За корону «Міс Українська Канада» боротиметься донька українського режисера

За тиждень, 15 липня, в Канаді відбудеться фінал конкурсу «Міс Українська Канада». За корону побореться донька режисера Василя Медяного, 22-річна вінничанка Ірина Медяна, яка мешкає у Торонто.

Про це повідомляє Gazeta.ua.

«Усе почалось ще торік у жовтні, коли побачила дівчину у вишиванці та вінку в оголошенні у Facebook. На той час в Канаді прожила всього декілька місяців, але моїм захопленням стало те, що українська культура тут розвивається та просувається набагато більше аніж в самій Україні! Ніколи не чула таку чисту красиву українську мову. Рідко зустрічала стільки людей в вишиванках, які захоплюються історією і знають усі пісні напам’ять та організовують хори», – розповіла Ірина.

Організаційний комітет конкурсу «Міс Українська Канада» обрав всього 15 фіналісток з понад 100 конкурсанток з усієї Канади. На кастингу дивились таланти, цікавились знаннями про культурну спадщину України.

«11 дівчат з Онтаріо – в тому числі і я. Ще 4 дівчини, які приїдуть перед конкурсом з інших провінцій. Дівчата мають корені з різних куточків України. Я гордо розказую про спадщину Поділля і з захопленням слухаю про Галичину, Полісся, Покуття, Буковину», – зазначила дівчина.

У фіналі конкурсу дівчата покажуть неймовірні костюми від українського бренду «Орнамент», які талановито поєднують модерн та історію вишивки. Вихід в вечірніх сукнях – від вінницького дизайнера Катерини Лукашик, яка готувала вбрання для дівчат з «Міс-Україна». Конкурсантки представлять колекцію одягу від Роксолани Богуцької та від Najla Rahimi Haute Couture, які є відомими не тільки в Канаді, але у всьому світі. Буде також презентація українських старовинних костюмів ХVIII-XIX століть.

 

«Навіть будуть представлені декілька костюмів перших українських переселенців в Канаду, –  повідомила Ірина. – Кожна дівчина має свій регіон, який вона довго вивчала та писала есе про специфіку вишивки, орнаментів, візерунків, костюмів, традицій. Мій регіон – Черкащина. Дуже цікаво було дізнатися більше про наших сусідів. Костюми нам надала Устина Стефанчук, яка також допоможе підібрати потрібні аксесуари, взуття. Ми намагаємось створити повністю автентичний образ».

В рамках замагання кожна дівчина повинна запропонувати соціальний проект, який направлений на освіту. Проекти можуть бути націлені на українців в Канаді або на саму Україну.

«Я взяла під своє крило новоприбулих українців в Канаду, яким потрібна допомога не лише в «акліматизації», але й з мовою, фінансовими питаннями, освітою, роботою, документами. Сама була на їх місці і знаю як важко, коли немає нікого, хто б допоміг словом чи порадою», – пояснила Ірина.

Ірина Медяна здобула дві вищі економічні освіти у Києві та в Торонто. Отримала дві академічних стипендії в Торонто та отримувала Президентську стипендію в Україні. Зараз працює в канадській інвестиційній компанії.

«Міс Українська Канада» – це сучасний молодіжний культурний проект, який має нетиповий для конкурсу краси формат заходу, що більш подібний до талант-шоу. За правилами конкурсу, участь у ньому можуть взяти молоді жінки українського походження віком від 18 і до 30 років, які проживають у Канаді. Відбір відбувається не за зовнішністю чи модельними параметрами. Насправді, увага надається яскравій індивідуальності, харизмі, таланту, особливим досягненням, а також волонтерству в громаді. Головний критерій – це любов до України, а також бажання і спроможність розповісти світу про сучасну українську культуру.

Нагадаємо, великий фінал шоу «Міс Українська Канада 2018» відбудеться 15 липня 2018 року у місті Місісаґа, Онтаріо.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…