Діаспору можуть повернути квоти на навчання та бізнес-пільги, – експерт

Щоб повернути українських мігрантів на батьківщину, в Україні варто вводити квоти та пільги на навчання, при влаштуванні на роботу чи відкритті власної справи.

Про це в коментарі Gazeta.ua розповів Олексій Позняк зі столичного Інституту демографії та соціологічних досліджень.

Експерт вважає, що потрібно сприяти відкриттю українських шкіл за кордоном.

“Загалом варто підтримувати зв’язки діаспори всередині конкретної країни. Адже коли люди об’єднуються, проводять спільні зустрічі, вони повільніше інтегруються в нове іноземне середовище. А введення квот та пільг на навчання для українців з-за кордону підвищує ймовірність того, що вони тут залишаться. Якщо це станеться, то є вірогідність того, що в Україну переїде вся їхня сім’я”, – вважає Позняк.

Для повернення українців на рідну землю потрібно вибудувати чітку стратегію. Адже навіть за умови економічного сплеску в Україні більшість мігрантів не захоче повертатись, переконаний дослідник.

“Люди, які вже інтегрувалися у суспільство, мають хорошу роботу чи власну справу, віддали дітей у місцеву школу, не мають мотивації знову переїжджати. Для цього потрібні цілеспрямовані заходи й економічні програми, – пояснив Олексій Позняк. – Мігрантів потрібно зацікавити. Наприклад, пільгами при відкритті власної справи, доступами до дешевих кредитів. А просто покращення умов життя не гарантує повернення діаспорян”.

Експерт розповідає, схожі практики є у всіх країнах Європи, які хочуть повернути свою діаспору. Наприклад, у 1990-х роках Португалія проводила інформаційну кампанію для повернення трудових мігрантів із Франції.

“Польща свого часу домовлялася з урядами Іспанії і Португалії про розміщення рекламних плакатів. На них писалось: “Я пропрацював у такій-то країні декілька років. Але економіка Польщі розвивається, тому я повертаюсь”, – зазначив Олексій Позняк.

Нагадаємо, дослідники з’ясували, чим відрізняється українська діаспора Польщі та Німеччини. 

Читайте також

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США
Важливе, Світ
0 shares0 views

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США

vidia.ua - Гру 15, 2017

Провідні американські експерти із закордонної політики віднесли військове протистояння між НАТО та Росією до групи найнебезпечніших можливих конфліктів майбутнього 2018-го року, попередження яких…

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу
Світ
0 shares0 views

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу

vidia.ua - Гру 15, 2017

Американський астронавт NASA Рендольф Брезнік зняв нічний Київ з борту Міжнародної космічної станції. Про це він написав у Twitter, повідомляє VIDIA. «Доброї ночі…

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі
Світ
0 shares0 views

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі

vidia.ua - Гру 15, 2017

На щорічному традиційному Різдвяному молебні за мир у світі у Церкві Доброго Пастиря в Сингапурі заспівали найвідомішу у світі українську колядку «Щедрик». Про…