Влада Любліна вирішила встановити пам’ятник українському священику – в’язню Майданека

Бер 02, 2018

У польському місті Люблін буде встановлено пам’ятник греко-католицькому священику, бл. Омеляну Ковчу, який загинув у німецькому концентраційному таборі у Майданеку. Українського духівника у таборі називали «парохом Майданека».

Про це повідомляє Наше Слово.

Міська рада Любліна 22 лютого одноголосно прийняла постанову про схвалення будівництва пам’ятника, який буде створено за ініціативи люблінського Фонду духовної культури прикордоння. У постанові підкреслюється, що о. Koвч є символом примирення та згоди між людьми.

«Його ставлення з відкритістю до кожної людини, незалежно від національності та релігії, знайшло своє особливе вираження в складні роки війни. Під час свого перебування в німецько-фашистському концентраційному таборі в Майданеку Омелян Ковч зберіг дух жертовності, він завжди був священиком, і за свою непохитну позицію отримав прізвисько «священик Майданека», – написано в обгрунтуванні постанови.

Пам’ятник буде встановлено біля входу в музей в Майданеку. Автор концепції – скульптор з Києва Олександр Дяченко. На пам’ятнику буде вигравірувано польською, українською та на івриті фрагмент листа о. Ковча до своєї сім’ї, у якому священик попросив родину не робити ніяких зусиль, щоб звільнити його з концтабору, де загинуло близько 78 тис. людей.

«Ми тут всі рівні: поляки, євреї, українці, росіяни, латиші та естонці. Я єдиний священик серед них. Я навіть не можу собі уявити, як буде тут без мене. Тут я бачу Бога, який є одним для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей. Можливо, наші церкви різні, але один і той же Великий і Всемогутній Бог веде нас усіх. Коли відправляю Службу Божу, кожен молиться. (…) Вони вмирають на різні способи, а я допомагаю їм пройти через цей маленький міст до вічності», – буде написано на пам’ятнику, який мають відкрити через рік. У 2019 році, відзначається 75-та річниця з дня смерті українського священомученика.

Омелян Ковч (20 серпня 1884, Космач — 25 березня 1944) був парохом у Перемишлянах поблизу Львова. У 1919-1921 роках він був капеланом в Українській Галицькій армії. Від початку Другої світової війни виступав проти переслідування людей різних національностей, у тому числі він хрестив та рятував євреїв. Теж відвідував євреїв у гетто та заборонив своїм парафіянам брати участь у антиєврейських діях. Був ув’язнений у 1942 році і відправлений до концентраційного табору в Майданеку, у якому помер 25 березня 1944 року.

27 червня 2001 року у Львові папа римський Іван Павло II проголосив його блаженним мучеником разом з іншими мучениками греко-католицької Церкви.

Нагадаємо, про плани встановлення пам’ятника о. Омеляну Ковчу у Любліні йшлося ще два роки тому.

Читайте також

Спільнота української молоді в Канаді відзначила першу річницю
Світ
0 shares0 views

Спільнота української молоді в Канаді відзначила першу річницю

vidia.ua - Бер 02, 2018

Канадська молодіжна організація «Українська молодь у Ванкувері» нещодавно відзначила першу річницю своєї діяльності. Про це повідомляє газета «Український Ванкувер». Представники організації подякували усім,…

Україна придбає 210 ракет «Джавелін» та 37 пускових установок до них
Світ
0 shares0 views

Україна придбає 210 ракет «Джавелін» та 37 пускових установок до них

vidia.ua - Бер 02, 2018

Державний департамент США узгодив продаж Україні протитанкових ракет «Джавелін» та відповідних переносних пускових комлексів загальною вартістю у 47 мільйонів доларів. Відповідну інформацію передано…

У Ryanair розповіли, в які українські міста будуть літати
Україна
0 shares0 views

У Ryanair розповіли, в які українські міста будуть літати

vidia.ua - Бер 02, 2018

Ірландський лоукостер Ryanair почне виконувати польоти на українському ринку з маршруту до Києва, а через деякий час у Львів. Про це повідомляє Новое…