина.

У фіналі конкурсу дівчата покажуть неймовірні костюми від українського бренду «Орнамент», які талановито поєднують модерн та історію вишивки. Вихід в вечірніх сукнях – від вінницького дизайнера Катерини Лукашик, яка готувала вбрання для дівчат з «Міс-Україна». Конкурсантки представлять колекцію одягу від Роксолани Богуцької та від Najla Rahimi Haute Couture, які є відомими не тільки в Канаді, але у всьому світі. Буде також презентація українських старовинних костюмів ХVIII-XIX століть.

 

«Навіть будуть представлені декілька костюмів перших українських переселенців в Канаду, –  повідомила Ірина. – Кожна дівчина має свій регіон, який вона довго вивчала та писала есе про специфіку вишивки, орнаментів, візерунків, костюмів, традицій. Мій регіон – Черкащина. Дуже цікаво було дізнатися більше про наших сусідів. Костюми нам надала Устина Стефанчук, яка також допоможе підібрати потрібні аксесуари, взуття. Ми намагаємось створити повністю автентичний образ».

В рамках замагання кожна дівчина повинна запропонувати соціальний проект, який направлений на освіту. Проекти можуть бути націлені на українців в Канаді або на саму Україну.

«Я взяла під своє крило новоприбулих українців в Канаду, яким потрібна допомога не лише в «акліматизації», але й з мовою, фінансовими питаннями, освітою, роботою, документами. Сама була на їх місці і знаю як важко, коли немає нікого, хто б допоміг словом чи порадою», – пояснила Ірина.

Ірина Медяна здобула дві вищі економічні освіти у Києві та в Торонто. Отримала дві академічних стипендії в Торонто та отримувала Президентську стипендію в Україні. Зараз працює в канадській інвестиційній компанії.

«Міс Українська Канада» – це сучасний молодіжний культурний проект, який має нетиповий для конкурсу краси формат заходу, що більш подібний до талант-шоу. За правилами конкурсу, участь у ньому можуть взяти молоді жінки українського походження віком від 18 і до 30 років, які проживають у Канаді. Відбір відбувається не за зовнішністю чи модельними параметрами. Насправді, увага надається яскравій індивідуальності, харизмі, таланту, особливим досягненням, а також волонтерству в громаді. Головний критерій – це любов до України, а також бажання і спроможність розповісти світу про сучасну українську культуру.

Нагадаємо, великий фінал шоу «Міс Українська Канада 2018» відбудеться 15 липня 2018 року у місті Місісаґа, Онтаріо.

Читайте також

Як закінчувалася «дружба народів»: п’ять фактів порушення Росією договору
Україна
0 shares0 views

Як закінчувалася «дружба народів»: п’ять фактів порушення Росією договору

vidia.ua - Сер 31, 2018

Президент України Петро Порошенко пропонує розірвати договір «Про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією», що «з вини Москви вже давно став…

Аеропорт «Бориспіль» урочисто відзначить старт першого рейсу Ryanair
Україна
0 shares0 views

Аеропорт «Бориспіль» урочисто відзначить старт першого рейсу Ryanair

vidia.ua - Сер 31, 2018

Урочистий запуск першого рейсу авіакомпанії Ryanair «Київ-Бориспіль – Берлін-Шенефельд» відбудеться 3 вересня у Міжнародному аеропорту «Бориспіль». Про це повідомляє VIDIA з посиланням на…

Варфоломій повідомив російського патріарха про впровадження автокефалії в Україні
Світ
0 shares0 views

Варфоломій повідомив російського патріарха про впровадження автокефалії в Україні

vidia.ua - Сер 31, 2018

Сьогодні під час зустрічі у Стамбулі Константинопольський патріарх Варфоломій повідомив Московського патріарха Кирила про впровадження рішення про автокефалію в Україні. З такою заявою…