У Києві відкрили виставку про творчість українців з діаспори

14570446_570550623128818_8626621874124409398_nУ Києві у приміщенні міського будинку учителя із 7 по 21 жовтня експонується документальна виставка «Натхнені Батьківщиною: творчість українських митців за кордоном».

Про це VIDIA повідомили організатори.

«Відвідувачі виставки отримають унікальну можливість ознайомитися з документами, що висвітлюють творчий шлях більше 30-ти українських митців, які проживали в Польщі, Чехословаччині, Франції, Німеччині, США, Канаді, Венесуелі та інших країнах світу», – йдеться у повідомленні.

Архівні документи розповідають про мистецьку діяльність цілої плеяди художників: Петра Холодного (старшого), Олени Кульчицької, Роберта Лісовського, Миколи Бутовича, Петра Холодного (молодшого), Петра Андрусіва, Людмили Морозової, Галини Мазепи, Якова Гніздовського та ін.

«На особливу увагу заслуговує комплекс документів про творчі пошуки художників родини Кричевських, що є новим надходженням до ЦДАЗУ та експонується вперше. Це – каталоги, афіші виставок, запрошення, листівки із репродукціями, повідомлення у закордонних ЗМІ про Василя Григоровича Кричевського, Миколу Васильовича Кричевського, Василя Васильовича Кричевського та його доньку Катерину Кричевську-Росандіч. Гармонійним доповненням архівних документів стануть репродукції семи гравюр Миколи Кричевського, видані в Парижі у 1944 р.», – наголошують організатори.

Крім цього, виставковий проект інформує про діяльність українських культурних центрів за кордоном – Об’єднання митців українців в Америці, Українського Музею (США), Асоціації українських митців Канади, Канадсько-української мистецької фундації.

Вхід вільний.

Виставка підготовлена Центральним державним архівом зарубіжної україніки за участю кафедри історії мистецтв, кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Нагадаємо, 12 жовтня у Києві в рамках проекту «ARTvsWAR» стартуватиме виставка творчих робіт ветеранів війни на сході України «Мистецтво проти війни».

Читайте також

Американська зброя для ЗСУ: що вже передали Україні і як застосовують на фронті
Важливе, Україна
0 shares0 views

Американська зброя для ЗСУ: що вже передали Україні і як застосовують на фронті

vidia.ua - Гру 18, 2017

Американська військова допомога, яка вже в Україні, здатна змінити ситуацію на Донбасі. Контрбатарейні радари Сполучені Штати Америки передавали українській армії тричі. Система може…

Американські дипломати створили казковий Львів з імбирних пряників
Вибір редакції, Україна
0 shares0 views

Американські дипломати створили казковий Львів з імбирних пряників

vidia.ua - Гру 18, 2017

Родина заступника посла США створила з пряників зменшену копію львівської площі Ринок, повідомляє ТСН. Родина майже місяць працювала над будиночками з імбирних пряників…

У Сіднеї відкрилося перше почесне консульство України
Світ
0 shares0 views

У Сіднеї відкрилося перше почесне консульство України

vidia.ua - Гру 18, 2017

У неділю, 17 грудня, відкрилося перше почесне консульство України у Сіднеї (Австралія). Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку Міністерства закордонних справ…