«Мовчазні свідки ХХ століття»: у Чикаго покажуть нову історичну документалку

У п’ятницю, 22 грудня, в Національному музеї Чикаго покажуть новий документальний серіал «Мовчазні свідки ХХ століття. Silent witnesses of 20 century», який розкриває питання історичної пам’яті ХХ століття.

Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку авторів.

Серіал створили учасники німецько-української Відеоакадемії документального серіалу DOCemotion в межах програми «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» за підтримки німецького Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє», Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша.

«Мовчазні свідки ХХ століття» – це спроба знайти точки дотику в історичній пам’яті сучасного посттоталітарного суспільства України й Німеччини й показати історію вільною від пропагандистських нашарувань.

Цикл із чотирьох короткометражних стрічок створений мішаними українсько-німецькими командами молодих документалістів під керівництвом досвідчених режисерів-менторів АкімаГалімова, Богдана Кутєпова, Омеляна Ощудляка та Андрія Приймаченка. Консультантом проекту був режисер-документаліст Сергій Буковський. У чотирьох кутках України – на Львівщині, Полтавщині та Київщині – командам проекту вдалося знайти носіїв живої, неповторної пам’яті про події двадцятого століття.

Фільми презентуватимуть авторки однієї зі стрічок, Настя Іванців і Олеся Біда, студентки Школи журналістики УКУ, які нині проходять стажування в Українському Національному Музеї.

Прем’єра відбудеться 22 грудня 2017 о 18:30 – 20:00.

Нагадаємо, у суботу, 23 грудня, у Церкві св. Йосифа в Чикаго покажуть новий документальний фільм «Міф» про історію життя та загибелі Василя Сліпака.

Читайте також

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії
Світ
0 shares0 views

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії

vidia.ua - Лис 25, 2018

[caption id="attachment_70602" align="aligncenter" width="545"] Фото: Оксана Федорук-Терлецька[/caption] Повідомлення про заплановані протести української діаспори у США проти російської воєнної агресії почали з'являтись на сторінках…

Як діаспора боролась за правду про Голодомор
Україна
0 shares0 views

Як діаспора боролась за правду про Голодомор

vidia.ua - Лис 24, 2018

Попри географічну віддаленість від Батьківщини, українська діаспора США і Канади завжди зберігала ментальний зв’язок нею та вболівала за долю свого народу, пильно стежила…

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…