Волонтер з Італії за рік відправив в Україну більше 30 «швидких» для АТО

Фото Юлії Толмачової

Фото Юлії Толмачової

Український волонтер, який проживає в Італії, придбав карету швидкої допомоги для зони АТО. Автомобіль надійшов до 58-ї окремої моторизованої бригади. Гроші – 1800 євро – надав інший доброчинець Ігор Тинний, пише Gazeta.ua.

«Нарешті реанімобіль доїхав у Житомир. Сьогодні відправили на СТО “перевзути” колеса і підготувати його до роботи в АТО. Треба відремонтувати гальма. За пару днів передамо 58-й бригаді – на передній край оборони», — розповіла активістка Юлія Толмачова.

Разом з машиною бійцям у зону АТО передали теплі речі та смаколики, зібрані українською громадою міста Флоренція.

«За останній рік я відправив до України більше 30 “швидких”: Fiat Ducato, VW T4 4X4, VW T5 4X4 , Renault Master. Купую у виробників, які продають використані машини, коли міняють автопарки. Більшість придбав за власні гроші — мав таку можливість. На інші складалися небайдужі українці в Італії: хто по 5 євро, а хто і по тисячі. Замовляла також українська діаспора в Греції — теж для України. Часто кошти виділяли доброчинці з України», — розповів волонтер Віталій Григорович із Італії.

Прізвище називати не хоче — каже, благочинність має бути тихою. Але серед діаспори всі його знають за прізвиськом Гастарбайтер Ді Паче. Він підприємець — володіє невеличкою компанією.

Більшість машин передали для 25-ї, 54-ї та 58-ї бригад та до фонду «Help Army».

«Немає сенсу брати нові машини, лише вживані. Якщо за перші автівки платив по 5-7 тис. євро, то останню знайшов за 2200 євро, а сторгувався за 1800! Але то скоріше окремий випадок», – говорить Віталій.

За його словами, колишній голова Державної митної служби сприяв завезенню автомобілів швидкої допомоги в Україну з-за кордону. Зараз нерідко виникають проблеми з розмитненням. Щоправда, які саме, не уточнює — аби не мати більше проблем.

«Є проблема з оформленням машин на експорт, але я вже набив на тому руку», – каже волонтер.

Нагадаємо, діаспора Великобританії передала обладнання українським саперам.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…