Порошенко назвав умови зняття блокади окупованого Донбасу

Блокада тимчасово окупованих територій Донбасу може бути припинена тільки після повернення власникам і під юрисдикцію України захоплених Росією і її маріонетками підприємств. Про це заявив президент Петро Порошенко на засіданні Ради регіонального розвитку.

“Борючись за повернення території, ми могли і навіть повинні були здійснювати товарний обмін з українськими заводами — тими, які змогли залишитися в правовому полі України. Вони платили податки українській державі, вони були зареєстровані в українських органах реєстрації, виплачували зарплату в гривнях через банківські рахунки, що виключало будь-яку можливість надходження коштів до сепаратистських угрупувань”, — цитує Порошенка Ліга.нет.

При цьому, за словами глави держави, учасники блокадного руху в Донбасі створили всі передумови “для того, щоб підприємства були захоплені, конфісковані та пограбовані”.

Порошенко зазначив, що тепер Україна не має права приймати продукцію від захоплених окупантами підприємств.

“Обмежений обмін товарами може відновитися, як тільки Росія і її маріонетки повернуть українським власникам і українській державі вкрадені заводи. Внаслідок блокади Україна втратила останню сферу впливу на ці території. Для тих, хто хоче відштовхнути і подарувати ці землі Путіну — це абсолютно прийнятна стратегія. Для тих, хто хоче, щоб ці підприємства і ця стратегія була якорем, який тримає окуповані території, надією повернутися Україні, це питання життя і смерті”, — сказав він.

Сьогодні Порошенко назвав блокаду ОРДЛО учасниками “блокадного” руху на чолі з деякими народними депутатами “спецоперацією” на користь держави-окупанта Росії.

Нагадаємо, 16 березня 2017 року президент Петро Порошенко ввів в дію рішення Раднацбезу про транспортну блокаду тимчасово окупованих районів Донбасу. З 13:00 15 березня вантажоперевезення по автомобільним і залізничним шляхам були зупинені. Мирні жителі як і раніше можуть вільно пересуватися через лінію розмежування і перевозити з собою особистий багаж.

Читайте також

Українська “Громовиця” станцювала гопака на головній площі Чикаго. Відео
Світ
0 shares0 views

Українська “Громовиця” станцювала гопака на головній площі Чикаго. Відео

vidia.ua - Лис 23, 2017

Український ансамбль «Громовиця» станцював гопака на головній площі Чикаго під час параду до Дня Подяки. Про це  повідомляє VIDIA. На очах у мільйонної…

Українці зі США передали 320 кг медикаментів для вінницького госпіталю
Україна
0 shares0 views

Українці зі США передали 320 кг медикаментів для вінницького госпіталю

vidia.ua - Лис 23, 2017

Мешканці американського міста Бірмінгем (штат Алабама, США) передали 320 кг медикаментів для госпіталю у Вінниці. Ліки та медичне обладнання буде використане для військових із…

Два десятки міст Канади вшанують Пам’ять жертв Голодомору
Важливе, Світ
0 shares0 views

Два десятки міст Канади вшанують Пам’ять жертв Голодомору

vidia.ua - Лис 23, 2017

У Канаді триває тиждень обізнаності щодо Голодомору, у рамках якого українська діаспора організовує численні освітні та поминальні події, присвячені цій трагедії. Як повідомляє…