Український єпископ у США закликав американців молитися за Україну

Український єпископ владика Борис Ґудзяк прочитав лекцію про боротьбу українців за свою гідність на Євромайдані та у війні на Донбасі у Інституті Європейських студій Роберта Нановіка у містечку Нотр-Дам, Сполучені Штати Америки.

Про це повідомляє VIDIA із посиланням на прес-службу Українського католицького університету, президентом якого є владика Борис.

Фото: прес-служба УКУ

Фото: прес-служба УКУ

Доктора Бориса Ґудзяка представив директор Інституту Джиммі Керенс. «У 2004 році я вперше поїхав до Українського католицького університету у Львові, місті з надзвичайною історією. Я дуже зацікавлений в католицькій освіті на Сході Європи, тому просто хотів побачити цей університет. Мені був делегований 19-річний хлопець, студент, який мені показав один єдиний тоді корпус університету. Я був дуже вражений енергією та запалом студентів, які попри те, що університет не визнавався державою, навчалися в ньому… Це так відрізняється від того, що є у нас на Заході. Тому що ми маємо все…”, – сказав Джиммі Керенс.

Борис Ґудзяк розповідав про історичні передумови ситуації, яка нині склалася в Україні: «У Радянському Союзі, частиною якого була Україна, проводився величезний експеримент над людиною. Комуністи хотіли прийти до прогресу навіть якщо би цей шлях проходив через смерті мільйонів. У 20 столітті в Україні загинуло понад 15 мільйонів. Десятилітня політика терору вселила в суспільство страх, який став підшкірним, і події Євромайдану – це передусім революція за гідність наперекір страху. У кожному радянському місті була вулиця, названа на честь Павлика Морозова – радянського “героя”, який здав своїх батьків спецслужбам. Історії Павлика Морозова навчали дітей в школі. Це означало, що батьки не могли розповідати всього дітям, тому що їх могли здати КДБ. Це породило загальну атмосферу мовчання і недовір’я, в якій неможливо мати повноцінного соціального, громадянського життя, сімей, шлюбів, стосунків тощо».

«Рух у напрямку до Європейського Союзу для багатьох українців бачився як шлях до подолання наслідків радянського режиму, які проявлялися у корупції, загальній суспільній недовірі та страху. І відмова від цього курсу Президента Януковича змусила українців вийти на майдан і протестувати. Успішне завершення революції гідності загрожувало тому, що дух свободи пошириться і на Росію. Саме тому Кремль і анексував Крим і розпочав війну на Донбасі», – зазначив говорив владика.

Борис Ґудзяк також зауважив, що впродовж всієї Революції Гідності, а особливо в найважчі часи, серцем Майдану була Церква. У каплиці-наметі на Майдані Незалежності здійснювалися екуменічні молитви християн греко-католиків, римо-католиків, православних, протестантів, мусульман та юдеїв. «Це щось неймовірне, те, чого я не побачу в Парижі, якому живу, чи інших великих містах Заходу», – додав він.

Вкінці Владика Борис закликав присутніх молитися за Україну, працювати заради миру та критично аналізувати усе, що вони чують у ЗМІ.

Нагадаємо, сенатори США готують відповідь на дії РФ в Сирії та Україні.

Читайте також

Українці зі США передали 320 кг медикаментів для вінницького госпіталю
Україна
0 shares0 views

Українці зі США передали 320 кг медикаментів для вінницького госпіталю

vidia.ua - Лис 23, 2017

Мешканці американського міста Бірмінгем (штат Алабама, США) передали 320 кг медикаментів для госпіталю у Вінниці. Ліки та медичне обладнання буде використане для військових із…

Два десятки міст Канади вшанують Пам’ять жертв Голодомору
Важливе, Світ
0 shares0 views

Два десятки міст Канади вшанують Пам’ять жертв Голодомору

vidia.ua - Лис 23, 2017

У Канаді триває тиждень обізнаності щодо Голодомору, у рамках якого українська діаспора організовує численні освітні та поминальні події, присвячені цій трагедії. Як повідомляє…

Стаття: Спецслужби Росії «валять» українську діаспору в країнах Європи
Світ
0 shares0 views

Стаття: Спецслужби Росії «валять» українську діаспору в країнах Європи

vidia.ua - Лис 23, 2017

У Росії мешкає найбільша українська діаспора у світі. Українців там значно більше, ніж у Канаді, Бразилії, США, Аргентині, Польщі, Португалії та загалом у…