Клімкін: метою України має бути вступ до ЄС

Метою України має бути вступ до Європейського союзу і досягнення з Євросоюзом чотирьох свобод – вільного пересування людей, товарів, капіталів та послуг, а також поглиблення безпекового співробітництва, заявив у Брюсселі міністр закордонних справ Павло Клімкін, передає Радіо Свобода.

«Безвізовий режим – це приємно, але це ще не привід для святкування. Метою України має бути вступ до ЄС і поступове набуття всіх переваг чотирьох свобод. Має бути чіткий погоджений з Євросоюзом план, де ми маємо зрозуміти, де нам будуть допомагати. Але логіка має бути амбітною», – зазначив голова українського МЗС.

Він додав, що якщо мета буде менш амбітною, то Україну «назавжди чекає доля країни-постачальника аграрної продукції та робочої сили».

Інший ключовий вимір співпраці України і ЄС – у безпековій сфері. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що у справі зближення з Україною Євросоюз готовий до подальшого прогресу.

«ЄС готовий йти далі, я почув це сьогодні від всіх європейських міністрів. Співдружність прекрасно розуміє, що безвізовий режим і Угода про асоціацію – це важливі досягнення. Але далі є шлях, що веде нас до більш амбітної мети», – зауважив Павло Клімкін після зустрічі у Брюсселі з міністрами закордонних справ ЄС у форматі «Група друзів України в ЄС+Україна».

Як пояснює українське Міністерство закордонних справ, ключова мета брюссельського візиту Павла Клімкіна полягатиме у консультаціях щодо розвитку ситуації на Донбасі у контексті виконання мінських домовленостей, запровадження безвізового режиму, а також прогресу реформ в Україні.

1 травня остання інстанція у процесі скасування віз українцям, а саме Рада ЄС, що представляє кожну з країн Євросоюзу, схвалила надання Україні безвізового режиму. Тепер залишилося зачекати урочистого підписання документа в Страсбурзі з участю президента Петра Порошенка та лідерів Європарламенту і Ради ЄС. Самі ж поїздки українців до 34 держав Шенгену без віз – за умов наявності біометричного паспорту – можуть початися в середині червня.

Згідно з опитуванням, оприлюдненим Центром Разумкова у вересні минулого року, близько половини населення України підтримують вступ країни до Євросоюзу, головним зовнішньополітичним пріоритетом відносини з країнами ЄС називають майже 46% українців.

Читайте також

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США
Важливе, Світ
0 shares0 views

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США

vidia.ua - Гру 15, 2017

Провідні американські експерти із закордонної політики віднесли військове протистояння між НАТО та Росією до групи найнебезпечніших можливих конфліктів майбутнього 2018-го року, попередження яких…

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу
Світ
0 shares0 views

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу

vidia.ua - Гру 15, 2017

Американський астронавт NASA Рендольф Брезнік зняв нічний Київ з борту Міжнародної космічної станції. Про це він написав у Twitter, повідомляє VIDIA. «Доброї ночі…

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі
Світ
0 shares0 views

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі

vidia.ua - Гру 15, 2017

На щорічному традиційному Різдвяному молебні за мир у світі у Церкві Доброго Пастиря в Сингапурі заспівали найвідомішу у світі українську колядку «Щедрик». Про…