Українці Канади закликали світ визнати Росію спонсором тероризму

У четверті роковини знищення рейсу МН17 Конгрес українців Канади зробив заяву, у якій, зокрема, закликається визнати Російську Федерацію державою-спонсором тероризму.

Про це повідомляє VIDIA з посиланням на прес-службу КУК.

«Українська громада Канади приєднується до родин та друзів загиблих у скорботі та пам’яті. Ми закликаємо міжнародну спільноту забезпечити відповідальність російських офіційних осіб за цей жахливий акт міжнародного тероризму. Конгрес українців Канади закликає Канаду та міжнародне співтовариство визнати Російську Федерацію державою-спонсором тероризму, а так звані Донецьку та Луганську «народні республіки» – терористичними організаціями», – заявили в КУК.

17 липня 2014 року рейс Малайзійських авіаліній МН17 було збито російською ракетою «Бук» над окупованою РФ територією на сході України. Всі 298 пасажирів на борту загинули. 24 травня 2018 року команда міжнародних слідчих JIT, до якої входять представники Австралії, Бельгії, України, Малайзії та Нідерландів, оприлюднили висновки, що рейс МН17 було збито 53-ю російською зенітною бригадою. «Ми переконані, що ракета БУК-ТЕЛАР, якою було збито рейс МН17, належала 53-й російській зенітній бригаді – підрозділу російської армії з міста Курськ», – заявили слідчі.

«Остаточна відповідальність за цей ганебний злочин лежить на керівництві Російської Федерації. Міжнародна спільнота повинна рішуче відповісти на загрози міжнародному миру, які створює російський режим», – заявив президент Конгресу українців Канади Павло Грод.

Грод також нагадав, що цієї неділі, 22 липня, по всій Канаді пройдуть панахиди та інші пам’ятні заходи, присвячені жертвам трагедії.

Нагадаємо, у травні після звіту команди міжнародних слідчих Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію в катастрофі MH17.

Читайте також

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…

В боротьбі за незалежність України: українська діаспора США в роки Першої світової війни
Публікації, Світ, Україна
0 shares0 views

В боротьбі за незалежність України: українська діаспора США в роки Першої світової війни

vidia.ua - Лис 16, 2018

[caption id="attachment_70572" align="aligncenter" width="705"] Члени товариства «Січ» на святкових зборах у Нью-Йорку, 1917 рік.[/caption] У переддень Першої світової війни українська громада США була…

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців
Світ
0 shares0 views

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців

vidia.ua - Жов 11, 2018

12 жовтня в Українському інституті сучасного мистецтва в Чикаго відбудеться відкриття виставки "Сучасна українська графіка", повідомляє VIDIA.ua з посиланням на Генеральне консульство України в…