Американська художниця через картини переосмислює своє українське коріння

Американська художниця українського походження Ольга Рондяк представила у Києві 24 березня серію робіт під назвою «Ідентичність, перервана».

Про це повідомляє lb.ua.

За словами Ольги Рондяк, після її повернення до України у 1995 році вона не знайшла тієї самобутності, про яку їй завжди розповідали батьки. Як наслідок, вона змінила своє уявлення про те, що означає бути українкою.

«Мені довелося переосмислити мою внутрішню ідентичність. Моя ідентичність була перервана», – каже Ольга.

До цього мисткиня працювала у модній індустрії і як психотерапевт, тож це наклало певний відбиток на її теперішню діяльність. «У своїх картинах я використовую патерни викрійок на обличчях, бо вважаю, що це наче психологічні патерни людини, у кожному з нас вони повторюються, і кожне обличчя стає особливим», – розповідає художниця.

Виставка народилася під впливом останніх подій на Сході України та Революції гідності 2013-2014 років. Картини із серії «Ідентичність, перервана» художниця намалювала за два з половиною місяці, під час яких вона працювала майже нон-стоп. Усі охочі можуть протягом трьох тижнів переглянути роботи Ольги Рондяк, на яких зображений жіночий образ у різних інтерпретаціях. У багатьох картинах мисткиня використовувала елементи поп-арт стилю і колажі з газетних та журнальних вирізок зі свідченнями про події у Криму та Євромайдан.

«Саме через виставку «Ідентичність, перервана» Ольга сподівається достукатися до українців і виразити у своїх картинах красу, силу і дух, який вона бачить в українських жінках», – йдеться у повідомленні.

Виставку «Ідентичність, перервана» можна відвідати у міжнародній галереї Tauvers.

Нагадаємо, раніше цього місяця на Кіпрі презентували фотовиставку, присвячену Революції Гідності.

Читайте також

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців
Світ
0 shares0 views

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців

vidia.ua - Жов 11, 2018

12 жовтня в Українському інституті сучасного мистецтва в Чикаго відбудеться відкриття виставки "Сучасна українська графіка", повідомляє VIDIA.ua з посиланням на Генеральне консульство України в…

Як закінчувалася «дружба народів»: п’ять фактів порушення Росією договору
Україна
0 shares0 views

Як закінчувалася «дружба народів»: п’ять фактів порушення Росією договору

vidia.ua - Сер 31, 2018

Президент України Петро Порошенко пропонує розірвати договір «Про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією», що «з вини Москви вже давно став…

Аеропорт «Бориспіль» урочисто відзначить старт першого рейсу Ryanair
Україна
0 shares0 views

Аеропорт «Бориспіль» урочисто відзначить старт першого рейсу Ryanair

vidia.ua - Сер 31, 2018

Урочистий запуск першого рейсу авіакомпанії Ryanair «Київ-Бориспіль – Берлін-Шенефельд» відбудеться 3 вересня у Міжнародному аеропорту «Бориспіль». Про це повідомляє VIDIA з посиланням на…