«Мовчазні свідки ХХ століття»: у Чикаго покажуть нову історичну документалку

У п’ятницю, 22 грудня, в Національному музеї Чикаго покажуть новий документальний серіал «Мовчазні свідки ХХ століття. Silent witnesses of 20 century», який розкриває питання історичної пам’яті ХХ століття.

Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку авторів.

Серіал створили учасники німецько-української Відеоакадемії документального серіалу DOCemotion в межах програми «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» за підтримки німецького Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє», Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша.

«Мовчазні свідки ХХ століття» – це спроба знайти точки дотику в історичній пам’яті сучасного посттоталітарного суспільства України й Німеччини й показати історію вільною від пропагандистських нашарувань.

Цикл із чотирьох короткометражних стрічок створений мішаними українсько-німецькими командами молодих документалістів під керівництвом досвідчених режисерів-менторів АкімаГалімова, Богдана Кутєпова, Омеляна Ощудляка та Андрія Приймаченка. Консультантом проекту був режисер-документаліст Сергій Буковський. У чотирьох кутках України – на Львівщині, Полтавщині та Київщині – командам проекту вдалося знайти носіїв живої, неповторної пам’яті про події двадцятого століття.

Фільми презентуватимуть авторки однієї зі стрічок, Настя Іванців і Олеся Біда, студентки Школи журналістики УКУ, які нині проходять стажування в Українському Національному Музеї.

Прем’єра відбудеться 22 грудня 2017 о 18:30 – 20:00.

Нагадаємо, у суботу, 23 грудня, у Церкві св. Йосифа в Чикаго покажуть новий документальний фільм «Міф» про історію життя та загибелі Василя Сліпака.

Читайте також

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців
Світ
0 shares0 views

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців

vidia.ua - Жов 11, 2018

12 жовтня в Українському інституті сучасного мистецтва в Чикаго відбудеться відкриття виставки "Сучасна українська графіка", повідомляє VIDIA.ua з посиланням на Генеральне консульство України в…

Як закінчувалася «дружба народів»: п’ять фактів порушення Росією договору
Україна
0 shares0 views

Як закінчувалася «дружба народів»: п’ять фактів порушення Росією договору

vidia.ua - Сер 31, 2018

Президент України Петро Порошенко пропонує розірвати договір «Про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією», що «з вини Москви вже давно став…

Аеропорт «Бориспіль» урочисто відзначить старт першого рейсу Ryanair
Україна
0 shares0 views

Аеропорт «Бориспіль» урочисто відзначить старт першого рейсу Ryanair

vidia.ua - Сер 31, 2018

Урочистий запуск першого рейсу авіакомпанії Ryanair «Київ-Бориспіль – Берлін-Шенефельд» відбудеться 3 вересня у Міжнародному аеропорту «Бориспіль». Про це повідомляє VIDIA з посиланням на…