Українці Канади закликали світ визнати Росію спонсором тероризму

У четверті роковини знищення рейсу МН17 Конгрес українців Канади зробив заяву, у якій, зокрема, закликається визнати Російську Федерацію державою-спонсором тероризму.

Про це повідомляє VIDIA з посиланням на прес-службу КУК.

«Українська громада Канади приєднується до родин та друзів загиблих у скорботі та пам’яті. Ми закликаємо міжнародну спільноту забезпечити відповідальність російських офіційних осіб за цей жахливий акт міжнародного тероризму. Конгрес українців Канади закликає Канаду та міжнародне співтовариство визнати Російську Федерацію державою-спонсором тероризму, а так звані Донецьку та Луганську «народні республіки» – терористичними організаціями», – заявили в КУК.

17 липня 2014 року рейс Малайзійських авіаліній МН17 було збито російською ракетою «Бук» над окупованою РФ територією на сході України. Всі 298 пасажирів на борту загинули. 24 травня 2018 року команда міжнародних слідчих JIT, до якої входять представники Австралії, Бельгії, України, Малайзії та Нідерландів, оприлюднили висновки, що рейс МН17 було збито 53-ю російською зенітною бригадою. «Ми переконані, що ракета БУК-ТЕЛАР, якою було збито рейс МН17, належала 53-й російській зенітній бригаді – підрозділу російської армії з міста Курськ», – заявили слідчі.

«Остаточна відповідальність за цей ганебний злочин лежить на керівництві Російської Федерації. Міжнародна спільнота повинна рішуче відповісти на загрози міжнародному миру, які створює російський режим», – заявив президент Конгресу українців Канади Павло Грод.

Грод також нагадав, що цієї неділі, 22 липня, по всій Канаді пройдуть панахиди та інші пам’ятні заходи, присвячені жертвам трагедії.

Нагадаємо, у травні після звіту команди міжнародних слідчих Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію в катастрофі MH17.

Читайте також

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії
Важливе, Світ
0 shares0 views

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії

vidia.ua - Лют 06, 2019

9 лютого виповнюється 136 років від дня народження одного з лідерів Української національної революції 1917–1921 рр. та українського еміграційного осередку у Чехословаччині, першого директора…