Український інститут Америки відзначив 70-річний ювілей

Український інститут Америки в Нью-Йорку відзначив 70-у річницю своєї діяльності.

Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку Генерального консульства України в Нью-Йорку.

«28 квітня у приміщенні Українського інституту Америки (УІА) відбулися урочистості з нагоди 70-ї річниці від заснування цієї інституції, до підготовки та участі у яких – на запрошення організаторів – долучилось Генеральне консульство України в Нью-Йорку», – повідомили у дипустанові.

До української культурної установи завітали представники ділових, наукових, мистецьких кіл США, здебільшого українського походження, представники нью-йоркського дипломатичного корпусу та інші численні запрошені.

Під час заходу президент УІА Деніел Свістель зачитав отримане напередодні святкувань привітання дружини Президента України Марини Порошенко з нагоди 70-річчя інституту, а також від мера Нью-Йорка Білла де Блазіо. Крім того, у ході урочистого вечора пролунало вітання й від Постійного представника України при ООН Володимира Єльченка та Посольства України в США.

Український інститут Америки (УІА) – культурна установа українців у США, заснована 1948 році українським винахідником, бізнесменом і філантропом Володимиром Джусом. Інститут від 1955 року знаходиться в придбаному Джусом у Нью-Йорку палаці Августа та Анни ван Горн Стайвезент, який належить до національних історичних пам’яток США.

УІА є осередком збереження творів української культури (мистецтва, літератури, музики, народної творчості), допомоги студіюючій молоді та українцям, що оселяються в США, зокрема винахідникам. Інститут розбудовує зв’язки з культурними колами американського світу, влаштовує мистецькі виставки, наукові з’їзди, концерти, літературні вечори, доповіді, товариські зустрічі.

Читайте також

У передмісті Чикаго вдруге відбудеться фестиваль «Червона Рута»
Світ
0 shares0 views

У передмісті Чикаго вдруге відбудеться фестиваль «Червона Рута»

vidia.ua - Тра 25, 2018

В місті Палатайн поблизу Чикаго 9-10 червня 2018 року вже вдруге відбудеться фестиваль «Червона рута». Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку…

Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію в катастрофі MH17
Світ
0 shares0 views

Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію в катастрофі MH17

vidia.ua - Тра 25, 2018

Влада Австралії та Нідерландів офіційно звинуватила Росію в катастрофі літака рейсу MH17 у небі над Донбасом у липні 2014 року. Про це повідомляє…

У Чикаго український автор презентує власні шпигунські мемуари
Світ
0 shares0 views

У Чикаго український автор презентує власні шпигунські мемуари

vidia.ua - Тра 24, 2018

В Українському інституті сучасного мистецтва у Чикаго 25 травня відбудеться презентація книги українця Ярослава Мартинюка «Монте Роза: Мемуари випадкового шпигуна». Про це повідомляє…