Держсекретар США підтвердив збереження санкцій проти Росії до повного відновлення суверенітету України

У перебігу зустрічі у Вашингтоні з президентом України Петром Порошенком державний секретар США Рекс Тіллерсон підтвердив готовність США сприяти мирному врегулюванню ситуації на Донбасі, повідомила прес-служба голови української держави.

Крім того, обговорювались шляхи надання оборонної зброї для України, мовиться в повідомленні без дальших подробиць, передає Радіо Свобода.

Напередодні зустрічі «Групи двадцяти», що відбудеться в Німеччині на початку липня, співрозмовники «скоординували позиції щодо припинення російської агресії на Донбасі та повернення Криму», і в цьому зв’язку президент України «представив пропозиції щодо більш активного залучення США до мирного процесу на Донбасі», повідомила прес-служба. Під час зустрічі було домовлено продовжити консультації з метою вироблення спільних кроків.

Держсекретар США також підтвердив збереження санкцій проти Росії до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України. Крім того, сторони обговорили питання звільнення українських заручників і погодились, що це питання має бути вирішено у максимально швидкий спосіб, мовиться в повідомленні.

Раніше у вівторок президент України, який перебуває у США з робочим візитом, зустрівся, серед іншого, з президентом США Дональдом Трампом і віце-президентом Майком Пенсом, а також із міністром оборони Джеймзом Маттісом. На останній із цих зустрічей американський міністр запевнив, що США й далі віддані праву України захищати свою суверенну територію, повідомила речниця Пентагону Дейна Вайт.

А після зустрічі з Трампом Порошенко сказав, що не бачить необхідності у зміні нинішнього «мінського» формату переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, і при цьому висловив велике зацікавлення Києва в залученні Вашингтона до активного процесу такого врегулювання.

Також практично на всіх зустрічах лунала підтримка збереженню чинних санкцій щодо Росії, доки Москва не ліквідує причини цих санкцій – не припинить втручання на Донбасі і не поверне Крим.

За словами Порошенка, зустрічі, що вже відбулися, засвідчили високий рівень підтримки України з боку США.

На полях згаданої зустрічі «Групи двадцяти» має відбутися перша зустріч Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. Порошенко, прибувши в понеділок до Вашингтона, заявляв: «Дуже важливо, що моя зустріч у Білому домі буде раніше, ніж зустріч (із Трампом) Путіна. Це необхідно для того, щоб всі були озброєні інформацією і нікому не залишити жодного шансу на несправедливість».

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…