У Москві та Ростові-на-Дону напали на українські дипустанови

У Ростові-на-Дону близько часу ночі 13 червня група невідомих напала на Генеральне консульство України. За повідомленнями користувачів соцмереж, нападники намагались виламати вхід у будівлю, а стіни консульства закидали яйцями та зеленкою, передає УНІАН.

Атака на консульство 1

За словами українського консула Олександра Ковтуна, напад скоїли кілька десятків людей, які використовували біти та палиці: «Розбито 17 вікон, зірвана табличка консульства. У диппредставництво кидали яйця, помідори та сміття, будівля облита зеленкою».

Повідомлень про потерпілих немає. Швидше всього, у зв’язку із вихідним днем українських дипломатів на момент скоєння нападу в будівлі не було.

Атака на консульство 3

Атака на консульство

Аналогічний інцидент трапився також і в Москві у ніч проти 13 червня після святкування Дня Росії. Близько ста чоловік підійшли до посольства України, однак відразу за ними до дипустанови прибуло 10 автобусів з бійцями ОМОНу. Правоохоронці спробували домовитися з хуліганами, проте близько 20 молодиків все ж закидали яйцями будівлю, автомобілі посольства та меморіальну дошку в пам’ять про загиблих від вибуху в будинку 1919 року.

Решта чоловіків, які не кидали яйця у присутності ОМОНу, стояли біля посольства та скандували лозунги на кшталт «Не дозволимо осквернити наш прапор» та «Не забудемо, не пробачимо». Згодом молодь все ж покинула територію посольства.

До слова, будівля, в якій розташоване українське посольство, є пам’яткою історії, що охороняється законом РФ.

Як повідомляв сайт VIDIA раніше, у центрі Москви попри побоювання все ж провели парад вишиванок

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…