Американець українського походження допоміг збудувати нову церкву у Львові

11 вересня на території Українського католицького університету у Львові відбудеться посвячення новозбудованого храму Софії – Премудрості Божої. Ця подія співпадатиме у часі із скликанням Синоду. Про це в інтерв’ю VIDIA розповів архітектор церкви Іван Бережницький.

Фото: Олександр Ласкін

Фото: Олександр Ласкін

«Будівельні роботи в основному завершуються,  і церкву вже можна освятити. Для освячення необхідно, щоб був готовий престіл. Церкви часто оздоблюють вже після того, як вони освячені», – розповів він.

Архітектор додав, що однією із частин церкви є  Духовно-пасторальний центр, який також розпочне свою роботу після освячення. «Головним його завданням буде духовно підтримувати студентів і всіх, хто буде цього прагнути, організувати зустріч і діалог з душпастирями», – заначив Іван Бережницький.

Іван Бережницький – американський архітектор українського походження, батьки якого еміґрували зі Львова під час Другої світової війни. Від 2008 року часто буває у Львові, де дораджує в Українському Католицькому Університеті у справах будівництва нового студентського містечка при Стрийському Парку.

Повне інтерв’ю з Іваном Бережницьким можна почитати тут.

Нагадаємо,  дзвони храму Софії–Премудрості Божої назвуть на честь святого Папи Івана Павла II, Патріарха Йосифа Сліпого, Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського – постатей, без яких неможливо уявити історію університету.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…