В пам’ять про загиблого на фронті Василя Сліпака відбудеться міжнародний музичний марафон

Музичним відкритим марафоном «Тихі дні любові і музика миру» вшанують львів’яни пам’ять свого земляка – світової оперної зірки Василя Сліпака, який загинув торік від кулі снайпера у зоні АТО.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на прес-службу обласної філармонії.

«З 29 червня по 1 липня у різних локаціях Львова вперше відбудеться Відкритий міжнародний музичний марафон пам’яті Василя Сліпака «Тихі дні любові і музика миру». У такий спосіб громадськість вшанує пам’ять новітнього героя, добровольця, який загинув від кулі снайпера на сході України», — зазначив директор філармонії Володимир Сивохіп.

За його словами, кожен день марафону буде присвячений окремому виду музичного мистецтва: хоровій, фортепіанній та оперній музиці. Організатори обіцяють участь лише найкращих музикантів з Європи та України. Усі місця, де звучатиме музика, пов’язані із життям і творчістю Сліпака.

Серед учасників  — друг і композитор співака Євген Гальперін, який написав музику до десятків трилерів, науково–популярних та дитячих фільмів. Марафон відвідає і Ніколас Краузе – всесвітньовідомий французький диригент, засновник, головний диригент і художній керівник Оркестру Нової Європи.

У програмі марафону «Тихі дні любові і музика миру» також буде спеціальна хорова програма в пам’ять про легендарного керівника хорової капели «Дударик» Миколи Кацала. Капела стала майданчиком для багатьох нині відомих виконавців і дала їм можливість гастролювати по всьому світу, зокрема і для Василя Сліпака.

З ініціативи композитора і учасника марафону Олександра Козаренка відбудеться ще одна спеціальна подія – конференція «Василь Сліпак і українська діаспора: незіграна роль» за участі мистецтвознавців та композиторів.

Окремою подією музичного марафону стане прем’єра документального фільму «МІФ». Унікальний проект, який розповідає про життя і загибель Василя Сліпака, про його вчителів і талант, якому немає рівних. Фільм покажуть в різних країнах світу і в Україні. Але прем’єра відбудеться у Львові.

 

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…