У Чикаго український автор презентує власні шпигунські мемуари

В Українському інституті сучасного мистецтва у Чикаго 25 травня відбудеться презентація книги українця Ярослава Мартинюка «Монте Роза: Мемуари випадкового шпигуна».

Про це повідомляє VIDIA.

Мартинюк згадує свою надзвичайну історію – від повітряного шпигунства для армії США в середині 60-х до незвичної роботи з координації таємних досліджень радянських відвідувачів Західної Європи. Історія автора починається в Україні під час Другої світової війни і закінчується його підкоренням найвищої гори Швейцарії у серпні 1991 року, того самого тижня, коли впав Радянський Союз.

Книга присвячена життю та розвідувальній роботі автора у Парижі, зосереджуючись на його участі у зборі інформації про Радянський Союз, що надавала урядові США унікальні уявлення про життя звичайних громадян СРСР та допомагала Білому дому формувати стратегію спілкування з радянськими лідерами. Розповідь охоплює 50 років життя автора – з його втечі від могутньої Червоної Армії, через роки виховання і життя у Чикаго, до випадкового призначення в 1979 році адміністратором-дипломатом у Парижі.

На додаток до автобіографії та європейського путівника (адже Мартинюк відвідав кожну країну на європейському континенті), мемуари містять роздуми про історію, політику, економіку, філософію, мистецтво та архітектуру. У книзі також розглядаються такі теми як значення свободи, синхроністичність, вдача, виживання, гори та вплив політкоректності на свободу слова і свободу загалом.

Авторська презентація книги «Монте Роза: Мемуари випадкового шпигуна» відбудеться 25 травня 2018 року о 19.00 в Українському інституті сучасного мистецтва у Чикаго за адресою: 2320 West Chicago Avenue, Chicago, IL, 60622.

Вартість квитка – $20.

Нагадаємо, на початку червня українська художниця Зінаїда дебютує в Нью-Йорку з персональною виставкою.

Читайте також

Допомагати українцям – мій обов’язок: канадський хірург Джеймс Рутка
Україна
0 shares0 views

Допомагати українцям – мій обов’язок: канадський хірург Джеймс Рутка

vidia.ua - Чер 20, 2018

Приїхати в Україну з допомогою для канадського лікаря українського походження Джеймса Рутки є обов’язком. Його називають найкращим у світі дитячим нейрохірургом, до якого…

У Польщі запустили проект із працевлаштування українських студентів
Світ
0 shares0 views

У Польщі запустили проект із працевлаштування українських студентів

vidia.ua - Чер 20, 2018

У Польщі запустили офіційний сайт з пошуку легальної роботи для студентів з України та країн Східної Європи. Про це повідомляє Гродамське із посиланням…

У Британії заморозили активи Газпрому через борг Україні
Світ
0 shares0 views

У Британії заморозили активи Газпрому через борг Україні

vidia.ua - Чер 19, 2018

Суд Лондона дозволив заморозку активів російського монополіста компанії Газпром на території Великобританії за клопотанням Національної акціонерної компанії Нафтогаз України. Про це повідомляє Новое…