Відомі поляки вбралися в українські вишиванки XIX століття

Відомі польські культурні митці, актори та журналісти вбралися в традиційний український національний одяг у рамках культурного проекту «Краса єдності».

Про це повідомляє Укрінформ.

Проект має на меті показати близькість українського та польського народів, а його результатом мають стати фотовиставки відомих поляків в українських вишиванках у польських містах.

«Суть проекту – показати красу українського національного вбрання і популяризувати його на території в Польщі. Для цього ми запросили для участі у проекті 12 діячів культури, мистецтва, журналістів Польщі», – повідомила ініціатор проекту, керівник варшавської фундації «Український інформаційний центр» (FUCI) Оксана Денисюк.

Участь у проекті, зокрема, беруть відомий актор Даніель Ольбрихський, директор Польського театру у Варшаві Анджей Северин, відомий літературний критик та журналіст Юстина Соболевська, поет і письменник Богдан Задура, акторки Александра Возняк та Йоанна Яблчинська та інші.

Фотосесії з героями розпочалися 1 червня і наразі вже відзнято сімох учасників.

«Для них одягнути українське вбрання кінця XIX століття було дуже почесно, а не просто якась розвага. Вони дуже серйозно до цього поставилися», – відзначила Денисюк.

Результатом фотосесій буде виставка, прем’єра якої відбудеться 10 вересня у Варшаві під час святкування Дня незалежності України. Крім того, буде надруковано календар. Денисюк наголошує, що проект не є комерційним і його метою не є заробляння грошей. Відтак, надруковані календарі не продаватимуться, а даруватимуться.

«Але якщо хтось захоче пожертвувати за календар, то ці кошти буде використано для розвитку цього проекту», – зазначила Денисюк.

Презентація виставки проекту «Краса єдності» відбудеться у 2019 році на фасаді парку «Королівські Лазенки» у Варшаві, а надалі – і в інших містах Польщі.

Читайте також – Якими були традиційні українські вишиванки: давні магічні символи, приховані у візерунках.

Читайте також

Допомагати українцям – мій обов’язок: канадський хірург Джеймс Рутка
Україна
0 shares0 views

Допомагати українцям – мій обов’язок: канадський хірург Джеймс Рутка

vidia.ua - Чер 20, 2018

Приїхати в Україну з допомогою для канадського лікаря українського походження Джеймса Рутки є обов’язком. Його називають найкращим у світі дитячим нейрохірургом, до якого…

У Польщі запустили проект із працевлаштування українських студентів
Світ
0 shares0 views

У Польщі запустили проект із працевлаштування українських студентів

vidia.ua - Чер 20, 2018

У Польщі запустили офіційний сайт з пошуку легальної роботи для студентів з України та країн Східної Європи. Про це повідомляє Гродамське із посиланням…

У Британії заморозили активи Газпрому через борг Україні
Світ
0 shares0 views

У Британії заморозили активи Газпрому через борг Україні

vidia.ua - Чер 19, 2018

Суд Лондона дозволив заморозку активів російського монополіста компанії Газпром на території Великобританії за клопотанням Національної акціонерної компанії Нафтогаз України. Про це повідомляє Новое…

  • Marika Jansson

    Приємно знати, що нас підтримує братський народ. Проте у мережі так багато згадувань про українську вишиванку, але ніхто не говорить про інше традиційне національне вбрання. Це є ж і спідниця, і прикраси, і нарешті чоботи. З усіма цими аксесуарами проблема – їх ніде купити. Особливо, якщо мова йде про дитячі. Можна знайти щось симпатичне та українське типу цього: https://theoleo.com.ua/detskie-bosonozhki/ але це зовсім не національні чобітки, як хотілося б.