Фольк-бал «Перелаз’»: у Львові зібрали понад 3 млн гривень на підтримку студентів

Близько 250 запрошених жертводавців, понад 3 млн грн задекларованих коштів і 41 заснована стипендія – такі ключові цифри озвучили організатори IX фольк-балу «Перелаз’-2016», який провели 5 червня на підтримку талановитих та малозабезпечених студентів Українського католицького університету.

Про це повідомляє VIDIA із посиланням на прес-службу УКУ.

alx5340-1024x681

«Щорічний благодійний бал «Перелаз’» традиційно відбувається влітку і збирає друзів, приятелів УКУ як з України, так і з-за кордону – США, Канади, Китаю та інших країн. Усі в традиційному дрес-коді – українських вишиванках, — йдеться у повідомленні. — Тут вони спілкуються, знайомляться і беруть участь у спільній забаві. Цього року –  під музику гурту С.К.А.Й. і тернопільського гурту Фіра, в минулому відомого під назвою «Джазова фіра».

alx5733-1024x681

Кількість присутніх цього року вразила самих організаторів – приміщення університету стає затісним, щоб вмістити усіх охочих тут побувати, зазначає керівник відділу розвитку УКУ Ольга Зарічинська.

«На першому «Перелазі» до нас завітали близько 60 людей, серед яких і дорослі, і діти.  Тішимося, що з кожним роком бачимо все більше людей, які підтримують університет. Цього року стільки людей, що приміщення стає замалим для наших гостей. Насправді було ще більше охочих, але ми побоялися, що не зможемо всіх помістити. Хочемо мати ще більше приміщення, щоб запросити більшу кількість жертводавців. Надіємося, що через 10 років будемо святкувати у потрійній кількості наших друзів. Перш за все, це родинне свято, адже тут ми спілкуємося і водночас допомагаємо розвивати університет», – розповіла вона.

alx5428-1024x681

Вже впродовж 9 років фундатори своєю присутністю на бенкеті засвідчують повагу і довіру до УКУ. Своєю чергою університет продовжує відкривати нові навчальні програми і набирати щораз більше студентів.

alx5490-1024x681

Як зауважив ректор УКУ о. Богдан Прах, завдання університету – не просто надати молодим людям якісну освіту, але й належну особистісну формацію: «Ми це плекаємо і за це молимося. Освіту можна здобути у багатьох вишах, а хорошу формацію – не всюди. Ми формуємо наших студентів, щоб вони були добрими людьми, розуміли своє покликання і мали чітке бачення свого професійного майбутнього. Кожного року збираємося тут незалежно від ситуації в державі. Ми йдемо з духом Христового воскресіння – з великою надією, що разом ми зможемо. Зможемо бути ініціаторами і провідниками змін в нашій країні», – сказав ректору вітальному слові до фундаторів УКУ.

Під час фольк-балю жертводавці УКУ взяли участь у благодійній лотереї та аукціоні, на якому були представлені картини відомих українських художників: Володимира Богуславського, Василя Бажая, Лялюк Наталії, Дениса Струка, Сергія Гая, Михайла Демця, Богдана Сороки, Романа Романишина та інших. Серед експонатів були ікони від іконописної школи УКУ «Радруж», згарди від Роксоляни Шимчук, статуетки Василя Ярича, Портнової-Кириченко, Олесі Дворак-Галік.

alx5788-1024x681

alx5872-1024x681

alx5897-1024x681

Зібрані під час аукціону кошти підуть до стипендійного фонду імені Митрополита Андрея Шептицького для підтримки студентів університету.

Перший Благодійний Фольк-Баль «Перелаз’» відбувся у Львові 30 травня 2008 року. УКУ є недержавним навчальним закладом і працює завдяки підтримці благодійників з України та з-за кордону. На сьогодні повна вартість навчання студента за один академічний рік в університеті становить 3000 у.о, а оплата, яку самостійно здійснює студент за рік свого навчання, становить тільки 20% від цієї суми. Щоб компенсувати цю різницю, університет звертається по допомогу до різноманітних фондів та приватних доброчинців. Один з найкращих способів допомогти університету – це підтримати наших студентів і стати фундатором стипендії.

alx5979-1024x681

Нагадаємо, у Парижі зібрали 120 тисяч євро для університету в Україні.

Читайте також

Українці зі США передали 320 кг медикаментів для вінницького госпіталю
Україна
0 shares0 views

Українці зі США передали 320 кг медикаментів для вінницького госпіталю

vidia.ua - Лис 23, 2017

Мешканці американського міста Бірмінгем (штат Алабама, США) передали 320 кг медикаментів для госпіталю у Вінниці. Ліки та медичне обладнання буде використане для військових із…

Два десятки міст Канади вшанують Пам’ять жертв Голодомору
Важливе, Світ
0 shares0 views

Два десятки міст Канади вшанують Пам’ять жертв Голодомору

vidia.ua - Лис 23, 2017

У Канаді триває тиждень обізнаності щодо Голодомору, у рамках якого українська діаспора організовує численні освітні та поминальні події, присвячені цій трагедії. Як повідомляє…

Стаття: Спецслужби Росії «валять» українську діаспору в країнах Європи
Світ
0 shares0 views

Стаття: Спецслужби Росії «валять» українську діаспору в країнах Європи

vidia.ua - Лис 23, 2017

У Росії мешкає найбільша українська діаспора у світі. Українців там значно більше, ніж у Канаді, Бразилії, США, Аргентині, Польщі, Португалії та загалом у…