Супрун: За місяць декларації з лікарями уклали понад 2 млн українців

За перший місяць загальнонаціональної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» вже понад 2 мільйони українців уклали декларації з лікарями первинної ланки.

Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку виконуючої обов’язки Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

«Ніби щойно українці почали обирати своїх лікарів, а вже пройшов перший місяць кампанії й підписано понад два мільйони декларацій. Високо ціную те, що роблять агенти змін з різних куточків країни, адже такий результат ми маємо саме завдяки тому, що багато людей одразу підтримали трансформацію системи охорони здоров’я», – зазначила Супрун.

Ініціатор медреформи повідомила, що у різних регіонах країни організували ярмарки здоров’я, зустрічі з пацієнтами, кабінети для підписання декларацій, розмістили інформаційні плакати, проводять воркшопи для лікарів. Завдяки цим зусиллям громадяни можуть краще зрозуміти суть змін та знайти свого довіреного лікаря.

«Основа успіху кампанії «Лікар для кожної сім’ї» – відповідальне ставлення місцевої влади до здоров’я власної громади. У тих містах та селах, де місцева влада добре підготувалася – медзаклади підключені до інтернету, є комп’ютери для приєднання до електронної системи охорони здоров’я та принтери й папір для підписання декларацій – процес рухається та люди швидше відчують позитивний ефект змін», – підкреслила Уляна Супрун.

Нагадаємо, 2 квітня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія «Лікар для кожної сім’ї», в межах якої українці обирають лікаря первинної ланки – терапевта або сімейного лікаря, педіатра – для дітей. Вибір лікаря відбувається виключно за бажанням пацієнта та не прив’язаний до місця реєстрації громадянина. Для укладання декларації потрібно звернутися в медзаклад, де працює обраний фахівець, та повідомити про бажання укласти з ним декларацію. З 1 липня 2018 року за ведення одного пацієнта медичний заклад або лікар, який веде приватну практику, будуть отримувати кошти від Національної служби здоров’я в межах державних медичних гарантій.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…