У Чикаго український автор презентує власні шпигунські мемуари

В Українському інституті сучасного мистецтва у Чикаго 25 травня відбудеться презентація книги українця Ярослава Мартинюка «Монте Роза: Мемуари випадкового шпигуна».

Про це повідомляє VIDIA.

Мартинюк згадує свою надзвичайну історію – від повітряного шпигунства для армії США в середині 60-х до незвичної роботи з координації таємних досліджень радянських відвідувачів Західної Європи. Історія автора починається в Україні під час Другої світової війни і закінчується його підкоренням найвищої гори Швейцарії у серпні 1991 року, того самого тижня, коли впав Радянський Союз.

Книга присвячена життю та розвідувальній роботі автора у Парижі, зосереджуючись на його участі у зборі інформації про Радянський Союз, що надавала урядові США унікальні уявлення про життя звичайних громадян СРСР та допомагала Білому дому формувати стратегію спілкування з радянськими лідерами. Розповідь охоплює 50 років життя автора – з його втечі від могутньої Червоної Армії, через роки виховання і життя у Чикаго, до випадкового призначення в 1979 році адміністратором-дипломатом у Парижі.

На додаток до автобіографії та європейського путівника (адже Мартинюк відвідав кожну країну на європейському континенті), мемуари містять роздуми про історію, політику, економіку, філософію, мистецтво та архітектуру. У книзі також розглядаються такі теми як значення свободи, синхроністичність, вдача, виживання, гори та вплив політкоректності на свободу слова і свободу загалом.

Авторська презентація книги «Монте Роза: Мемуари випадкового шпигуна» відбудеться 25 травня 2018 року о 19.00 в Українському інституті сучасного мистецтва у Чикаго за адресою: 2320 West Chicago Avenue, Chicago, IL, 60622.

Вартість квитка – $20.

Нагадаємо, на початку червня українська художниця Зінаїда дебютує в Нью-Йорку з персональною виставкою.

Читайте також

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…

В боротьбі за незалежність України: українська діаспора США в роки Першої світової війни
Публікації, Світ, Україна
0 shares0 views

В боротьбі за незалежність України: українська діаспора США в роки Першої світової війни

vidia.ua - Лис 16, 2018

[caption id="attachment_70572" align="aligncenter" width="705"] Члени товариства «Січ» на святкових зборах у Нью-Йорку, 1917 рік.[/caption] У переддень Першої світової війни українська громада США була…

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців
Світ
0 shares0 views

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців

vidia.ua - Жов 11, 2018

12 жовтня в Українському інституті сучасного мистецтва в Чикаго відбудеться відкриття виставки "Сучасна українська графіка", повідомляє VIDIA.ua з посиланням на Генеральне консульство України в…