У Києві презентують результати дослідження української спільноти в Парижі

У Київському центрі Українського католицького університету 23 серпня відбудеться презентація результатів соціологічного дослідження «Виклики сучасної міграції: Українська спільнота в Парижі» та експертна дискусія на тему українських мігрантів «четвертої хвилі» в країнах ЄС.

Про це VIDIA повідомили у прес-службі УКУ.

Ця подія буде першою з низки презентацій дослідження, яке відбулося з ініціативи Української Греко-Католицької Церкви у Франції у співпраці з Українським католицьким університетом. У заході візьмуть участь владика Борис (Ґудзяк), єпископ єпархії святого Володимира Великого в Парижі УГКЦ та президент УКУ; міністр освіти і науки України Лілія Гриневич; професор, завідувачка кафедри соціології УКУ Оксана Міхеєва. У вересні-жовтні цього року дослідження також буде представлене у Львові, Парижі, Брюсселі та Лондоні.

«Феномен української міграції до країн Європейського Союзу надзвичайно розвинувся за останні двадцять п’ять років. За неофіційними даними, сьогодні на території ЄС мешкає приблизно 2,5 мільйони вихідців з України. «Гібридна» війна та економічна нестабільність щороку спонукають тисячі українських громадян виїжджати поза межі своєї країни на тимчасове чи постійне проживання. В умовах великої розпорошеності мігрантів, браку вичерпної офіційної статистики, слабкої координації між мігрантським середовищем та українськими дипломатичними установами соціологічні дослідження польового типу набувають особливої актуальності», – йдеться у повідомленні.

Проект «Виклики сучасної міграції: Українська спільнота в Парижі» полягає в зборі інформації «з перших рук» й подальшому її аналізі кваліфікованими соціологами – фахівцями з міграції, соціальної адаптації та взаємодії, релігійності тощо. Кількісну частину дослідження реалізовано як анкетування віч-на-віч (face-to-face) у низці локацій, де збираються українські мігранти в Парижі. Загалом зібрано 634 анкети, які складалися з 76 запитань.

Опитування дало змогу деталізувати низку аспектів повсякденного життя українських мігрантів «четвертої хвилі» в Парижі та Паризькому регіоні, особливості їхнього релігійного життя, оцінити ступінь їх адаптованості та громадської активності, участі у суспільних і церковних заходах. На основі анкетування буде опубліковано 140-сторінковий аналітичний звіт, ілюстрований таблицями та діаграмами.

«Мета публікації – привернути увагу до явища міграції та конкретних проблем мігрантів у країнах Європейського Союзу; популяризувати методологію соціологічного дослідження для глибшого пізнання цих явищ; допомогти виробити цілісний підхід до міграційних рухів у контексті глобалізації та регіональної інтеграції, а також ефективну міграційну політику. Адресатами дослідження є українські державні інституції та органи місцевого самоврядування, громадські організації та церкви, а також широке коло читачів, які прагнуть осмислити міграційні тенденції», – зазначили в УКУ.

Презентація звіту та обговорення феномену сучасної української міграції відбудуться 23 серпня о 12:00 за адресою: вулиця Івана Мазепи, 10А. Подія транслюватиметься в прямому ефірі на телеканалі «Еспресо.TV».

За детальнішою інформацією можна звернутися до Київського центру УКУ за телефонами: +38 098 587 06 75, +38 068 12 79 078.

Читайте також

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії
Світ
0 shares0 views

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії

vidia.ua - Лис 25, 2018

[caption id="attachment_70602" align="aligncenter" width="545"] Фото: Оксана Федорук-Терлецька[/caption] Повідомлення про заплановані протести української діаспори у США проти російської воєнної агресії почали з'являтись на сторінках…

Як діаспора боролась за правду про Голодомор
Україна
0 shares0 views

Як діаспора боролась за правду про Голодомор

vidia.ua - Лис 24, 2018

Попри географічну віддаленість від Батьківщини, українська діаспора США і Канади завжди зберігала ментальний зв’язок нею та вболівала за долю свого народу, пильно стежила…

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…