Російський обмудсмен пояснила неможливість обміну Сенцова

Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що, згідно з законодавством РФ, обмін українського режисера, політв’язня Олег Сенцова неможливий, бо він має громадянство Росії.

Таку відповідь вона дала на питання щодо голодування українського режисера, політв’язня Олега Сенцова, якого влада РФ вважає громадянином Росії, повідомляє Громадське.

«Що стосується Сенцова, Штиблікова, і так далі, в них вийшло фактично по два громадянства. І відповідно до української конституції, їх громадяни не підлягають видачі на територію Росії, так само як і у нас громадяни не підлягають видачі на іншу територію», – пояснила обмудсмен.

Також Москалькова розповіла, що направила Міністерству закордонних справ РФ та українській омбудсмену Людмилі Денісовій пропозицію укласти угоду щодо статусу громадян, які мають громадянство Росії та України.

«Ми просто не можемо ігнорувати те, що дуже багато громадян мають громадянство Росії та України», – наголосила вона.

Омбудсмен додала, що вона пропонує, аби в цій угоді була закріплена можливість консулів та уповноважених з прав людини відвідувати в місцях позбавлення волі своїх громадян.

Також Москалькова вважає, що ця угода має створити механізм відмови такими особами від українського або російського громадянства.

Раніше Москалькова заявляла, що Сенцов нібито «підписувався» під російським громадянством. Водночас  у Мін’юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство Сенцова. Європейський суд з прав людини також визнав Сенцова громадянином України.

Нагадаємо, сьогодні виповнюється 100 днів від часу, коли ув’язнений у Росії український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнення Москвою всіх українських політв’язнів.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…