Світове українство закликає об’єднатися на захист українських політв’язнів у Росії

Світовий конгрес українців закликає діаспору приєднатися до народу України та закликати до звільнення всіх українських та кримськотатарських політичних в’язнів, незаконно утримуваних Російською Федерацією.

Про повідомляє VIDIA з посиланням на прес-службу СКУ.

1-2 червня 2018 року українці по всьому світу об’єднаються на захист режисера Олега Сенцова, який приєднався до інших політичних в’язнів, оголосивши голодування.

По всій Україні під консульськими представництвами Російської Федерації відбудуться акції протесту з вимогою звільнити всіх політв’язнів та заручників, а також на підтримку звернення Верховної Ради від 1 березня 2018 року до всіх іноземних урядів з проханням засудити дії та посилити санкції проти Російської Федерації.

«Міжнародне співтовариство має висловити свою позицію у цій кампанії та посилити тиск на Російську Федерацію, щоб вона звільнила політв’язнів. Оскільки Російська Федерація готується приймати Чемпіонат світу з футболу 2018 року, ми повинні бути впевнені в тому, щоб справжнє обличчя Російської Федерації, включаючи її військові дії проти суверенних країн та грубі порушення прав людини, не було приховане», – наголосили в СКУ.

Наразі більше 60 українців, у тому числі кримських татар, незаконно утримуються за безпідставними та політично вмотивованими звинуваченнями у Російській Федерації та Криму. На території Донбасу Росія утримує 100 заручників, які потерпають від тортур та приниження окупаційного режиму.

Нагадаємо, у Чикаго 3 червня відбудеться акція протесту проти ув’язнення українського режисера Олега Сенцова у Росії.

Читайте також

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…

В боротьбі за незалежність України: українська діаспора США в роки Першої світової війни
Публікації, Світ, Україна
0 shares0 views

В боротьбі за незалежність України: українська діаспора США в роки Першої світової війни

vidia.ua - Лис 16, 2018

[caption id="attachment_70572" align="aligncenter" width="705"] Члени товариства «Січ» на святкових зборах у Нью-Йорку, 1917 рік.[/caption] У переддень Першої світової війни українська громада США була…

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців
Світ
0 shares0 views

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців

vidia.ua - Жов 11, 2018

12 жовтня в Українському інституті сучасного мистецтва в Чикаго відбудеться відкриття виставки "Сучасна українська графіка", повідомляє VIDIA.ua з посиланням на Генеральне консульство України в…