У Мозамбіку відкрили перше консульство України

У Мапуту, столиці Республіки Мозамбік, відкрили почесне консульство України. Досі Україна не мала свого дипломатичного представництва в Мозамбіку, що на півдні Африки, передає «Новинарня».

У церемонії відкриття взяли участь новопризначений почесний консул України в Мапуту Абіліу Соейру, тимчасовий повірений України в Південно-Африканській Республіці Любов Абравітова, консул України в ПАР Олександр Юркін, заступник начальника департаменту Америки та Європи МЗС Мозамбіку; представники МЗС, ділових кіл країни та української діаспори Мозамбіку.

«Відносини Мозамбіку та України розвиваються вже довгий час, вони розпочалися ще перед проголошенням незалежності обох країн. У середині 1960-х років перші мозамбікські студенти почали здобувати вищу освіту у різних українських вишах. Вони вивчали медицину, інженерну справу та мінеральні ресурси, економіку та фінанси, оборону тощо. Число цих студентів оцінюється в декілька тисяч», — пише видання.

Відкриття почесного консульства України в Мапуту вважається показником зацікавленості України у Мозамбіку, бажання сприяти розширенню співробітництва між двома країнами.

Почесний консул України в Мапуту Абіліу Соейру висловив подяку за честь, яку надала йому Україна, пообіцявши докласти всіх зусиль для розвитку ефективного співробітництва між Мозамбіком та Україною на всіх ділянках.

66-річний Абіліу де Лобау Соейру – мозамбікський бізнесмен, член Ротарі-клубу в Мапуту, магістр у галузі туризму й маркетингу.

Був другом президента ПАР Нельсона Мандели і написав про нього книгу «Дякую, Мадібо».

Пан Соейру отримав офіційний патент почесного консула України у вересні цього в Преторії на урочистій церемонії, організованій посольством України в ПАР з нагоди 26-ї річниці проголошення Україною незалежності.

У планах консульства – прийом відвідувачів, робота з урядовими та бізнесовими делегаціями двох країн, організація виставок, присвячених різним аспектам культурного, суспільно-політичного та економічного життя України, мистецьких заходів тощо.

Почесне консульство України в Мапуту відкриє двері для відвідувачів за адресою: м. Мапуту, вул./Av. Armando Tivane № 1554.

Нагадаємо, у Польщі з’явилося ще одне українське консульство.

Читайте також

Українці зі США передали 320 кг медикаментів для вінницького госпіталю
Україна
0 shares0 views

Українці зі США передали 320 кг медикаментів для вінницького госпіталю

vidia.ua - Лис 23, 2017

Мешканці американського міста Бірмінгем (штат Алабама, США) передали 320 кг медикаментів для госпіталю у Вінниці. Ліки та медичне обладнання буде використане для військових із…

Два десятки міст Канади вшанують Пам’ять жертв Голодомору
Важливе, Світ
0 shares0 views

Два десятки міст Канади вшанують Пам’ять жертв Голодомору

vidia.ua - Лис 23, 2017

У Канаді триває тиждень обізнаності щодо Голодомору, у рамках якого українська діаспора організовує численні освітні та поминальні події, присвячені цій трагедії. Як повідомляє…

Стаття: Спецслужби Росії «валять» українську діаспору в країнах Європи
Світ
0 shares0 views

Стаття: Спецслужби Росії «валять» українську діаспору в країнах Європи

vidia.ua - Лис 23, 2017

У Росії мешкає найбільша українська діаспора у світі. Українців там значно більше, ніж у Канаді, Бразилії, США, Аргентині, Польщі, Португалії та загалом у…

  • Владимир Левшин

    фото @Roman Danylych