Супрун: За місяць декларації з лікарями уклали понад 2 млн українців

За перший місяць загальнонаціональної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» вже понад 2 мільйони українців уклали декларації з лікарями первинної ланки.

Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку виконуючої обов’язки Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

«Ніби щойно українці почали обирати своїх лікарів, а вже пройшов перший місяць кампанії й підписано понад два мільйони декларацій. Високо ціную те, що роблять агенти змін з різних куточків країни, адже такий результат ми маємо саме завдяки тому, що багато людей одразу підтримали трансформацію системи охорони здоров’я», – зазначила Супрун.

Ініціатор медреформи повідомила, що у різних регіонах країни організували ярмарки здоров’я, зустрічі з пацієнтами, кабінети для підписання декларацій, розмістили інформаційні плакати, проводять воркшопи для лікарів. Завдяки цим зусиллям громадяни можуть краще зрозуміти суть змін та знайти свого довіреного лікаря.

«Основа успіху кампанії «Лікар для кожної сім’ї» – відповідальне ставлення місцевої влади до здоров’я власної громади. У тих містах та селах, де місцева влада добре підготувалася – медзаклади підключені до інтернету, є комп’ютери для приєднання до електронної системи охорони здоров’я та принтери й папір для підписання декларацій – процес рухається та люди швидше відчують позитивний ефект змін», – підкреслила Уляна Супрун.

Нагадаємо, 2 квітня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія «Лікар для кожної сім’ї», в межах якої українці обирають лікаря первинної ланки – терапевта або сімейного лікаря, педіатра – для дітей. Вибір лікаря відбувається виключно за бажанням пацієнта та не прив’язаний до місця реєстрації громадянина. Для укладання декларації потрібно звернутися в медзаклад, де працює обраний фахівець, та повідомити про бажання укласти з ним декларацію. З 1 липня 2018 року за ведення одного пацієнта медичний заклад або лікар, який веде приватну практику, будуть отримувати кошти від Національної служби здоров’я в межах державних медичних гарантій.

Читайте також

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії
Світ
0 shares0 views

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії

vidia.ua - Лис 25, 2018

[caption id="attachment_70602" align="aligncenter" width="545"] Фото: Оксана Федорук-Терлецька[/caption] Повідомлення про заплановані протести української діаспори у США проти російської воєнної агресії почали з'являтись на сторінках…

Як діаспора боролась за правду про Голодомор
Україна
0 shares0 views

Як діаспора боролась за правду про Голодомор

vidia.ua - Лис 24, 2018

Попри географічну віддаленість від Батьківщини, українська діаспора США і Канади завжди зберігала ментальний зв’язок нею та вболівала за долю свого народу, пильно стежила…

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…