Українці з Росії не поїдуть на форум діаспори в Києві після “співбесід” ФСБ

Фото: УКМЦ

Фото: УКМЦ

У Росії з багатьма із тих, хто планував взяти участь у VI Всесвітньому форумі українців, проводили «співбесіди» представники ФСБ. Саме тому багато делегатів з РФ відмовилися від участі у Форумі.

Про таке на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі розповів голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний, передає VIDIA.

«Зараз там бути українцем загрозливо. Багато [делегатів] відмовилися їхати, тому що ФСБ провела з ними «співбесіди». Якщо з ними ще не проводили «розмов», ці «розмови» будуть після повернення», – заявив Михайло Ратушний.

За словами представника української громади у Росії Тараса Дудка, становище українців у Росії наразі «дуже непросте» з огляду на геополітичну і внутрішню ситуацію.

«Російські ЗМІ будують такий образ українця, начебто вони і не зовсім українці, а росіяни, яких «записали» в українці. Іде зумисна дезінформація. Вони розповсюджують ненависть до української історії, мови, до людей з України», – розповів він.

Тарас Дудко нагадав про атаки проти української бібліотеки та Національного культурного центру  України у Москві, не кажучи про інші види тиску.

Зазначимо, що Всесвітній форум українців відбувається кожні 5 років з часу здобуття Україною незалежності як платформа для комунікації між діаспорами з різних країн. Цього року організатори чекають на участь у Форумі більш ніж 300 делегатів з 35 країн світу.

Читайте також

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії
Важливе, Світ
0 shares0 views

Перший директор “Голосу Америки”, Никифор Григоріїв – речник української демократії

vidia.ua - Лют 06, 2019

9 лютого виповнюється 136 років від дня народження одного з лідерів Української національної революції 1917–1921 рр. та українського еміграційного осередку у Чехословаччині, першого директора…