Американські сенатори прийняли резолюцію на підтримку України

У зв’язку з цим, що цього місяця минула третя річниця початку російської агресії проти України, американські сенатори зі штату Огайо – республіканець Роб Портман і демократ Шеррод Браун запропонували резолюцію від імені української громади з осудом дій Росії із закликом до втримання санкцій проти країни-агресора.

«Сполучені Штати мусять підтримувати Україну перед лицем російської агресії», – цитує Голос Америки заяву співголови сенатського кокусу на підтримку України і члена комітету з іноземних відносин. – Роковини нелегальної анексії Криму Росією є приводом для підкреслення тривалих викликів, перед якими опинилася Україна…Сполучені Штати та їх союзники мусять відновити свою політичну, економічну та військову підтримку України і щонайменше продовжувати санкції проти Росії доти, доки вона не змінить своєї політики».

У тексті резолюції говориться, що військова окупація і анексія Криму є неспровокованою агресією і порушенням міжнародних норм та загрозою міжнародній стабільності. Росія надіслала на півострів солдатів без ознак, а пізніше провела «референдум», після чого незаконно анексувала півострів. Росія веде політику переслідувань в Криму щодо татарського і українського населення.

Це не перший випадок російської агресії в регіоні, підкреслюється в резолюції. Раніше була агресія проти Грузії і втручання в Придністров’я.

Вказується на те, що в Будапештському меморандумі США, Росія і Великобританія висловили підтримку територіальній цілісності України, яку Росія порушила.

Росія несе відповідальність за збиття літака Малазійських авіаліній над контрольованою сепаратистами, яких підтримує Росія, в результаті якого загинуло близько 300 пасажирів і членів екіпажу.

На непідконтрольній київському уряду території Донбасу Росія перешкоджає праці місії ОБСЄ.

Американські законодавці посилаються на слова глави Постійного представництва США при ООН Ніккі Гейлі, яка сказала: «Крим є частиню України. Пов’язані з Кримом наші санкції залишаться до часу, коли Росія поверне півострів Україні».

Беручи до уваги ці та інші порушення з боку Росії, американські законодавці осуджують російський уряд за неспровоковану військову окупацію української території, підтримують санкції, закликають Росію припинити підтримку сепаратистів і відвести свої сили зі Східної України і Криму; стверджують, що уряд США ніколи не може визнати незаконної анексії Криму і закликають президента США надати Україні відповідну економічну, військову та гуманітарну допомогу.

Співспонсорами резолюції є Джон Маккейн, Даян Файнстайн, Ричар Дурбін, Джон Корнин, Боб Кейсі, Еймі Клобучар, Джін Шагін, Крис Кунс, Пет Тумі, Марко Рубіо, Ричард Блументал і Корі Ґарднер.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…