Українська діаспора закликала Порошенка захистити Уляну Супрун

Українська всесвітня координаційна рада (УВКР) звернулася до Президента України, Прем’єр-міністра та народних депутатів із проханням надати необхідну підтримку діяльності нового керівництва Міністерства охорони здоров’я України та затвердити Уляну Супрун на посаді Міністра.

Відповідне звернення за підписом голови УВКР Михайла Ратушного було написано з огляду на активну «кампанію з дискредитації діяльності команди Уляни Супрун» та опубліковане на сайті організації, передає VIDIA.

«УВКР з обуренням сприймає нападки зі сторони структур та осіб, що роками несли безпосередню відповідальність за жахливий стан охорони здоров’я в Україні, на теперішнє керівництво Міністерства Охорони Здоров’я України на чолі з Уляною Супрун», — йдеться у заяві.

«Корупція й нажива на здоров’ї українців, особливо важкохворих дітей –  переросли всякі допустимі межі, це призвело до того, що Україна вже багато років займає останні місця за тривалістю життя її громадян у світі, — наголошують в УВКР. — Вартість найнеобхідніших медикаментів в рази перевищувала вартість своїх аналогів закордоном. Для всіх стало очевидним, що система МОЗ та закупівлі медичних препаратів – сама  вимагає кардинального оздоровлення та реформування. Саме це,  почало здійснювати  нове керівництво Міністерства України на чолі з лікарем, українкою,  народженою в Америці – Уляною Супрун».

Михайло Ратушний зазначив, що спілкуючись з лікарським середовищем, пацієнтами українських клінік, не раз чув, що прозорість, ефективність та відкритість при закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення, впровадження системи відшкодування лікарських препаратів, реформування первинної ланки медичної допомоги – позитивно сприймається українською громадськістю, і вже призвело до здешевлення великої кількості медикаментів.

Запущену кампанію з дискредитації МОЗу він назвав «спробою старої системи зберегти корупційні порядки та процеси в цій ділянці».

«Особливо цинічно звучать ксенофобські звинувачення в бік особисто в.о. Міністра охорони здоров’я та як би про її «неукраїнськість»,  відсутність зв’язку з Батьківщиною та з українськими реаліями».

УВКР – як організація, що представляє українців діаспори — нагадує, що Уляна Супрун, народжена у США, свідомо переїхала на Батьківщину в часи Євромайдану, на початку війни на Сході України.

«За всі роки вона надала реальну допомогу тисячам співвітчизників у вигляді аптечок натівського зразка, зібраних і закуплених за рахунок закордонного українства. Уляна Супрун є позитивним прикладом,  як українці діаспори  мають повертатися на землю своїх предків, щоб їхній досвід та вміння були задіяні для потреб українського народу», — наголосив Михайло Ратушний.

Нагадаємо, Уляну Супрун призначили заступником та виконуючою обов’язки Міністра охорони здоров’я у липні минулого року.

Читайте також

Американська зброя для ЗСУ: що вже передали Україні і як застосовують на фронті
Важливе, Україна
0 shares0 views

Американська зброя для ЗСУ: що вже передали Україні і як застосовують на фронті

vidia.ua - Гру 18, 2017

Американська військова допомога, яка вже в Україні, здатна змінити ситуацію на Донбасі. Контрбатарейні радари Сполучені Штати Америки передавали українській армії тричі. Система може…

Американські дипломати створили казковий Львів з імбирних пряників
Вибір редакції, Україна
0 shares0 views

Американські дипломати створили казковий Львів з імбирних пряників

vidia.ua - Гру 18, 2017

Родина заступника посла США створила з пряників зменшену копію львівської площі Ринок, повідомляє ТСН. Родина майже місяць працювала над будиночками з імбирних пряників…

У Сіднеї відкрилося перше почесне консульство України
Світ
0 shares0 views

У Сіднеї відкрилося перше почесне консульство України

vidia.ua - Гру 18, 2017

У неділю, 17 грудня, відкрилося перше почесне консульство України у Сіднеї (Австралія). Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку Міністерства закордонних справ…