Замість військової форми – ряса. Історія одного священика

Будучи юнаком отець Назарій Мисяковський мріяв стати військовослужбовцем, як і батько. З дитинства відвідував військові частини, перебував у середовищі солдатів і знав напевне, що його дорога веде до служби в армії. Але паралельно в родині була й інша історія, яка стала вирішальною у його житті і привела до Бога.

“Ультиматум” Богові

Тітка покійної бабці отця Назарія ще у кінці 1960-х – початку 1970-х років була провінційною настоятелькою сестер служебниць Непорочної Діви Марії в Сербській провінції святого Йосифа, і в час пост-Хрущовської відлиги, бабця мала можливість їздити до сестер в Сербію, а згодом і ті приїжджали до Львова, де у квартирі бабці утворилася “підпільна церква”. Із здобуттям Україною незалежності сестри з подяки за жертвенні роки, які вони разом пережили у підпіллі, завжди приїжджали до бабці і отець Назарій дитиною мав змогу перебувати в їх оточенні та спілкуватися з ними.

“У 2001 році мені випала нагода упродовж місяця проживати з сестрами в Сербії,– пригадує о. Назарій. – Там побачив, як сестри працюють з бідними, важкохворими, проводять ранкові молити, на які приходив щоранку. Я щодня спостерігав за дівчатами – молодими, усміхненими, радісними, і хотів зрозуміти, чому вони вибрали Бога. Якось під час триденних реколекцій в селі Хоргош, перед сном, я відчув, що Бог каже мені, що той шлях, яким я пройшов до тепер – не мій”.

До Львова повернувся отець Назарій іншим. Почуті молитви не виходили з голови і прокинулась велика жага до молінь. Врешті-решт, він наважився поставити Богу ультиматум, мовляв, “добре, Боже, як ти хочеш від мене цього шляху, то я спробую вступити в духовну семінарію, якщо мені це вдасться, то значить це й справді Твоя воля. Якщо ж ні – армія завжди відкрита”.

Як правило, в семінарію вступали хлопці, які роками прислуговували у церкві і з малку практикували побожні практики. Такого ґрунту та знань не було на той час в отця Назарія і він навіть не думав, що буквально один вечір кардинально змінить його життєві плани. Тож і вирішив, що спробувати вступити у семінарію без підготовки є чи не найкраща нагода зрозуміти, чого насправді хоче Бог.

“Я вступив у Львівську духовну семінарію з першого разу і сприйняв це як волю Бога, який чекає від мене служіння, – розповідає отець Назарій. – Батько сприйняв моє рішення позитивно і завжди повторював, що він прослужив у армії 27 років за нас трьох, тобто за мене і двох молодших братів, один з яких вже є священослужителем, а інший щойно у червні завершив своє навчання у духовній семінарії”.

Після семи років в Німеччині – повернення в Україну

І так розпочалось навчання у Львівській духовній семінарії. “Духовні практики, молитви були дуже природними для мене, тому не можу сказати, що вчитися було важко, чи незвично, – розповідає о. Назарій. – Натомість, я щораз глибше заанґажовувався, вивчав історію церкви, служіння і жодного разу не пошкодував через обраний шлях”.

Одразу після закінчення семінарії отець Назарій поїхав здобувати освіту за кордон, в Католицький Університет м. Айхштетт, а згодом на богословський факультет м. Фульда (Німеччина), куди був заохочений їхати тогочасним ректором Львівської духовної семінарії, а теперішнім Блаженнішим Святославом (Шевчуком). Після успішно складеного іспиту з німецької мови розпочав свої докторські студії та досліджував дитяче та молодіжне душпастирство УГКЦ. І уже зі званням доктора у квітні цього року повернувся до Львова.

“Багато хто не підтримав моє рішення “спакувати” сім’ю (дружина 4 роки перебувала разом із отцем у Німеччині, де в них народилося двоє дітей) і повертатися в Україну, де не має ніяких гарантій, – розповідає отець Назарій. – Проте, їдучи в Німеччину, я знав, що хочу повернутися додому. Для мене було важливо навчитися для України і застосувати тут свої знання та контакти”.

Якби не було УКУ, що б запропонувала українська освіта?

Отець вже мав досвід співпраці з УКУ, адже свого часу Блаженніший Святослав наставив його зв’язковим між духовною семінарією і тогочасною студентською радою університету. Тепер ж, по поверненні із докторських студій, отець Назарій отримав пропозицію праці від Духовно-пасторального відділу УКУ і з благословення Митрополита Ігора (Возняка) погодився на дану пропозицію. Зараз отець працює як духівник УКУ, а також є віднедавна куратором у Колегіумі ім. Патріарха Йосифа Сліпого та викладачем курсу про молодіжне душпастирство для ліценціатської програми. Контакт з молоддю, студентами вважає особливим завданням духівника.

“Я хочу бути для студентів другом, тому рішуче налаштований шукати індивідуальний підхід до кожного, – каже отець Назарій. –  Вже зараз помітив, що студенти в УКУ є дуже креативними, адже університетське середовище дає їм можливість більшого саморозвитку. Завданням духівників у такому університеті є йти не лише до богословів, які і так отримують богословську освіту, але, особливо, до студентів інших факультетів і нести їм живого Бога”.

Університет відповідає на ті потреби часу, які сьогодні потребує українське суспільство, наближаючись до світових освітніх стандартів, таких як високий інтелектуальний рівень працівників, студентів і, передусім, відсутність корупції, переконаний отець Назарій: “Заберімо сьогодні Український католицький університет, залишімо тут порожню ділянку, і що залишиться? Якби не було УКУ, то які б ще пропозиції давала українська освіта, щоб не відставати від європейської?…”

Джерело: Український Католицький Університет 

Підготувала Оксана Левантович,

Фото: Олександр Ласкін

Читайте також

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США
Важливе, Світ
0 shares0 views

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США

vidia.ua - Гру 15, 2017

Провідні американські експерти із закордонної політики віднесли військове протистояння між НАТО та Росією до групи найнебезпечніших можливих конфліктів майбутнього 2018-го року, попередження яких…

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу
Світ
0 shares0 views

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу

vidia.ua - Гру 15, 2017

Американський астронавт NASA Рендольф Брезнік зняв нічний Київ з борту Міжнародної космічної станції. Про це він написав у Twitter, повідомляє VIDIA. «Доброї ночі…

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі
Світ
0 shares0 views

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі

vidia.ua - Гру 15, 2017

На щорічному традиційному Різдвяному молебні за мир у світі у Церкві Доброго Пастиря в Сингапурі заспівали найвідомішу у світі українську колядку «Щедрик». Про…