У США та Канаді відбулися вражаючі акції на підтримку українських політв’язнів

У Нью-Йорку та Торонто відбулися акції на підтримку Олега Сєнцова, Володимира Балуха та понад 60 інших українських політв’язнів, котрі незаконно утримуються у російських в’язницях, пише VIDIA.

Акція-перформанс Free Sentsov відбулася 26 травня на на центральній площі Нью-Йорка – Таймс Сквер, повідомляють організатори з Razom for Ukraine.

Учасники акції у смугастих тюремних робах сиділи на площі, тримаючи в руках скляні піщані годинники. Коли пісок у годиннику закінчувався, учасник падав на площу, символізуючи смерть в’язня у результаті оголошеного в знак протесту голодування. Вражаючий перформанс пригорнув увагу тисяч американців.

Жителі Торонто та навколишніх міст вийшли на вулиці 27 травня, аби продемонструвати свою підтримку Олегу Сенцову та Володимиру Балуху. Учасники акції також вимагали негайного визволення більше 60 українців, які незаконно утримуються у російських в’язницях.

Акцію у Торонто організував Канадсько-український міжнародний фонд підтримки у співпраці з Канадською асоціацією кримських татар. Про це повідомила на своїй Facebook-сторінці президент Фонду підтримки Антоніна Кумка.

Акція відбулася на людному пішохідному мості Humber Bay Arch Bridge. Учасники тримали в руках окремі таблички з іменами усіх політв’язнів, а їхні руки були зв’язані однією мотузкою. Волонтери роздавали інформаційні листівки перехожим, які у свою чергу хотіли більше дізнатися якою була мета акції.

Під час обох акцій волонтери роздавали інформаціїні листівки перехожим, які хотіли більше дізнатися про мету акцій.

«Надзвичайно надихає, що українці та друзі України знову збираються, щоб нагадати світу, що російська агресія в Україні продовжується і що невинних людей мучають у російських тюрмах», – відзначила Антоніна Кумка.

Нагадаємо, минулого тижня у Раді закликали діаспору пікетувати посольства РФ, вимагаючи звільнення політв’язнів.

Читайте також

Допомагати українцям – мій обов’язок: канадський хірург Джеймс Рутка
Україна
0 shares0 views

Допомагати українцям – мій обов’язок: канадський хірург Джеймс Рутка

vidia.ua - Чер 20, 2018

Приїхати в Україну з допомогою для канадського лікаря українського походження Джеймса Рутки є обов’язком. Його називають найкращим у світі дитячим нейрохірургом, до якого…

У Польщі запустили проект із працевлаштування українських студентів
Світ
0 shares0 views

У Польщі запустили проект із працевлаштування українських студентів

vidia.ua - Чер 20, 2018

У Польщі запустили офіційний сайт з пошуку легальної роботи для студентів з України та країн Східної Європи. Про це повідомляє Гродамське із посиланням…

У Британії заморозили активи Газпрому через борг Україні
Світ
0 shares0 views

У Британії заморозили активи Газпрому через борг Україні

vidia.ua - Чер 19, 2018

Суд Лондона дозволив заморозку активів російського монополіста компанії Газпром на території Великобританії за клопотанням Національної акціонерної компанії Нафтогаз України. Про це повідомляє Новое…