Діаспора підніматиме на ПАРЄ питання про виключення РФ з Ради Європи

Президент Світового конгресу українців Євген Чолій, який прибув до Страсбурга для участі в заходах у рамках зимової сесії ПАРЄ, підніме питання про виключення РФ з Ради Європи.

Про це повідомляє Укрінформ.

Дії Російської Федерації по відношенню до України, ігнорування Росією резолюцій, прийнятих ПАРЄ, не дає їй права бути повноправним членом Ради Європи, вважає Чолій.

«Головна наша мета прибуття до Страсбурга – це участь у заходах з гуманітарних питань. Маю виступ (23 січня – ред.) із директором нашого бюро в Брюсселі пані Мариною Ярошевич. Ми хочемо підняти питання, що Рада Європи повинна застановитися тепер над виключенням Російської Федерації із Ради Європи, оскільки Російська Федерація взагалі не шанує резолюції Ради Європи, і немає сьогодні жодного змісту, щоб вона була повноцінним членом Ради Європи», – заявив президент СКУ.

Щодо ведення діалогу з РФ президент СКУ впевнений, що він може мати місце, але РФ повинна дотримуватися резолюцій ПАРЄ, і лише це може бути передумовою до повернення російської делегації.

«Я думаю, що можна мати з Російською Федерацією діалог, однак я би міг говорити сьогодні, що повернення Російської Федерації або надання їй права голосу в Парламентській асамблеї фактично заперечувало б тим всім резолюціям, які приймала Парламентська асамблея Ради Європи і фактично вказувало би, що країна може настільки не шанувати рішення ПАРЄ», – сказав Чолій.

Він також наголосив на тому, що попри позицію та протиправні дії Росії, її все одно вважають повноправним членом РЄ. «Фактично її далі трактують як повноправного члена, і тим самим заперечують вартість прийнятих резолюцій ПАРЄ», – наголосив президент СКУ.

Нагадаємо, у грудні СКУ закликав світ світ бойкотувати Чемпіонат світу з футболу у Росії.

Читайте також

Найкращі нейрохірурги Канади робитимуть операції хворим дітям у Львові
Україна
0 shares0 views

Найкращі нейрохірурги Канади робитимуть операції хворим дітям у Львові

vidia.ua - Чер 15, 2018

Найращі нейрохірурги та неонатологи Канади приїдуть до Львова, щоб консультувати та оперувати маленьких українців. Про це повідомляє VIDIA з посиланням на прес-службу Львівської міської…

Супрун анонсувала перехід лікарів на ліцензії
Україна
0 shares0 views

Супрун анонсувала перехід лікарів на ліцензії

vidia.ua - Чер 15, 2018

Міністерство охорони здоров'я презентувало концепцію ліцензування професійної діяльності лікарів. Про це повідомляє Укрінформ. «Ліцензування лікарів дасть пацієнтам можливість зрозуміти, що людина, яка має…

Штат Іллінойс оголосив 2018-ий роком пам’яті жертв Голодомору в Україні
Важливе, Світ
0 shares0 views

Штат Іллінойс оголосив 2018-ий роком пам’яті жертв Голодомору в Україні

vidia.ua - Чер 15, 2018

Американський штат Іллінойс оголосив 2018 рік роком пам'яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр. Про це повідомляє Громадське з посиланням на посольство України…