У Північній Америці організують масштабний велопробіг на підтримку України

У травні 2018 року команда українських волонтерів організує трансамериканський велопробіг «Чумацький шлях в Америку» довжиною понад 10 тисяч кілометрів через США та Канаду.

Про це VIDIA повідомили організатори.

Метою проекту є покращення іміджу та впізнаваності України в Америці, об’єднання українців усього світу, презентація інноваційних українських проектів та збір коштів на підтримку постраждалих в результаті війни на Донбасі.

Велопробіг триватиме з травня по серпень 2018 року і охопить 25 штатів та провінцій, а саме: Каліфорнія, Орегон, Вашингтон, Британська Колумбія, Альберта, Саскачеван, Манітоба, Мінесота, Вісконсин, Іллінойс, Індіана, Огайо, Мічіган, Онтаріо, Нью-Йорк, Квебек, Вермонт, Нью-Гемпшир, Массачусетс, Род-Айленд, Коннектікут, Пенсільванія, Меріленд та округ Колумбія.

Команда велопробігу складається з ветеранів АТО, спортсменів та волонтерів, які 2016 року організували подібний велопробіг «Українці в Європі». Тоді вони проїхали на велосипедах понад 11000 км за 100 днів через 16 країн зі Львову до Одеси через Ліссабон. Протягом проекту вони провели зустрічі з українською діаспорою, посольствами і консульствами України, місцевими ЗМІ, а також зібрали понад 7000 євро адресної благодійної допомоги для постраждалих від війни на Донбасі, встановивши рекорд України по найтривалішій груповій велопоїздці.

«У більшості іноземців вже є стійка асоціація України з війною, корупцією, екологічними та економічними проблемами. А насправді Україна – це найбільша держава в Європі, з розумним, чесним, добрим, роботящим, освітченим 40-мільйонним народом, з цікавою культурою та історією, зі смачною кухнею, з прекрасними краєвидами, з великими природними ресурсами, з колосальним аграрним та промисловим потенціалом, з вигідним географічним положенням», – зазначає команда проекту.

Понад три місяці поспіль команда долатиме в середньому до 150 км на день через 19 північноамериканських штатів від Тихого до Атлантичного океану, аби показати величезний потенціал України.

«Ми будемо не жалітися і просити, а хвастатись та пропонувати»! – підкреслюють волонтери.

Протягом велопробігу учасники планують налагоджувати зв’язки з лідерами українських спільнот по маршруту, проводити зустрічі з українською громадою та місцевою владою, а також долучати місцевих велосипедистів. Команда пропонує показ нових українських фільмів про війну на Донбасі та події Євромайдану, висвітлення реалій з району бойових дій на сході України безпосередньо від учасників подій, ознайомлення з українськими стартапами, новинками технологій, проектами, брендами, а також сувенірну продукцію з національною символікою та атрибутикою, кошти від якої підуть на благодійну мету.

Дізнатися більше інформації про маршрут велопробігу «Чумацький шлях в Америку», а також надати фінансову, інформаційну та іншу допомогу проекту можна тут.

Читайте також

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії
Світ
0 shares0 views

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії

vidia.ua - Лис 25, 2018

[caption id="attachment_70602" align="aligncenter" width="545"] Фото: Оксана Федорук-Терлецька[/caption] Повідомлення про заплановані протести української діаспори у США проти російської воєнної агресії почали з'являтись на сторінках…

Як діаспора боролась за правду про Голодомор
Україна
0 shares0 views

Як діаспора боролась за правду про Голодомор

vidia.ua - Лис 24, 2018

Попри географічну віддаленість від Батьківщини, українська діаспора США і Канади завжди зберігала ментальний зв’язок нею та вболівала за долю свого народу, пильно стежила…

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…