Відомі поляки вбралися в українські вишиванки XIX століття

Відомі польські культурні митці, актори та журналісти вбралися в традиційний український національний одяг у рамках культурного проекту «Краса єдності».

Про це повідомляє Укрінформ.

Проект має на меті показати близькість українського та польського народів, а його результатом мають стати фотовиставки відомих поляків в українських вишиванках у польських містах.

«Суть проекту – показати красу українського національного вбрання і популяризувати його на території в Польщі. Для цього ми запросили для участі у проекті 12 діячів культури, мистецтва, журналістів Польщі», – повідомила ініціатор проекту, керівник варшавської фундації «Український інформаційний центр» (FUCI) Оксана Денисюк.

Участь у проекті, зокрема, беруть відомий актор Даніель Ольбрихський, директор Польського театру у Варшаві Анджей Северин, відомий літературний критик та журналіст Юстина Соболевська, поет і письменник Богдан Задура, акторки Александра Возняк та Йоанна Яблчинська та інші.

Фотосесії з героями розпочалися 1 червня і наразі вже відзнято сімох учасників.

«Для них одягнути українське вбрання кінця XIX століття було дуже почесно, а не просто якась розвага. Вони дуже серйозно до цього поставилися», – відзначила Денисюк.

Результатом фотосесій буде виставка, прем’єра якої відбудеться 10 вересня у Варшаві під час святкування Дня незалежності України. Крім того, буде надруковано календар. Денисюк наголошує, що проект не є комерційним і його метою не є заробляння грошей. Відтак, надруковані календарі не продаватимуться, а даруватимуться.

«Але якщо хтось захоче пожертвувати за календар, то ці кошти буде використано для розвитку цього проекту», – зазначила Денисюк.

Презентація виставки проекту «Краса єдності» відбудеться у 2019 році на фасаді парку «Королівські Лазенки» у Варшаві, а надалі – і в інших містах Польщі.

Читайте також – Якими були традиційні українські вишиванки: давні магічні символи, приховані у візерунках.

Читайте також

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії
Важливе, Світ
0 shares0 views

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії

vidia.ua - Лют 06, 2019

9 лютого виповнюється 136 років від дня народження одного з лідерів Української національної революції 1917–1921 рр. та українського еміграційного осередку у Чехословаччині, першого директора…

  • Marika Jansson

    Приємно знати, що нас підтримує братський народ. Проте у мережі так багато згадувань про українську вишиванку, але ніхто не говорить про інше традиційне національне вбрання. Це є ж і спідниця, і прикраси, і нарешті чоботи. З усіма цими аксесуарами проблема – їх ніде купити. Особливо, якщо мова йде про дитячі. Можна знайти щось симпатичне та українське типу цього: https://theoleo.com.ua/detskie-bosonozhki/ але це зовсім не національні чобітки, як хотілося б.