У Норвегії за місяць відкрили уже другу українську школу

У  Осло відкрили першу в Норвегії українську школу, яка навчатиме дітей за програмами та підручниками Міністерства освіти України. Заснована школа ініціативною групою батьків та вчителів.

Фото: Ніна Хаген

Фото: Ніна Хаген

Школа має назву Українська школа «Еллісів» —  на честь доньки Ярослава Мудрого Єлизавети Ярославни. Про це VIDIA повідомили засновники навчального закладу.

«У нас навчатимуться  діти різного віку, від 5 до 17 років, в основному – народжені за межами України, які вже вільно володіють кількома іноземними мовами. Дехто  вивчив українські літери та вміє трошки читати, але далі цього не пішло. Батьки були занепокоєні, коли спостерігали, як діти поступово втрачали і те, що колись вивчили  з ними вдома самотужки чи то в інших ігрових українських групах, — розповіла Ніна Хаген, відповідальна за навчально-методичну роботу школи. — Це соромно сказати вголос, але на сьогоднішній день підросли норвезькі українці 10-12 років, які не в змозі зв’язно сформулювати 3-4 речення українською.  З цим наші батьки не хочуть миритися, адже знають, що без вільного володіння мовою їхні діти вже не будуть себе ідентифікувати українцями, а тим більше – своїх дітей».

Заняття в школі проходитимуть щосуботи. Триватимуть три години. Школа «Еллісів» – це позанавчальний заклад. Тобто всі учні отримують норвезьку освіту, але додатково здобувають українські знання в цій школі, пише Gazeta.ua.

Для малюків, крім читання та письма, планують викладати українознавство, природознавство та математику. Для учнів старших класів — предмети, що відповідають їхньому рівню в українській школі.

«Ми дуже раді, що до нас долучилися не тільки українські вчителі початкових класів, а й учителі-предметники. Наше завдання – задовольнити вимоги батьків, показати результат. Сподіваємося, що скоро до нас долучиться більше україномовних сімей, які мешкають в Норвегії. Ми також із задоволенням відкриємо підготовчу групу. Також у найближчих планах – створити перші в Норвегїї курси української для дорослих», – наголосила Ніна Хаген.

При школі працює осередок Українського Пласту.

«А це означає цілу годину сповнену ігор, пісень, майстер-класів, цікавих розповідей про історію рідної землі, українські традиції», — додала вчителька.

Школа запрошує до співпраці МЗС, Посольство України в Норвегії та меценатів. Заклад потребує постійного приміщення, обладнання та підручників. Адже наразі книги роздруковують з інтернету та замовляють з України.

Додамо, що це уже друга українська школа, відкрита в Норвегії за останній місяць.

Нагадаємо, діаспора попросила Яценюка забезпечити українські школи за кордоном підручниками.

Читайте також

Унікальним українським 3D-принтером зацікавилися в Tesla
Важливе, Світ
0 shares0 views

Унікальним українським 3D-принтером зацікавилися в Tesla

vidia.ua - Січ 16, 2018

Днями на найбільшій виставці електроніки CES у Лас Вегасі 2018 українська фабрика 3D-друку Kwambio презентувала перший у світі виробничий 3D-принтер для кераміки. Унікальний…

Українську компанію «Коза-Дереза» відібрали на престижну виставку в Лондоні
Світ
0 shares0 views

Українську компанію «Коза-Дереза» відібрали на престижну виставку в Лондоні

vidia.ua - Січ 16, 2018

Тернопільську етномайстерню «Коза-Дереза» відібрали для участі у престижній міжнародній виставці Top Drawer 2018, яка відбувається у центрі Лондона 14-16 січня. Про це повідомляє…

Стало відомо, хто може представляти Україну на Євробаченні-2018
Україна
0 shares0 views

Стало відомо, хто може представляти Україну на Євробаченні-2018

vidia.ua - Січ 16, 2018

Завершився перший етап національного відбору на Євробачення-2018, і телеканали UA:Перший та СТБ визначилися з півфіналістами, які боротимуться за право представляти Україну на міжнародному…