Пам’ятник Франку для встановлення в Мадриді готова надати влада Трускавця

Українська громада Іспанії просуває спорудження українського монумента в іспанській столиці — мова йде про ініціативу встановлення пам’ятника Іванові Франку.

Для організаційно-правового упорядкування цієї громадської культурної ініціативи, на Піренеях створили окрему юридичну особу – Об’єднання асоціацій українців Іспанії для монументалізації Івана Франка.

З пропозицією сприяння цій ініціативі вже виступило, зокрема, керівництво Трускавецької міської ради, звідки можуть передати під цю ціль готовий бронзовий пам’ятник Івана Франка в повний зріст, пише видання Global Ukraine.

Наразі питання про принципову згоду Мадрида прийняти на увіковічення постать Івана Франка знаходиться на розгляді в офісі мера іспанської столиці – Мануели Кармени. Як повідомили в громадському Об’єднанні українців, на їх звернення вже відповіла губернатор Мадридської автономної області Крістіна Сіфуентес: «Ця ініціатива вшанування постаті Івана Франка пам’ятником в Мадриді є славною та заслуговує на лояльність, зважаючи на визначну роль Франка в поширені іспанської літератури в Україні та його власну велич як автора», – пише пані Сіфуентес.

Губернатор Мадриду підсумувала так у листі-відповіді: «Хочу висловити свою підтримку запропонованому громадському вшануванню такого видатного українського інтелектуала за прокладені ним мости між слов’янською культурою та Західною Європою».

Зараз членами Об’єднання є шість асоціацій з чотирьох іспанських міст: «Українці Алкали» (м. Алкала-де-Енарес, голова – Андрій Модрицький), «Джерело» (м. Барселона, голова – Ольга Дзюбан), «Україна» (м. Валенсія, голова – Михайло Петруняк), «Червона Калина» (м. Мадрид, голова – Іван Хорош), «УПА Воля» (м. Мадрид, голова – Іван Вовк) та «Молода Україна» (м. Мадрид, голова – Світлана Кметик). До цих асоціацій долучаються українські публіцисти Мадриду – Творче Об’єднання «Наше Слово».

На підтримку ініціативи встановлення пам’ятника Іванові Франку в Мадриді в мережі Фейсбук шириться флешмоб під хештегом #MonumentoIvanFrankoEnMadrid. У ньому вже взяли участь українські суспільні діячі Іспанії, США, Канади та самої України – опублікувавши своє фото з роздруком плакату флешмобу.

У 2015-2016 рр. популяризація Івана Франка іспанською мовою проводилася на основі Українсько-Іспанського студентського наукового товариства Університету Валенсії, за фінансової підтримки цього іспанського вишу. Зокрема, торік до 160-річчя Великого Каменяра, був запущений портал франкознавства іспанською мовою.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…