Українку обрали депутатом міськради Лісабона

Жов 09, 2017

Португалка українського походження Аліне Галлаш–Халл стала депутатом Асамблеї Лісабона після перемоги на муніципальних виборах у Португалії. Це вже друга перемога діаспорянки до столичної ради, повідомляє Голос України.

«На муніципальних виборах у Португалії депутатом Асамблеї Лісабона стала донька українки і португальця Аліне Галлаш–Халл. Найбільше голосів виборці віддали представникам Партії соціалістів», — йдеться у повідомленні.

Аліна Холл — доцент Автономного університету Лісабона, викладач історії мистецтва, має друковані роботи в області дослідження історії театральної архітектури і сценографії 18-го століття. Крім того, вона широко відома в українській діаспорі після перекладу «Заповіта» Тараса Шевченка португальською.

Будучи депутатом у 2012 році, Аліне Галлаш–Халл сприяла у вирішенні питання про виділення земельної ділянки під будівництво пам’ятника Тарасу Шевченку в столиці Португалії. Нині там встановлено пам’ятний знак з портретом поета.

Нагадаємо, емігрант з України пожертвував $50 мільйонів для університету у Чикаго.

Читайте також

«Піккардійська Терція» записала проникливу пісню на слова Шевченка
Україна
0 shares0 views

«Піккардійська Терція» записала проникливу пісню на слова Шевченка

vidia.ua - Бер 07, 2018

Вокальна формація «Піккардійська Терція» представила зворушливу пісню на вірш Тараса Шевченка «Ой по горі роман цвіте». Про це повідомляє Максимум.FM. Історія появи пісні…

Фільм «Кіборги» планують показати у більшості столиць Європи
Україна
0 shares0 views

Фільм «Кіборги» планують показати у більшості столиць Європи

vidia.ua - Бер 07, 2018

Фільм Ахтема Сеїтаблаєва «Кіборги» планують показати у більшості європейських столиць. Цієї ініціативою займаються Міністерство інформаційної політики спільно з МЗС України та українською парламентською…

Українку визнали фрілансеркою року за версією компанії Payoneer
Світ
0 shares0 views

Українку визнали фрілансеркою року за версією компанії Payoneer

vidia.ua - Бер 07, 2018

Виробник платіжної системи, компанія Payoneer провела премію Entrepreneur of the Year («Підприємець року»). Переможцем у категорії «Фрілансер року» стала українка Катя Миронюк. Про…

  • Polomarenko Anatoly

    Українці, які живуть у Німеччині, в США, в Канаді, в Австралії і ще багатьох країнах світу, навіть в четвертому поколінні памятають, що вони українці, знають звідкіля приїхали їхні предки, знають їхню мову, шанують їхні звичаї, вболівають за Україну, допомагають їй вирватися із “братніх” обіймів і стати цивілізованою, сильною державою. А от бувші українці в роССії відразу стають хохлами, а вже їхні діти ненавидять Батьківщину своїх предків, називають їхню мову “телячьей” і заперечують сам факт існування древньої нації українців. Випадково це? Не думаю. “З ким поведешся, від того й наберешся”. Але все одно, “чиста руССкие” не визнають хохлів своїми, вони їм дозволяють лише cвої обригані лапті вилизувати