Благодійний вечір УКУ в Києві зібрав понад 10 мільйонів гривень на розвиток університету

Десятий благодійний вечір та тихий аукціон Українського католицького університету, що відбувся 3 грудня у Києві, зібрав рекордні понад десять мільйонів гривень на розвиток університету.

Про це повідомляє VIDIA з посиланням на прес-службу УКУ.

“Цьогорічний благодійний вечір УКУ став знаковим, адже об’єднав таку велику кількість благочинців, жертводавців, громадських діячів, представників української та світової інтелігенції, яким небайдужа доля університету”, – йдеться у повідомленні.

Коктейль з Почесним комітетом, відкриття Тихого аукціону, показ колекцій одягу відомої дизайнерки Оксани Караванської та українських брендів одягу «ЗЕРНО» і «МОІІ» – так атмосферно розпочався десятий благодійний вечір. Хороший святковий настрій забезпечили ведучі дійства та добрі друзі УКУ – Ольга Фреймут та Олександр Педан. Упродовж вечора гості насолоджувалися музикою шістнадцятирічного скрипаля-вуртуоза Іллі Бондаренка та відомої піаністки, лауреата міжнародних конкурсів Олени Жукової. У другій частині свята неймовірні враження подарували Тарас Чубай та «Плач Єремії».

За святковим столом, після спільної молитви, яку виголосив ректор УКУ отець Богдан Прах, гості мали нагоду послухати спеціальне відеозвернення глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука, який подякував усім доброчинцям УКУ за щорічну, традиційну зустріч на благодійному бенкеті та підтримку «єдиного на пострадянському просторі університету, який є важливим майданчиком присутності католицької церкви в освітньому полі України і каталізатором трансформації, розвитку, зміни в Україні».

«Ми переконані, що майбутнє України – кується в УКУ, тому ще раз дякую доброчинцям, котрі є нашими партнерами, співпрацівниками в будівництві нової України. Дякую за пожертви і розуміння, що цей навчальний заклад існує завдяки вам», – додав Блаженніший Святослав Шевчук.

До слова запросили Едварда Лукаса, британського журналіста, публіциста та екс-головного редактора The Еconomist. Він назвав УКУ «найнадійнішим інститутом такого роду в регіоні і символом цілісності та досконалості в Україні».

«Можливість допомогти у такій важливій місії як розвиток УКУ –  для мене справжня честь, адже у цьому університеті зарахування до числа студентів базується на академічних досягненнях, а не на готівці та зв’язках, – зауважив Едвард Лукас. – УКУ – це не просто фабрика успішних випускників, яких Україна безсумнівно потребує для творення свого майбутнього… Глибокий християнський Етос – ось що робить університет по-справжньому особливим. Для мене найцікавішою особливістю УКУ є поєднання наукової досконалості з духом скромності та служіння, адже університет втілює в собі найвизначніші інтелектуальні, соціальні та моральні традиції Католицької Церкви, встановлює високі стандарти для сильних і водночас дотримується м’якого ставлення до слабших. Тому я закликаю усіх відкрити свої серця для меседжу, який несе у собі УКУ».

З урочистою промовою та словами вдячності звернувся президент УКУ владика Борис Ґудзяк: «У цей вечір ми переживаємо з вами розуміння, що саме спільна праця є важливою для вирішення проблем і викликів. Тому сьогодні я відчуваю неймовірну теплоту і, задумуючись над своїм єпископським служінням, над досвідом УКУ у цій великій спільноті, я чуюся дуже щасливою людиною. І хочу вперше за це вам подякувати – за вашу любов, щирість, щедрість і за те, що ми є разом, – наголосив владика Борис Ґудзяк. – Сьогодні ми маємо вийти звідси з практичними і моральними завданнями – з добром, взаємною любов’ю і з новою настановою закачувати рукави і братися вирішувати проблеми України. Є великі підстави вірити, що ці зміни не зупиняться, адже коли у 2010 році ми готували загальну компанію, щоб зібрати 60 мільйонів доларів, – нас називали фантастами, мрійниками… Але завдяки вашій допомозі це відбулося і сьогодні вже вдесяте ми збираємося у Києві і багато з нас уже мали можливість побачити плоди цієї великої жертовності».

На завершення десятого благодійного вечора УКУ відбулось виголошення подяк, оголошення переможців лотереї і аукціону творів мистецтва та нагородження премією «Світло справедливості» за моральне, духовне та етичне лідерство Наталію Седлецьку, журналістку, члена міжнародної журналістської мережі «Проект з розслідування корупції та організованої злочинності».

Нагадаємо, у Нью-Йорку та Чикаго відбулися благодійні вечори на підтримку УКУ.

Читайте також

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії
Світ
0 shares0 views

Українська діаспора у США виходить на протести проти російської агресії

vidia.ua - Лис 25, 2018

[caption id="attachment_70602" align="aligncenter" width="545"] Фото: Оксана Федорук-Терлецька[/caption] Повідомлення про заплановані протести української діаспори у США проти російської воєнної агресії почали з'являтись на сторінках…

Як діаспора боролась за правду про Голодомор
Україна
0 shares0 views

Як діаспора боролась за правду про Голодомор

vidia.ua - Лис 24, 2018

Попри географічну віддаленість від Батьківщини, українська діаспора США і Канади завжди зберігала ментальний зв’язок нею та вболівала за долю свого народу, пильно стежила…

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…