«Радянська» сукня від Adidas обурила користувачів по всьому світу

Жіноча сукня, створена компанією Adidas до Чемпіонату світу з футболу в Росії, обурила численних коментаторів в інтернеті.

Як повідомляє Голос Америки, сукня є частиною серії, створеної спеціально до спортивних змагань і має вшанувати Росію, але демонструє герб Радянською Союзу та напис СРСР.

«Щоб відзначити чемпіонат 2018 року в Росії, Adidas перетворив вінтажні футболки на модні предмети одягу. На цю сукню надихнули футболки, які у 1991 році носила збірна Радянською Союзу і вони були виготовлені з дихаючої тканини. Сукня оздоблена гербом, принтом СРСР та номером 11 на спині, – йдеться в описі товару на сайті компанії.

Використання радянської символіки обурило багатьох коментаторів.

«Adidas критикує санкції та підтримує війну Росії проти України. Ця компанія має магазини в окупованому Росією Криму через «партнерів». Не дивно, що німецька компанія також рекламує ностальгію за радянським режимом державного терору, який існував з 1922-го по 1991-й», – обурюється Майкл Маккей з Києва.

В уряді Литви сукню назвали проявом «імперської ностальгії».

Одяг від німецького виробника спортивних товарів також швидко пов’язали із політикою уряду Німеччини.

«Нова «гаряча» лінія одягу від німецького Adidas на тему СРСР? Чом би не запустити ще і лінію із нацистською символікою, адже Другу світову війну розпочали 2 країни? Дійте вже як «партнери», бо вже вирішили будувати газопровід із сучасною Росією, яка вбиває людей в Україні та Сирії», – також обурюються у Twitter.

«Яка чудова ідея, . Пропоную, а чом би ще не почати продавати нацистську уніформу? Іноді я відчуваю, що існує новий рух – «Ідіоти без кордонів», – твітує Якуб Янда з аналітичного центру European Values у Празі.

«Щоб ще більше підкреслити, наскільки це жалюгідно: це навіть не сукня з російськими мотивами, а сукня з радянськими мотивами», – твітує журналістка Джессіка Арно.

21-й Чемпіонат світу з футболу ФІФА пройде з 14 червня по 15 липня 2018 року в Росії. Через дії Росії на міжнародній арені численні уряди вже понизили рівень свого офіційного представництва на чемпіонаті на рівні делегацій.

Нагадаємо, українська діаспора неодноразово закликала бойкотувати Чемпіонату світу з футболу у Росії.

Читайте також

У Греції вперше відкриють виставку українських художників
Світ
0 shares0 views

У Греції вперше відкриють виставку українських художників

vidia.ua - Сер 17, 2018

В Греції вперше відкриється виставка українських художників країни, присвячена 27-річниці Дня Незалежності України. Про це VIDIA повідомили у Центрі підтримки і розвитку культурної…

Понад 10 тисяч гостей відвідали у Чикаго ювілейний фестиваль української культури Uketoberfest
Світ
0 shares0 views

Понад 10 тисяч гостей відвідали у Чикаго ювілейний фестиваль української культури Uketoberfest

vidia.ua - Сер 17, 2018

Минулих вихідних, 11-12 серпня, у Чикаго відбувся 10-й ювілейний фестиваль української культури Uketoberfest-2018. Про це повідомляє VIDIA. Цьогорічний Uketoberfest може похвалитися кількома рекордами.…

Як працює мовний табір GoCamp на Закарпатті
Україна
0 shares0 views

Як працює мовний табір GoCamp на Закарпатті

vidia.ua - Сер 17, 2018

Півсотні школярів із Великих Берегів, що в Берегівському районі вивчають англійську і українську в літньому мовному таборі GoCamp. Викладають мови волонтери з Британії…