«Мовчазні свідки ХХ століття»: у Чикаго покажуть нову історичну документалку

У п’ятницю, 22 грудня, в Національному музеї Чикаго покажуть новий документальний серіал «Мовчазні свідки ХХ століття. Silent witnesses of 20 century», який розкриває питання історичної пам’яті ХХ століття.

Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку авторів.

Серіал створили учасники німецько-української Відеоакадемії документального серіалу DOCemotion в межах програми «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» за підтримки німецького Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє», Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша.

«Мовчазні свідки ХХ століття» – це спроба знайти точки дотику в історичній пам’яті сучасного посттоталітарного суспільства України й Німеччини й показати історію вільною від пропагандистських нашарувань.

Цикл із чотирьох короткометражних стрічок створений мішаними українсько-німецькими командами молодих документалістів під керівництвом досвідчених режисерів-менторів АкімаГалімова, Богдана Кутєпова, Омеляна Ощудляка та Андрія Приймаченка. Консультантом проекту був режисер-документаліст Сергій Буковський. У чотирьох кутках України – на Львівщині, Полтавщині та Київщині – командам проекту вдалося знайти носіїв живої, неповторної пам’яті про події двадцятого століття.

Фільми презентуватимуть авторки однієї зі стрічок, Настя Іванців і Олеся Біда, студентки Школи журналістики УКУ, які нині проходять стажування в Українському Національному Музеї.

Прем’єра відбудеться 22 грудня 2017 о 18:30 – 20:00.

Нагадаємо, у суботу, 23 грудня, у Церкві св. Йосифа в Чикаго покажуть новий документальний фільм «Міф» про історію життя та загибелі Василя Сліпака.

Читайте також

Діаспора зі Швейцарії передала допомогу українським дитбудинкам
Світ
0 shares0 views

Діаспора зі Швейцарії передала допомогу українським дитбудинкам

vidia.ua - Кві 20, 2018

Українська діаспора у Швейцарії передала гуманітарну допомогу з 90 кг одягу двом дитячим будинкам, які знаходяться у Сумах та Харкові. Про це повідомляє…

«Викрадена принцеса» за місяць світового прокату зібрала майже $2.5 млн
Україна
0 shares0 views

«Викрадена принцеса» за місяць світового прокату зібрала майже $2.5 млн

vidia.ua - Кві 20, 2018

Загальносвітові збори мультфільму «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (The Stolen Princess) становили майже $2.5 млн. Мультфільм став найкасовішим фільмом українського виробництва за часів…

Український дитячий дует підкорив американську сцену
Світ
0 shares0 views

Український дитячий дует підкорив американську сцену

vidia.ua - Кві 20, 2018

Повітряні гімнасти з Харкова Катя Бускандзе і Микита Бичков вразили глядачів американського телешоу Little Big Shots. Відеозапис їхнього виступу набрав більше двадцяти мільйонів…