Американська художниця через картини переосмислює своє українське коріння

Американська художниця українського походження Ольга Рондяк представила у Києві 24 березня серію робіт під назвою «Ідентичність, перервана».

Про це повідомляє lb.ua.

За словами Ольги Рондяк, після її повернення до України у 1995 році вона не знайшла тієї самобутності, про яку їй завжди розповідали батьки. Як наслідок, вона змінила своє уявлення про те, що означає бути українкою.

«Мені довелося переосмислити мою внутрішню ідентичність. Моя ідентичність була перервана», – каже Ольга.

До цього мисткиня працювала у модній індустрії і як психотерапевт, тож це наклало певний відбиток на її теперішню діяльність. «У своїх картинах я використовую патерни викрійок на обличчях, бо вважаю, що це наче психологічні патерни людини, у кожному з нас вони повторюються, і кожне обличчя стає особливим», – розповідає художниця.

Виставка народилася під впливом останніх подій на Сході України та Революції гідності 2013-2014 років. Картини із серії «Ідентичність, перервана» художниця намалювала за два з половиною місяці, під час яких вона працювала майже нон-стоп. Усі охочі можуть протягом трьох тижнів переглянути роботи Ольги Рондяк, на яких зображений жіночий образ у різних інтерпретаціях. У багатьох картинах мисткиня використовувала елементи поп-арт стилю і колажі з газетних та журнальних вирізок зі свідченнями про події у Криму та Євромайдан.

«Саме через виставку «Ідентичність, перервана» Ольга сподівається достукатися до українців і виразити у своїх картинах красу, силу і дух, який вона бачить в українських жінках», – йдеться у повідомленні.

Виставку «Ідентичність, перервана» можна відвідати у міжнародній галереї Tauvers.

Нагадаємо, раніше цього місяця на Кіпрі презентували фотовиставку, присвячену Революції Гідності.

Читайте також

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії
Світ
0 shares0 views

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії

vidia.ua - Лис 25, 2018

[caption id="attachment_70602" align="aligncenter" width="545"] Фото: Оксана Федорук-Терлецька[/caption] Повідомлення про заплановані протести української діаспори у США проти російської воєнної агресії почали з'являтись на сторінках…

Як діаспора боролась за правду про Голодомор
Україна
0 shares0 views

Як діаспора боролась за правду про Голодомор

vidia.ua - Лис 24, 2018

Попри географічну віддаленість від Батьківщини, українська діаспора США і Канади завжди зберігала ментальний зв’язок нею та вболівала за долю свого народу, пильно стежила…

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…