У Франції відзначили Дні Анни Ярославни

На минулих вихідних у французькому місті Санліс поблизу Парижа відбулося традиційне святкування Днів Анни Ярославни – королеви Франції Анни Київської.

Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку Посольства України у Франції.

«Дні Анни Київської, доньки Ярослава Мудрого, святкуються у Санлісі вже кілька десятиліть, але останні роки вони набрали набагато глибшого значення. До них приєдналася Україна як держава, а також друзі Культурного центру Анни Київської з усього світу – українці, французи, європейці загалом, американці, канадійці. Це момент, коли вони зустрічаються і згадують про цю історичну європейську та українську спадщину», – зазначила співзасновниця Культурного центру Анни Київської у Франції Вікторія Делінжер.

Також відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку жертв Голодомору та політичних репресій за участі посла України у Франції Олега Шамшура та єпископа Української греко-католицької церкви, голови єпархії святого Володимира Великого в Парижі Бориса Ґудзяка.

Містечко Санліс є знаковим для українців, адже там мешкала королева Франції, Анна Київська. П’ять років тому Паризька єпархія УГКЦ купила у Санлісі храм та згодом відкрила парафію Святих Бориса і Гліба, при якій діє Культурний центр Анни Ярославни.

«Саме тут ми відчуваємо, що Україна – це Європа. Ми не стукаємося і не просимося в Європу, ми до неї повертаємось, тому що наші цінності, наша історія дуже тісно пов’язані з Європою. Ми є європейці, і цей наш Культурний центр є тому підтвердженням», – підкреслила засновниця Благодійного Фонду «Повір у себе» Ірина Іванчик.

«Анна – це внучка Володимира, хрестителя України, донька Ярослава Мудрого, племінниця Бориса і Гліба – перших святих України, і перша зафіксована в історії емігрантка з України до Західної Європи, а саме до Франції, де вона стала королевою, одружившись з Генрихом І. Анна для нас представляє тисячолітній пласт нашої історії – історії єдності Європи, Сходу і Заходу, історії християнських начал Європи», – розповів Владика Борис Ґудзяк.

На святкуванні Владика Борис очолив божествену літургію в абатстві Святого Венсана, яке заснувала Анна Ярославна.

У рамках програми заходу також відбулася презентація книги видавництва Родовід «Казимир Малевич. Київський період» французькою мовою, яка була видана за підтримки МЗС України. Французький мистецтвознавець Жан-Клод Маркаде прочитав лекцію про український авангард XX ст. Крім цього, до уваги відвідувачів у Культурному центрі Анни Ярославни була представлена тематична виставка «Малевич – кольори України».

Нагадаємо, 19 травня у французькому Санлісі відбулася благодійна вечеря на підтримку Культурного центру Анни Київської.

Читайте також

Як закінчувалася «дружба народів»: п’ять фактів порушення Росією договору
Україна
0 shares0 views

Як закінчувалася «дружба народів»: п’ять фактів порушення Росією договору

vidia.ua - Сер 31, 2018

Президент України Петро Порошенко пропонує розірвати договір «Про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією», що «з вини Москви вже давно став…

Аеропорт «Бориспіль» урочисто відзначить старт першого рейсу Ryanair
Україна
0 shares0 views

Аеропорт «Бориспіль» урочисто відзначить старт першого рейсу Ryanair

vidia.ua - Сер 31, 2018

Урочистий запуск першого рейсу авіакомпанії Ryanair «Київ-Бориспіль – Берлін-Шенефельд» відбудеться 3 вересня у Міжнародному аеропорту «Бориспіль». Про це повідомляє VIDIA з посиланням на…

Варфоломій повідомив російського патріарха про впровадження автокефалії в Україні
Світ
0 shares0 views

Варфоломій повідомив російського патріарха про впровадження автокефалії в Україні

vidia.ua - Сер 31, 2018

Сьогодні під час зустрічі у Стамбулі Константинопольський патріарх Варфоломій повідомив Московського патріарха Кирила про впровадження рішення про автокефалію в Україні. З такою заявою…