| | | | |
Реклама на VIDIA®

advertise (at) vidia.ua

У французькому місті Анни Ярославни помолились за загиблих на Майдані українців

У суботу, 19 листопада, у містечку Санліс, що на 40  км північніше Парижу – історичній посілості королеви Анни, відбулися традиційні заходи із вшанування жертв Голодомору в Україні.

Про це повідомляє VIDIA із посиланням на прес-службу Єпархії святого Володимира Великого у Парижі.

Фото: www.ugcc.fr

Фото: www.ugcc.fr

Як відомо, Анна була дочкою київського князя Ярослава Мудрого, дружиною французького короля Генріха І, матір’ю французького короля Філіпа І (на троні 1060-1108), матір’ю Едіґни (вшановується Католицькою Церквою як блаженна).

«Останні три роки ця п’ятнадцятилітня традиція осінніх урочистостей у Санлісі оправдано змінилася: до молитви за виморених Голодом 1932-33 та інших років додається молитва за загиблих на Майдані зимою 2013-14 років та жертв російської агресії, яка триває досі», – йдеться у повідомленні.

Санліський храм св. Бориса і Гліба був прикрашений українськими вишивками стараннями співзасновницяікультурного центру України у Франції Вікторії Делінджер та Анни Кантер.

Вишивки спеціально надали зі своєї колекції подружжя президента України Віктор та Катерина Ющенки. Подружжя Ющенків є давніми друзями українського Санлісу та Культурного Центру Анни Ярославни. Адже, саме старанням президента Віктора Ющенка було споруджено і ним же відкрито у 2005 році (це був перший рік президенства) пам’ятник Анні Ярославні у Санлісі. Подружжя є жертводавцями храму Бориса і Гліба.

Поминальні заходи розпочалися архиєрейською Божественною Літургією у церкві св. Бориса і Гліба м. Санліс. Богослужіння очолив владика Борис Ґудзяк, єпарх Паризький.

Фото: www.ugcc.fr

Фото: www.ugcc.fr

У проповіді владика Борис звернув увагу на місію єднання великих українського і французького народів, яку виконував в історії маленький Санліс. «Чому Ярослав Мудрий міг послати до Франції свою дочку Анну, а Генріх І – прийняти її? Тому, що була спільна християнська віра, яка дала підстави для шлюбу», – пояснив владика, продовживши, що сьогоднішні проблеми в Європі зумовлені спробами формувати ідентичність поза межами тої віри, яка сформувала Європу.

«Анна приїхала до Франції кілька десятків років після мучеництва її дядьків свв. Бориса і Гліба, яких українська громада Санлісу обрала своїми покровителями. Вони були першими мучениками за гідність держави, обравши безнасильницьний спротив злу, і стали переможцями», – зауважив владика Борис. Їхні життя, як і вся українська історія, свідчать, які великі історичні здвиги можна зробити силою віри, і яке велике значення віра має для гідності конкретної особистості.

Саме віра збудувала європейську цивілізацію, до якої прямує Україна ціною таких жертв, як оперний співак Василь Сліпак, пам’ять якого вчора вшановувала паризька громада молитвою та концертом, підсумував владика Борис, та запевнив, що ці жертви неодмінно принесуть свої плоди.

Нагадаємо, владика Борис Ґудзяк прочитав лекцію про боротьбу українців за свою гідність на Євромайдані та у війні на Донбасі у Інституті Європейських студій Роберта Нановіка у містечку Нотр-Дам, Сполучені Штати Америки.

Читайте також

У Стамбулі влаштовують дводенний український фестиваль
Україна
0 shares0 views

У Стамбулі влаштовують дводенний український фестиваль

vidia.ua - Вер 21, 2017

У Стамбулі 22 вересня стартує масштабне українське свято "Дні Києва у Стамбулі", повідомляє СВІТUA з посиланням на сторінку заходу у Facebook. Свято триватиме протягом двох днів (22…

На польському телеканалі з’явилася україномовна передача
Важливе, Україна
0 shares0 views

На польському телеканалі з’явилася україномовна передача

vidia.ua - Вер 21, 2017

Програма виходить щосуботи о 21.45, починаючи з 16 вересня цього року. Як повідомляє портал wirtualnemedia.pl, програма розповідає про найважливіші події з життя української діаспори…

Латвійські інвестори відкрили в Україні новий хлібний завод
Україна
0 shares0 views

Латвійські інвестори відкрили в Україні новий хлібний завод

vidia.ua - Вер 21, 2017

Підприємство з латвійськими інвестиціями Ризький хліб відкрило хлібозавод в Чернігові проектною потужністю 15 т на добу. Про це повідомила Чернігівська міська рада, передає Новое время.…


Новини партнерів