Папа Франциск приміряв традиційний гуцульский кептар

Папа Римский привітав із 25-літнім подружнім ювілеєм відомого буковинського греко-католицького священика, поета, композитора, сценариста отця Валерія Сиротюка та його дружину.

У відповідь отець подарував Папі традиційний гуцульський одяг – кресаню та кептар, повідомляє VIDIA з посиланням на прес-службу Чернівецької Єпархії УГКЦ.

18 травня до папської каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» на ранкову Божественну Літургію прийшли родини, які зустріли свої подружні ювілеї, а також душпастирі ювіляри, котрі відзначають річниці священичих рукоположень.

Серед ювілярів, яких Папа запросив на приватну молитву, була і родина священика з Чернівців отця Валерія Сиротюка та його дружини Оксани Сиротюк. Подружжя привезло Папі українські дарунки – гуцульский кептар та кресаню.

«Владика Іриней (Білик) попередньо нам розвідав розміри  одежі Папи, а декан Косівський отець Роман зібрав для нас кращих майстрів Гуцульщини. Результат перевершив наші сподівання. На початку зустрічі з Папою Франциском я привітався українською «Слава Ісусу Христу» і Папа відповів українською «Слава Навіки Богу». Прийшов час на подарунки і ось, на якусь хвилю Папа Франциск український гуцул. Дай Боже Папі «щєстя і здоровля», як кажуть наші горяни», – сказав отець Валерій Сиротюк.

Нагадаємо, минулого місяця Папа Римський у Великодній промові закликав до миру в Україні.

Читайте також

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії
Важливе, Світ
0 shares0 views

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії

vidia.ua - Лют 06, 2019

9 лютого виповнюється 136 років від дня народження одного з лідерів Української національної революції 1917–1921 рр. та українського еміграційного осередку у Чехословаччині, першого директора…