Держсекретар США підтвердив збереження санкцій проти Росії до повного відновлення суверенітету України

У перебігу зустрічі у Вашингтоні з президентом України Петром Порошенком державний секретар США Рекс Тіллерсон підтвердив готовність США сприяти мирному врегулюванню ситуації на Донбасі, повідомила прес-служба голови української держави.

Крім того, обговорювались шляхи надання оборонної зброї для України, мовиться в повідомленні без дальших подробиць, передає Радіо Свобода.

Напередодні зустрічі «Групи двадцяти», що відбудеться в Німеччині на початку липня, співрозмовники «скоординували позиції щодо припинення російської агресії на Донбасі та повернення Криму», і в цьому зв’язку президент України «представив пропозиції щодо більш активного залучення США до мирного процесу на Донбасі», повідомила прес-служба. Під час зустрічі було домовлено продовжити консультації з метою вироблення спільних кроків.

Держсекретар США також підтвердив збереження санкцій проти Росії до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України. Крім того, сторони обговорили питання звільнення українських заручників і погодились, що це питання має бути вирішено у максимально швидкий спосіб, мовиться в повідомленні.

Раніше у вівторок президент України, який перебуває у США з робочим візитом, зустрівся, серед іншого, з президентом США Дональдом Трампом і віце-президентом Майком Пенсом, а також із міністром оборони Джеймзом Маттісом. На останній із цих зустрічей американський міністр запевнив, що США й далі віддані праву України захищати свою суверенну територію, повідомила речниця Пентагону Дейна Вайт.

А після зустрічі з Трампом Порошенко сказав, що не бачить необхідності у зміні нинішнього «мінського» формату переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, і при цьому висловив велике зацікавлення Києва в залученні Вашингтона до активного процесу такого врегулювання.

Також практично на всіх зустрічах лунала підтримка збереженню чинних санкцій щодо Росії, доки Москва не ліквідує причини цих санкцій – не припинить втручання на Донбасі і не поверне Крим.

За словами Порошенка, зустрічі, що вже відбулися, засвідчили високий рівень підтримки України з боку США.

На полях згаданої зустрічі «Групи двадцяти» має відбутися перша зустріч Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. Порошенко, прибувши в понеділок до Вашингтона, заявляв: «Дуже важливо, що моя зустріч у Білому домі буде раніше, ніж зустріч (із Трампом) Путіна. Це необхідно для того, щоб всі були озброєні інформацією і нікому не залишити жодного шансу на несправедливість».

Читайте також

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців
Світ
0 shares0 views

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців

vidia.ua - Жов 11, 2018

12 жовтня в Українському інституті сучасного мистецтва в Чикаго відбудеться відкриття виставки "Сучасна українська графіка", повідомляє VIDIA.ua з посиланням на Генеральне консульство України в…

Як закінчувалася «дружба народів»: п’ять фактів порушення Росією договору
Україна
0 shares0 views

Як закінчувалася «дружба народів»: п’ять фактів порушення Росією договору

vidia.ua - Сер 31, 2018

Президент України Петро Порошенко пропонує розірвати договір «Про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією», що «з вини Москви вже давно став…

Аеропорт «Бориспіль» урочисто відзначить старт першого рейсу Ryanair
Україна
0 shares0 views

Аеропорт «Бориспіль» урочисто відзначить старт першого рейсу Ryanair

vidia.ua - Сер 31, 2018

Урочистий запуск першого рейсу авіакомпанії Ryanair «Київ-Бориспіль – Берлін-Шенефельд» відбудеться 3 вересня у Міжнародному аеропорту «Бориспіль». Про це повідомляє VIDIA з посиланням на…