Діаспора підніматиме на ПАРЄ питання про виключення РФ з Ради Європи

Президент Світового конгресу українців Євген Чолій, який прибув до Страсбурга для участі в заходах у рамках зимової сесії ПАРЄ, підніме питання про виключення РФ з Ради Європи.

Про це повідомляє Укрінформ.

Дії Російської Федерації по відношенню до України, ігнорування Росією резолюцій, прийнятих ПАРЄ, не дає їй права бути повноправним членом Ради Європи, вважає Чолій.

«Головна наша мета прибуття до Страсбурга – це участь у заходах з гуманітарних питань. Маю виступ (23 січня – ред.) із директором нашого бюро в Брюсселі пані Мариною Ярошевич. Ми хочемо підняти питання, що Рада Європи повинна застановитися тепер над виключенням Російської Федерації із Ради Європи, оскільки Російська Федерація взагалі не шанує резолюції Ради Європи, і немає сьогодні жодного змісту, щоб вона була повноцінним членом Ради Європи», – заявив президент СКУ.

Щодо ведення діалогу з РФ президент СКУ впевнений, що він може мати місце, але РФ повинна дотримуватися резолюцій ПАРЄ, і лише це може бути передумовою до повернення російської делегації.

«Я думаю, що можна мати з Російською Федерацією діалог, однак я би міг говорити сьогодні, що повернення Російської Федерації або надання їй права голосу в Парламентській асамблеї фактично заперечувало б тим всім резолюціям, які приймала Парламентська асамблея Ради Європи і фактично вказувало би, що країна може настільки не шанувати рішення ПАРЄ», – сказав Чолій.

Він також наголосив на тому, що попри позицію та протиправні дії Росії, її все одно вважають повноправним членом РЄ. «Фактично її далі трактують як повноправного члена, і тим самим заперечують вартість прийнятих резолюцій ПАРЄ», – наголосив президент СКУ.

Нагадаємо, у грудні СКУ закликав світ світ бойкотувати Чемпіонат світу з футболу у Росії.

Читайте також

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії
Світ
0 shares0 views

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії

vidia.ua - Лис 25, 2018

[caption id="attachment_70602" align="aligncenter" width="545"] Фото: Оксана Федорук-Терлецька[/caption] Повідомлення про заплановані протести української діаспори у США проти російської воєнної агресії почали з'являтись на сторінках…

Як діаспора боролась за правду про Голодомор
Україна
0 shares0 views

Як діаспора боролась за правду про Голодомор

vidia.ua - Лис 24, 2018

Попри географічну віддаленість від Батьківщини, українська діаспора США і Канади завжди зберігала ментальний зв’язок нею та вболівала за долю свого народу, пильно стежила…

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…