Французькі журналісти обурені одіозним фільмом про Майдан

Журналісти Франції, які знайомі з ситуацією в Україні, обурені пропагандистським фільмом Поля Морейри «Маски революції», котрий 1 лютого показав Canal+, передає DW.

671005

Кореспондент газети Libération Себастьян Гобер, який живе і працює в Україні протягом п’яти років, у своєму блозі негативно відреагував на стрічку Морейри: «Після фільму, показаного сьогодні, я не здивуюсь, якщо багато хто стане більш підозрілим до мене. Я знаю, що тепер мені доведеться наголошувати, що я не працюю так, як в “тому самому документальному фільмі на Canal+”».

Фрілансер видань Ouest France і Libération Поль Гого, який працював в Києві і Донецьку розповів, що був вкрай здивований роботою французького режисера: «Я пам’ятаю його роботи про французький “Національний фронт”. Я, в принципі, дивлюся доволі багато спеціальних розслідувань. Але цей репортаж – це щось неймовірне. Це російська пропаганда, її мета – маніпуляція тими людьми, які схильні вірити в теорії змови, за принципом: всі основні ЗМІ брешуть, а я скажу вам правду».

Окрім того, журналістів обурило, що головним об’єктом своїх розслідувань Морейра обрав трагічні події в Одесі, за якими автор не спостерігав особисто, а відновлював події, за його власними словами, «за ліченими зйомками та інтерв’ю».

«Те, що журналіст не присутній під час самої події, не звільняє від того, що він повинен точно підходити до збору інформації і доказів, щоб у результаті отримати достовірну картину подій», – додає Себастьян Гобер.

Журналіст Бенуа Віктін написав у газеті Le Monde, що в ефірі Canal+ Поль Морейра «дає викривлену картину українського конфлікту». Що примітно, того ж вечора співробітники програми «Вести» говорили, що Поль Морейра «відкриє французам очі» на те, що відбувається в Україні. Підтримує режисера і французька служба каналу Russia Today.

Поль Морейра після критики з боку колег, українських активістів у Франції та викладачів Вищої школи соціальних наук у блозі на сайті видання Mediapart написав, що, крім нього, «ніхто не говорить про 45 загиблих під час пожежі в Одесі, спровокованої коктейлями Молотова українських націоналістів».

Нагадаємо, Україна попросила французький канал Canal+ не транслювати фільм-пропаганду, але незважаючи на протест, Canal+ таки показав «Маски революції».

Читайте також

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових
Новини, Світ, Україна
0 shares0 views

У Чикаго покажуть фільм про реабілітацію українських військових

vidia.ua - Лис 16, 2018

Фільм з назвою "Rehab" (Реабілітація) покажуть в Чикаго в Українському культурному центрі 18 листопада. У документальній стрічці йдеться про реабілітацію шести військовиків, які отримали…

В боротьбі за незалежність України: українська діаспора США в роки Першої світової війни
Публікації, Світ, Україна
0 shares0 views

В боротьбі за незалежність України: українська діаспора США в роки Першої світової війни

vidia.ua - Лис 16, 2018

[caption id="attachment_70572" align="aligncenter" width="705"] Члени товариства «Січ» на святкових зборах у Нью-Йорку, 1917 рік.[/caption] У переддень Першої світової війни українська громада США була…

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців
Світ
0 shares0 views

Культурна дипломатія в дії: У Чикаго покажуть роботи 32 українських митців

vidia.ua - Жов 11, 2018

12 жовтня в Українському інституті сучасного мистецтва в Чикаго відбудеться відкриття виставки "Сучасна українська графіка", повідомляє VIDIA.ua з посиланням на Генеральне консульство України в…

  • саланг

    Во второй части покажут, как патриоты-националисты отжимают церкви и собственность! Тоже вранье… только за ваш счет, господа!