Французькі журналісти обурені одіозним фільмом про Майдан

Журналісти Франції, які знайомі з ситуацією в Україні, обурені пропагандистським фільмом Поля Морейри «Маски революції», котрий 1 лютого показав Canal+, передає DW.

671005

Кореспондент газети Libération Себастьян Гобер, який живе і працює в Україні протягом п’яти років, у своєму блозі негативно відреагував на стрічку Морейри: «Після фільму, показаного сьогодні, я не здивуюсь, якщо багато хто стане більш підозрілим до мене. Я знаю, що тепер мені доведеться наголошувати, що я не працюю так, як в “тому самому документальному фільмі на Canal+”».

Фрілансер видань Ouest France і Libération Поль Гого, який працював в Києві і Донецьку розповів, що був вкрай здивований роботою французького режисера: «Я пам’ятаю його роботи про французький “Національний фронт”. Я, в принципі, дивлюся доволі багато спеціальних розслідувань. Але цей репортаж – це щось неймовірне. Це російська пропаганда, її мета – маніпуляція тими людьми, які схильні вірити в теорії змови, за принципом: всі основні ЗМІ брешуть, а я скажу вам правду».

Окрім того, журналістів обурило, що головним об’єктом своїх розслідувань Морейра обрав трагічні події в Одесі, за якими автор не спостерігав особисто, а відновлював події, за його власними словами, «за ліченими зйомками та інтерв’ю».

«Те, що журналіст не присутній під час самої події, не звільняє від того, що він повинен точно підходити до збору інформації і доказів, щоб у результаті отримати достовірну картину подій», – додає Себастьян Гобер.

Журналіст Бенуа Віктін написав у газеті Le Monde, що в ефірі Canal+ Поль Морейра «дає викривлену картину українського конфлікту». Що примітно, того ж вечора співробітники програми «Вести» говорили, що Поль Морейра «відкриє французам очі» на те, що відбувається в Україні. Підтримує режисера і французька служба каналу Russia Today.

Поль Морейра після критики з боку колег, українських активістів у Франції та викладачів Вищої школи соціальних наук у блозі на сайті видання Mediapart написав, що, крім нього, «ніхто не говорить про 45 загиблих під час пожежі в Одесі, спровокованої коктейлями Молотова українських націоналістів».

Нагадаємо, Україна попросила французький канал Canal+ не транслювати фільм-пропаганду, але незважаючи на протест, Canal+ таки показав «Маски революції».

Читайте також

Російський обмудсмен пояснила неможливість обміну Сенцова
Світ
0 shares0 views

Російський обмудсмен пояснила неможливість обміну Сенцова

vidia.ua - Сер 21, 2018

Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що, згідно з законодавством РФ, обмін українського режисера, політв'язня Олег Сенцова неможливий, бо він…

В Україні стартував чемпіонат світу з футболу серед команд діаспори
Україна
0 shares0 views

В Україні стартував чемпіонат світу з футболу серед команд діаспори

vidia.ua - Сер 21, 2018

Сьогодні в Україні стартував VII чемпіонат світу з футболу серед команд української діаспори. У турнірі зіграє 12 збірних з Молдови, Естонії, Білорусі, Ізраїлю,…

Єпископ Борис Ґудзяк отримає премію ім. Василя Стуса
Україна
0 shares0 views

Єпископ Борис Ґудзяк отримає премію ім. Василя Стуса

vidia.ua - Сер 21, 2018

Президент Українського католицького університету Владика Борис Ґудзяк став лауреатом Премії імені В. Стуса 2018 року. Про це повідомляє VIDIA з посиланням на прес-службу…

  • саланг

    Во второй части покажут, как патриоты-националисты отжимают церкви и собственность! Тоже вранье… только за ваш счет, господа!