У Франції відзначили Дні Анни Ярославни

На минулих вихідних у французькому місті Санліс поблизу Парижа відбулося традиційне святкування Днів Анни Ярославни – королеви Франції Анни Київської.

Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку Посольства України у Франції.

«Дні Анни Київської, доньки Ярослава Мудрого, святкуються у Санлісі вже кілька десятиліть, але останні роки вони набрали набагато глибшого значення. До них приєдналася Україна як держава, а також друзі Культурного центру Анни Київської з усього світу – українці, французи, європейці загалом, американці, канадійці. Це момент, коли вони зустрічаються і згадують про цю історичну європейську та українську спадщину», – зазначила співзасновниця Культурного центру Анни Київської у Франції Вікторія Делінжер.

Також відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку жертв Голодомору та політичних репресій за участі посла України у Франції Олега Шамшура та єпископа Української греко-католицької церкви, голови єпархії святого Володимира Великого в Парижі Бориса Ґудзяка.

Містечко Санліс є знаковим для українців, адже там мешкала королева Франції, Анна Київська. П’ять років тому Паризька єпархія УГКЦ купила у Санлісі храм та згодом відкрила парафію Святих Бориса і Гліба, при якій діє Культурний центр Анни Ярославни.

«Саме тут ми відчуваємо, що Україна – це Європа. Ми не стукаємося і не просимося в Європу, ми до неї повертаємось, тому що наші цінності, наша історія дуже тісно пов’язані з Європою. Ми є європейці, і цей наш Культурний центр є тому підтвердженням», – підкреслила засновниця Благодійного Фонду «Повір у себе» Ірина Іванчик.

«Анна – це внучка Володимира, хрестителя України, донька Ярослава Мудрого, племінниця Бориса і Гліба – перших святих України, і перша зафіксована в історії емігрантка з України до Західної Європи, а саме до Франції, де вона стала королевою, одружившись з Генрихом І. Анна для нас представляє тисячолітній пласт нашої історії – історії єдності Європи, Сходу і Заходу, історії християнських начал Європи», – розповів Владика Борис Ґудзяк.

На святкуванні Владика Борис очолив божествену літургію в абатстві Святого Венсана, яке заснувала Анна Ярославна.

У рамках програми заходу також відбулася презентація книги видавництва Родовід «Казимир Малевич. Київський період» французькою мовою, яка була видана за підтримки МЗС України. Французький мистецтвознавець Жан-Клод Маркаде прочитав лекцію про український авангард XX ст. Крім цього, до уваги відвідувачів у Культурному центрі Анни Ярославни була представлена тематична виставка «Малевич – кольори України».

Нагадаємо, 19 травня у французькому Санлісі відбулася благодійна вечеря на підтримку Культурного центру Анни Київської.

Читайте також

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…

В боротьбі за незалежність України: українська діаспора США в роки Першої світової війни
Публікації, Світ, Україна
0 shares0 views

В боротьбі за незалежність України: українська діаспора США в роки Першої світової війни

vidia.ua - Лис 16, 2018

[caption id="attachment_70572" align="aligncenter" width="705"] Члени товариства «Січ» на святкових зборах у Нью-Йорку, 1917 рік.[/caption] У переддень Першої світової війни українська громада США була…

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців
Світ
0 shares0 views

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців

vidia.ua - Жов 11, 2018

12 жовтня в Українському інституті сучасного мистецтва в Чикаго відбудеться відкриття виставки "Сучасна українська графіка", повідомляє VIDIA.ua з посиланням на Генеральне консульство України в…