У Франції відзначили Дні Анни Ярославни

На минулих вихідних у французькому місті Санліс поблизу Парижа відбулося традиційне святкування Днів Анни Ярославни – королеви Франції Анни Київської.

Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку Посольства України у Франції.

«Дні Анни Київської, доньки Ярослава Мудрого, святкуються у Санлісі вже кілька десятиліть, але останні роки вони набрали набагато глибшого значення. До них приєдналася Україна як держава, а також друзі Культурного центру Анни Київської з усього світу – українці, французи, європейці загалом, американці, канадійці. Це момент, коли вони зустрічаються і згадують про цю історичну європейську та українську спадщину», – зазначила співзасновниця Культурного центру Анни Київської у Франції Вікторія Делінжер.

Також відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку жертв Голодомору та політичних репресій за участі посла України у Франції Олега Шамшура та єпископа Української греко-католицької церкви, голови єпархії святого Володимира Великого в Парижі Бориса Ґудзяка.

Містечко Санліс є знаковим для українців, адже там мешкала королева Франції, Анна Київська. П’ять років тому Паризька єпархія УГКЦ купила у Санлісі храм та згодом відкрила парафію Святих Бориса і Гліба, при якій діє Культурний центр Анни Ярославни.

«Саме тут ми відчуваємо, що Україна – це Європа. Ми не стукаємося і не просимося в Європу, ми до неї повертаємось, тому що наші цінності, наша історія дуже тісно пов’язані з Європою. Ми є європейці, і цей наш Культурний центр є тому підтвердженням», – підкреслила засновниця Благодійного Фонду «Повір у себе» Ірина Іванчик.

«Анна – це внучка Володимира, хрестителя України, донька Ярослава Мудрого, племінниця Бориса і Гліба – перших святих України, і перша зафіксована в історії емігрантка з України до Західної Європи, а саме до Франції, де вона стала королевою, одружившись з Генрихом І. Анна для нас представляє тисячолітній пласт нашої історії – історії єдності Європи, Сходу і Заходу, історії християнських начал Європи», – розповів Владика Борис Ґудзяк.

На святкуванні Владика Борис очолив божествену літургію в абатстві Святого Венсана, яке заснувала Анна Ярославна.

У рамках програми заходу також відбулася презентація книги видавництва Родовід «Казимир Малевич. Київський період» французькою мовою, яка була видана за підтримки МЗС України. Французький мистецтвознавець Жан-Клод Маркаде прочитав лекцію про український авангард XX ст. Крім цього, до уваги відвідувачів у Культурному центрі Анни Ярославни була представлена тематична виставка «Малевич – кольори України».

Нагадаємо, 19 травня у французькому Санлісі відбулася благодійна вечеря на підтримку Культурного центру Анни Київської.

Читайте також

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії
Важливе, Світ
0 shares0 views

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії

vidia.ua - Лют 06, 2019

9 лютого виповнюється 136 років від дня народження одного з лідерів Української національної революції 1917–1921 рр. та українського еміграційного осередку у Чехословаччині, першого директора…