«Мовчазні свідки ХХ століття»: у Чикаго покажуть нову історичну документалку

У п’ятницю, 22 грудня, в Національному музеї Чикаго покажуть новий документальний серіал «Мовчазні свідки ХХ століття. Silent witnesses of 20 century», який розкриває питання історичної пам’яті ХХ століття.

Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку авторів.

Серіал створили учасники німецько-української Відеоакадемії документального серіалу DOCemotion в межах програми «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» за підтримки німецького Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє», Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша.

«Мовчазні свідки ХХ століття» – це спроба знайти точки дотику в історичній пам’яті сучасного посттоталітарного суспільства України й Німеччини й показати історію вільною від пропагандистських нашарувань.

Цикл із чотирьох короткометражних стрічок створений мішаними українсько-німецькими командами молодих документалістів під керівництвом досвідчених режисерів-менторів АкімаГалімова, Богдана Кутєпова, Омеляна Ощудляка та Андрія Приймаченка. Консультантом проекту був режисер-документаліст Сергій Буковський. У чотирьох кутках України – на Львівщині, Полтавщині та Київщині – командам проекту вдалося знайти носіїв живої, неповторної пам’яті про події двадцятого століття.

Фільми презентуватимуть авторки однієї зі стрічок, Настя Іванців і Олеся Біда, студентки Школи журналістики УКУ, які нині проходять стажування в Українському Національному Музеї.

Прем’єра відбудеться 22 грудня 2017 о 18:30 – 20:00.

Нагадаємо, у суботу, 23 грудня, у Церкві св. Йосифа в Чикаго покажуть новий документальний фільм «Міф» про історію життя та загибелі Василя Сліпака.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…