У Франції відзначили Дні Анни Ярославни

На минулих вихідних у французькому місті Санліс поблизу Парижа відбулося традиційне святкування Днів Анни Ярославни – королеви Франції Анни Київської.

Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку Посольства України у Франції.

«Дні Анни Київської, доньки Ярослава Мудрого, святкуються у Санлісі вже кілька десятиліть, але останні роки вони набрали набагато глибшого значення. До них приєдналася Україна як держава, а також друзі Культурного центру Анни Київської з усього світу – українці, французи, європейці загалом, американці, канадійці. Це момент, коли вони зустрічаються і згадують про цю історичну європейську та українську спадщину», – зазначила співзасновниця Культурного центру Анни Київської у Франції Вікторія Делінжер.

Також відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку жертв Голодомору та політичних репресій за участі посла України у Франції Олега Шамшура та єпископа Української греко-католицької церкви, голови єпархії святого Володимира Великого в Парижі Бориса Ґудзяка.

Містечко Санліс є знаковим для українців, адже там мешкала королева Франції, Анна Київська. П’ять років тому Паризька єпархія УГКЦ купила у Санлісі храм та згодом відкрила парафію Святих Бориса і Гліба, при якій діє Культурний центр Анни Ярославни.

«Саме тут ми відчуваємо, що Україна – це Європа. Ми не стукаємося і не просимося в Європу, ми до неї повертаємось, тому що наші цінності, наша історія дуже тісно пов’язані з Європою. Ми є європейці, і цей наш Культурний центр є тому підтвердженням», – підкреслила засновниця Благодійного Фонду «Повір у себе» Ірина Іванчик.

«Анна – це внучка Володимира, хрестителя України, донька Ярослава Мудрого, племінниця Бориса і Гліба – перших святих України, і перша зафіксована в історії емігрантка з України до Західної Європи, а саме до Франції, де вона стала королевою, одружившись з Генрихом І. Анна для нас представляє тисячолітній пласт нашої історії – історії єдності Європи, Сходу і Заходу, історії християнських начал Європи», – розповів Владика Борис Ґудзяк.

На святкуванні Владика Борис очолив божествену літургію в абатстві Святого Венсана, яке заснувала Анна Ярославна.

У рамках програми заходу також відбулася презентація книги видавництва Родовід «Казимир Малевич. Київський період» французькою мовою, яка була видана за підтримки МЗС України. Французький мистецтвознавець Жан-Клод Маркаде прочитав лекцію про український авангард XX ст. Крім цього, до уваги відвідувачів у Культурному центрі Анни Ярославни була представлена тематична виставка «Малевич – кольори України».

Нагадаємо, 19 травня у французькому Санлісі відбулася благодійна вечеря на підтримку Культурного центру Анни Київської.

Читайте також

Допомагати українцям – мій обов’язок: канадський хірург Джеймс Рутка
Україна
0 shares0 views

Допомагати українцям – мій обов’язок: канадський хірург Джеймс Рутка

vidia.ua - Чер 20, 2018

Приїхати в Україну з допомогою для канадського лікаря українського походження Джеймса Рутки є обов’язком. Його називають найкращим у світі дитячим нейрохірургом, до якого…

У Польщі запустили проект із працевлаштування українських студентів
Світ
0 shares0 views

У Польщі запустили проект із працевлаштування українських студентів

vidia.ua - Чер 20, 2018

У Польщі запустили офіційний сайт з пошуку легальної роботи для студентів з України та країн Східної Європи. Про це повідомляє Гродамське із посиланням…

У Британії заморозили активи Газпрому через борг Україні
Світ
0 shares0 views

У Британії заморозили активи Газпрому через борг Україні

vidia.ua - Чер 19, 2018

Суд Лондона дозволив заморозку активів російського монополіста компанії Газпром на території Великобританії за клопотанням Національної акціонерної компанії Нафтогаз України. Про це повідомляє Новое…