У США та Канаді відбулися вражаючі акції на підтримку українських політв’язнів

У Нью-Йорку та Торонто відбулися акції на підтримку Олега Сєнцова, Володимира Балуха та понад 60 інших українських політв’язнів, котрі незаконно утримуються у російських в’язницях, пише VIDIA.

Акція-перформанс Free Sentsov відбулася 26 травня на на центральній площі Нью-Йорка – Таймс Сквер, повідомляють організатори з Razom for Ukraine.

Учасники акції у смугастих тюремних робах сиділи на площі, тримаючи в руках скляні піщані годинники. Коли пісок у годиннику закінчувався, учасник падав на площу, символізуючи смерть в’язня у результаті оголошеного в знак протесту голодування. Вражаючий перформанс пригорнув увагу тисяч американців.

Жителі Торонто та навколишніх міст вийшли на вулиці 27 травня, аби продемонструвати свою підтримку Олегу Сенцову та Володимиру Балуху. Учасники акції також вимагали негайного визволення більше 60 українців, які незаконно утримуються у російських в’язницях.

Акцію у Торонто організував Канадсько-український міжнародний фонд підтримки у співпраці з Канадською асоціацією кримських татар. Про це повідомила на своїй Facebook-сторінці президент Фонду підтримки Антоніна Кумка.

Акція відбулася на людному пішохідному мості Humber Bay Arch Bridge. Учасники тримали в руках окремі таблички з іменами усіх політв’язнів, а їхні руки були зв’язані однією мотузкою. Волонтери роздавали інформаційні листівки перехожим, які у свою чергу хотіли більше дізнатися якою була мета акції.

Під час обох акцій волонтери роздавали інформаціїні листівки перехожим, які хотіли більше дізнатися про мету акцій.

«Надзвичайно надихає, що українці та друзі України знову збираються, щоб нагадати світу, що російська агресія в Україні продовжується і що невинних людей мучають у російських тюрмах», – відзначила Антоніна Кумка.

Нагадаємо, минулого тижня у Раді закликали діаспору пікетувати посольства РФ, вимагаючи звільнення політв’язнів.

Читайте також

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії
Важливе, Світ
0 shares0 views

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії

vidia.ua - Лют 06, 2019

9 лютого виповнюється 136 років від дня народження одного з лідерів Української національної революції 1917–1921 рр. та українського еміграційного осередку у Чехословаччині, першого директора…