Українці написали лист-примирення до поляків – Варшава вітає ініціативу

Видатні українські громадські та політичні діячі звернулися до польського суспільства з листом покаяння та прощення, передає Gazeta.ua.

Меморіал пам'яті жертв Волинської трагедії. Фото: polradio.pl

Меморіал пам’яті жертв Волинської трагедії. Фото: polradio.pl

У відкритому зверненні до керівництва польської держави, духовних і культурних діячів та всього польського суспільства йдеться про наближення «днів пам’яті за загиблими синами і доньками наших народів».

«Особливим болем і для України, і для Польщі залишається трагедія Волині і польсько-українського конфлікту в роки Другої Світової війни, в проваллі якого було знищено тисячі невинних братів і сестер», – йдеться у зверненні.

«Просимо прощення і рівною мірою прощаємо злочини і кривди, вчинені щодо нас, – це єдина духовна формула, що повинна бути мотивом кожного українського і польського серця, яке прагне миру й порозуміння, – закликають польський народ українці. – Доки житимуть наші народи, доти нам болітимуть рани історії. Але житимуть наші народи лише тоді, якщо, попри минуле, навчимося ставитися один до одного як рівні побратими».

Під зверненням підписалися президенти Леонід Кравчук і Віктор Ющенко, патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет, верховний архієпископ Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук, інші відомі політики, письменники та митці, зокрема: В’ячеслав Брюховецький, Іван Васюник, Іван Дзюба, Дмитро Павличко, Мирослав Попович, Ігор Юхновський.

У Варшаві позитивно оцінили ініціативу української еліти.

«Ідея спільно подивитися на події складного минулого заслуговує на високу оцінку і підтримку. Натомість, чи це буде можливим з політичної точки зору – треба почекати на реакцію парламентської більшості у цій справі», – заявив заступник голови комісії польського Сейму у закордонних справах Роберт Тишкевич, передає Укрінформ.

Він додав, що така ініціатива заслуговує на відповідь з польського боку: «Парламенти могли б прийняти спільне звернення, але питання є в опрацюванні деталей, підготовці спільного тексту. Утім, сам факт переговорів над спільною позицією був би нагодою для подолання бар’єрів і стереотипів у взаємних відносинах».

Нагадаємо, у Кракові провели акцію солідарності з ув’язненими в РФ кримчанами.

Читайте також

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США
Важливе, Світ
0 shares0 views

Попередження конфлікту НАТО-Росія назвали пріоритетом США

vidia.ua - Гру 15, 2017

Провідні американські експерти із закордонної політики віднесли військове протистояння між НАТО та Росією до групи найнебезпечніших можливих конфліктів майбутнього 2018-го року, попередження яких…

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу
Світ
0 shares0 views

Астронавт NASA зробив фото нічного Києва з космосу

vidia.ua - Гру 15, 2017

Американський астронавт NASA Рендольф Брезнік зняв нічний Київ з борту Міжнародної космічної станції. Про це він написав у Twitter, повідомляє VIDIA. «Доброї ночі…

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі
Світ
0 shares0 views

Найвідомішу українську колядку заспівали в Сингапурі

vidia.ua - Гру 15, 2017

На щорічному традиційному Різдвяному молебні за мир у світі у Церкві Доброго Пастиря в Сингапурі заспівали найвідомішу у світі українську колядку «Щедрик». Про…