У США та Канаді відбулися вражаючі акції на підтримку українських політв’язнів

У Нью-Йорку та Торонто відбулися акції на підтримку Олега Сєнцова, Володимира Балуха та понад 60 інших українських політв’язнів, котрі незаконно утримуються у російських в’язницях, пише VIDIA.

Акція-перформанс Free Sentsov відбулася 26 травня на на центральній площі Нью-Йорка – Таймс Сквер, повідомляють організатори з Razom for Ukraine.

Учасники акції у смугастих тюремних робах сиділи на площі, тримаючи в руках скляні піщані годинники. Коли пісок у годиннику закінчувався, учасник падав на площу, символізуючи смерть в’язня у результаті оголошеного в знак протесту голодування. Вражаючий перформанс пригорнув увагу тисяч американців.

Жителі Торонто та навколишніх міст вийшли на вулиці 27 травня, аби продемонструвати свою підтримку Олегу Сенцову та Володимиру Балуху. Учасники акції також вимагали негайного визволення більше 60 українців, які незаконно утримуються у російських в’язницях.

Акцію у Торонто організував Канадсько-український міжнародний фонд підтримки у співпраці з Канадською асоціацією кримських татар. Про це повідомила на своїй Facebook-сторінці президент Фонду підтримки Антоніна Кумка.

Акція відбулася на людному пішохідному мості Humber Bay Arch Bridge. Учасники тримали в руках окремі таблички з іменами усіх політв’язнів, а їхні руки були зв’язані однією мотузкою. Волонтери роздавали інформаційні листівки перехожим, які у свою чергу хотіли більше дізнатися якою була мета акції.

Під час обох акцій волонтери роздавали інформаціїні листівки перехожим, які хотіли більше дізнатися про мету акцій.

«Надзвичайно надихає, що українці та друзі України знову збираються, щоб нагадати світу, що російська агресія в Україні продовжується і що невинних людей мучають у російських тюрмах», – відзначила Антоніна Кумка.

Нагадаємо, минулого тижня у Раді закликали діаспору пікетувати посольства РФ, вимагаючи звільнення політв’язнів.

Читайте також

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…

В боротьбі за незалежність України: українська діаспора США в роки Першої світової війни
Публікації, Світ, Україна
0 shares0 views

В боротьбі за незалежність України: українська діаспора США в роки Першої світової війни

vidia.ua - Лис 16, 2018

[caption id="attachment_70572" align="aligncenter" width="705"] Члени товариства «Січ» на святкових зборах у Нью-Йорку, 1917 рік.[/caption] У переддень Першої світової війни українська громада США була…

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців
Світ
0 shares0 views

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців

vidia.ua - Жов 11, 2018

12 жовтня в Українському інституті сучасного мистецтва в Чикаго відбудеться відкриття виставки "Сучасна українська графіка", повідомляє VIDIA.ua з посиланням на Генеральне консульство України в…