Французькі журналісти обурені одіозним фільмом про Майдан

Журналісти Франції, які знайомі з ситуацією в Україні, обурені пропагандистським фільмом Поля Морейри «Маски революції», котрий 1 лютого показав Canal+, передає DW.

671005

Кореспондент газети Libération Себастьян Гобер, який живе і працює в Україні протягом п’яти років, у своєму блозі негативно відреагував на стрічку Морейри: «Після фільму, показаного сьогодні, я не здивуюсь, якщо багато хто стане більш підозрілим до мене. Я знаю, що тепер мені доведеться наголошувати, що я не працюю так, як в “тому самому документальному фільмі на Canal+”».

Фрілансер видань Ouest France і Libération Поль Гого, який працював в Києві і Донецьку розповів, що був вкрай здивований роботою французького режисера: «Я пам’ятаю його роботи про французький “Національний фронт”. Я, в принципі, дивлюся доволі багато спеціальних розслідувань. Але цей репортаж – це щось неймовірне. Це російська пропаганда, її мета – маніпуляція тими людьми, які схильні вірити в теорії змови, за принципом: всі основні ЗМІ брешуть, а я скажу вам правду».

Окрім того, журналістів обурило, що головним об’єктом своїх розслідувань Морейра обрав трагічні події в Одесі, за якими автор не спостерігав особисто, а відновлював події, за його власними словами, «за ліченими зйомками та інтерв’ю».

«Те, що журналіст не присутній під час самої події, не звільняє від того, що він повинен точно підходити до збору інформації і доказів, щоб у результаті отримати достовірну картину подій», – додає Себастьян Гобер.

Журналіст Бенуа Віктін написав у газеті Le Monde, що в ефірі Canal+ Поль Морейра «дає викривлену картину українського конфлікту». Що примітно, того ж вечора співробітники програми «Вести» говорили, що Поль Морейра «відкриє французам очі» на те, що відбувається в Україні. Підтримує режисера і французька служба каналу Russia Today.

Поль Морейра після критики з боку колег, українських активістів у Франції та викладачів Вищої школи соціальних наук у блозі на сайті видання Mediapart написав, що, крім нього, «ніхто не говорить про 45 загиблих під час пожежі в Одесі, спровокованої коктейлями Молотова українських націоналістів».

Нагадаємо, Україна попросила французький канал Canal+ не транслювати фільм-пропаганду, але незважаючи на протест, Canal+ таки показав «Маски революції».

Читайте також

У передмісті Чикаго вдруге відбудеться фестиваль «Червона Рута»
Світ
0 shares0 views

У передмісті Чикаго вдруге відбудеться фестиваль «Червона Рута»

vidia.ua - Тра 25, 2018

В місті Палатайн поблизу Чикаго 9-10 червня 2018 року вже вдруге відбудеться фестиваль «Червона рута». Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Facebook-сторінку…

Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію в катастрофі MH17
Світ
0 shares0 views

Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію в катастрофі MH17

vidia.ua - Тра 25, 2018

Влада Австралії та Нідерландів офіційно звинуватила Росію в катастрофі літака рейсу MH17 у небі над Донбасом у липні 2014 року. Про це повідомляє…

У Чикаго український автор презентує власні шпигунські мемуари
Світ
0 shares0 views

У Чикаго український автор презентує власні шпигунські мемуари

vidia.ua - Тра 24, 2018

В Українському інституті сучасного мистецтва у Чикаго 25 травня відбудеться презентація книги українця Ярослава Мартинюка «Монте Роза: Мемуари випадкового шпигуна». Про це повідомляє…

  • саланг

    Во второй части покажут, как патриоты-националисты отжимают церкви и собственность! Тоже вранье… только за ваш счет, господа!