У Чикаго український автор презентує власні шпигунські мемуари

В Українському інституті сучасного мистецтва у Чикаго 25 травня відбудеться презентація книги українця Ярослава Мартинюка «Монте Роза: Мемуари випадкового шпигуна».

Про це повідомляє VIDIA.

Мартинюк згадує свою надзвичайну історію – від повітряного шпигунства для армії США в середині 60-х до незвичної роботи з координації таємних досліджень радянських відвідувачів Західної Європи. Історія автора починається в Україні під час Другої світової війни і закінчується його підкоренням найвищої гори Швейцарії у серпні 1991 року, того самого тижня, коли впав Радянський Союз.

Книга присвячена життю та розвідувальній роботі автора у Парижі, зосереджуючись на його участі у зборі інформації про Радянський Союз, що надавала урядові США унікальні уявлення про життя звичайних громадян СРСР та допомагала Білому дому формувати стратегію спілкування з радянськими лідерами. Розповідь охоплює 50 років життя автора – з його втечі від могутньої Червоної Армії, через роки виховання і життя у Чикаго, до випадкового призначення в 1979 році адміністратором-дипломатом у Парижі.

На додаток до автобіографії та європейського путівника (адже Мартинюк відвідав кожну країну на європейському континенті), мемуари містять роздуми про історію, політику, економіку, філософію, мистецтво та архітектуру. У книзі також розглядаються такі теми як значення свободи, синхроністичність, вдача, виживання, гори та вплив політкоректності на свободу слова і свободу загалом.

Авторська презентація книги «Монте Роза: Мемуари випадкового шпигуна» відбудеться 25 травня 2018 року о 19.00 в Українському інституті сучасного мистецтва у Чикаго за адресою: 2320 West Chicago Avenue, Chicago, IL, 60622.

Вартість квитка – $20.

Нагадаємо, на початку червня українська художниця Зінаїда дебютує в Нью-Йорку з персональною виставкою.

Читайте також

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії
Важливе, Світ
0 shares0 views

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії

vidia.ua - Лют 06, 2019

9 лютого виповнюється 136 років від дня народження одного з лідерів Української національної революції 1917–1921 рр. та українського еміграційного осередку у Чехословаччині, першого директора…